Споделена история от Семейство

Който има брат ще разбере какво ми е...
Здравейте !

Момче на 21 години съм и имам следния проблем - постояно се сравнявам с брат си, както и той с мен и това води до постоянни комплекси. Като малки винаги родителите ни са хвалили по-силните страни на единия, което води до едно напрежение у другия, едва ли не, когато имаш успех само тогава заслужаваш любовта им. Доста грешен подход, който аз лично не бих приложил на децата си. Нито съм нисък, нито ми е малък, нито съм прост, но съм си създал комплекси, които не спират да ме тормозят. За справки - висок съм 182 см, оная ми работа е 15 см и имам доста успехи в университета. Той е 185-6 см висок, не съм му я мерил, но разправя, че му била много голяма, а видимо не е, и също има успехи в университета, на 25 години е. Правя какво ли не, за да стана по-висок.
Понякога толкова се депресирам и се затварям в себе си, че почвам да изпитвам страх да изляза навън дори да си купя един хляб, за да не се засека с хора.
По принцип обичам да съм сред хора, да общувам, не мога без социален живот. Но затворя ли се в себе си - всичко рухва. Успехът ми с жените, хората въобще, в университета, мотивацията - всичко се срива за отрицателно време.
Благодаря на всички, които приемат проблема ми на сериозно и ми дадат своето мнение по въпроса !

Коментари

1.   защо се сравнявате, вие сте двама различни по външност и характер и каквото се сетиш мъже. Всеки си има своя живот, своите падения и върхове. Ако брат ти е добър в едно нещо той може да не е добър в това в което си ти. Защо се сравняваш с някой, който е по-голям от теб има повече опит и плюс това той е твой брат. Трябва да те ти пука. Казваш си :Аз съм си аз мога това и това, а той може друго. Бива ли така да се саревноваваш с брат си

3.   като попораснете още малко и ще започнете да се състезавате и да си завиждате от там нататък ще започне една мнима война между вас и става лошо.. погледни реално в тоя вълчи свят това е човекът който ти е най близък това е твоята кръв.. вие оставате след като родителите ви си отидат от тоя свят и ако сега не се научите да си помагате и да сте си опора то незнам кога.. бъдете приятели не врагове.. вие играете в един тиим...

4.   За какво по дяволите ти е да си по-висок от това!???

5.   182 ти е малко? Стегни се и ако още не си искаш ръста, тогава ще уредим една сделка, при която ти вземаш част от сантиметрите на някой 200+ сантиметров, а аз останалото, което му е над нормата. Колкото до оная работа на брат ти, има едно правило за този анатомичен орган - не е важно колко ти е, а колко казваш на другите, че ти е. Затова не се вкисвай заради глупости и чужди хвалби.

6.   автор: като се замисля проблемът ми явно е в това, че искам да надрастна годините си. 4 години не са никак малко, а аз искам на 21 да мисля като 25 годишен, което може да стане, но не е необходимо. Преди 4 години когато бях на 17 и като се замисля колко лековато и по колко различен начин гледах на живота, все едно не са били 4, а 10 години назад.

до N>4: то вече сигурно средният ръст е 185+. Незнам просто напоследък все съм с хора, които са по-високи от мен и напрао се чувствам нисък сред тях. На мен ми е ясно, че с всяко поколение се вдига средния ръст като цяло, затова трябва да се набляга на усъвършенстването на качества, над които имаме контрол, но все не мога да се възприема такъв какъвто съм...

С годините вместо да приемам такива маловажни неща като наистина маловажни, аз ги превръщам в комплекси и правя какво ли не, за да ги отстраня. Тъжна работа...

7.   Какво да кажат мъжете високи по 165-170 см? А те не са никак малко.

8.   Хаха, намери си някакво занимание, стига си се разсейвал с глупости.

9.   Човече сигурно отдавна си забравил за всичките тия глупости ако не си мога да ти помогна и с ръста и комплексите... аз също съм 183/4 и имам брат 1.90 и 2мата сме в добри университети и имаме успехи сред жените с тази разлика че не сме се състезавали от години а си помагаме взаимно... колкото до ръста висене на лост и разтягане има в thepiratebay.org howtogettaller цяла книга с упражненията дръпни си я и започвай аз от 1 месец ги правя и май дават ефект...