Споделена история от Семейство

Майка ми не ме обича
Здравейте! Аз съм момиче на 14 години. От около преди 2 години започнаха проблемите с майка ми. Преди да започне този тормоз бях много близка с майка ми. Постоянно седях в хола с нея и си говорехме и й споделях всичко... Но просто тя постепенно започна да ми казва, че била изморена и я боляло главата, и затова ако можело по-късно да я занимавам с моите "глупости". Много пъти се пробвах да говоря с нея, но тя само ми се караше, че й надувам главата и имала нужда от почивка, защото тя работела по цял ден, а аз нищо не съм правила, въпреки че и аз съм не по-малко уморена от цялото това учене! Постепенно започна да се държи много грубо с мен и да ме убижда, ако забравя да свърша нещо или й кажа да изчака малко. Започва да ме нарича "мързел", "неблагодарница", "злобна" и да ми опява как другите деца помагали на родителите си, а аз нищо не съм правила... Попринцип аз не съм мързелив човек и помагам вкъщи, но всеки си има моменти, в които е зает с нещо или е изморен. Веднъж разлях сок на килима и майка ми отново почна да ми крещи, че съм била "неблагодарна" и че и 1 лев не съм изкарала през живота си и не съм уважавала труда й. Аз естествено почистих всичко, но тя пак не беше доволна. За всеки празник тя ми повтаряше, че не било нужно да й купувам нищо, защото аз съм била нейния подарък, но аз винаги й купувах нещо. За този 8 март, обаче тя ме заведе в магазина и ме накара да съм й купела някакви обувки на цена около 40 лв. Аз нямах толкова пари в себе си и тя ми се разсърди, но аз й обещах, че ще й купя нещо друго. Много обичам да рисувам и затова реших да експериментирам и да й нарисувам нещо на платно. И така си купих платно, бои и четки. Всеки ден тайно вечерта седях до късно, за да я завърша и едва не заспивах на чина. Няколко дена преди 8 март тя ме попита кога съм щяла да й дам парите за чантата. Чудех се какво да й кажа и й отговорих, че ще й купя нещо друго. Майка ми се разсърди отново, защото била казала на колежките си, че аз съм й купила обувките и щяла да се изложи. Стана ми много обидно и нищо не отвърнах. На 8 март бях планирала да й взема някой букет, но се случи така, че ми беше много лошо и повръщах, затова се прибрих по-рано от училище и то едвам. Пих хапче и когато ми стана по-добре тъкмо щях да отида до цветарския и тя се прибра. Заведе ме на лекар и ми предписаха някакви лекарства. Излязохме да ги купих и я помолих да отидем да си избере някакво цвете, защото вече нямаше смисъл от букет... Тук вече си нямате представа какво се случи... каза ми, че вече било късно да се купува подарък и че не желаела нищо от неблагодарница като мен, която не я уважавала и да не съм я молила за нищо повече! Исках да й обясня, че искам да и взема цвете, но тя се развика и аз не споменах нищо за картината, която сега събира прах зад гардероба ми... чувствах се отвратително! Никога не съм предполагала, че човека, който до онзи ден твърдеше, че аз съм нейния подарък може да се държи така с мен... и да каже човек, че никога нищо не й вземам, но аз й купувах големи подаръци от порядъка на 40-50лв. за всеки празник и тя ми отвръщаше: "Маме, нямаше нужда да си даваш парите за глупости...". За рожденния й ден бях напълнила цялата къща с балони! Онзи ден поиска 1,20 на стотинки, които после щяла да ми върне, защото нямала дребни. Точно предния ден си бях обменила стотинките в магазина и имах само книжни. Имах само 2 лева, които сутринта бях дала за такси на път за училище. Крещя ми 10 минути и накрая каза, че от днес съм щяла да ходя пеша на училище ( за което трябва да ставам поне 1 час по-рано, за да стигна на време, тоест около 5 часа сутринта) и ми спирала джобните. Нямало повече да ми купува нищо и да говори с мен, защото съм била една неблагодарница, която не я уважавала и нищо не заслужавала, защото съм била егоист и тя нямало да ми се моли, защото тя била майката и аз детето и трябвало да правя всичко, което каже! Никоя от моите приятелки досега не ми е споменавала майка й да беснее за една неизмита чиния и от този сорт! Моля ви, кажете ми какво да правя, защото вече не издържам на всекиднивното крещене... чувствам се като най-нищожното същество на света... Благодаря ви предварително! :)

Коментари

1.   Ами не знам какво да те посъветвам. Само мога да ти пожелая психиката ти да издържи докато завършиш училище и се изнесеш някъде.
Майка ти определено има нужда от психотерапевт. Много е нервна просто и това е вредно както за тебе така и за нея самата.

2.   Мило момиче, майка ти е преуморена от работа и проблеми. Не пишеш нищо за баща си. Ако те гледа сама никак не й е лесно. Но това не я оправдава да се държи лошо с теб и да ти иска подаръци! В общи линии започва да си изкарва злобата и умората от живота вурху теб. А това е гадно. Моят съвет е да спреш да си толкова близка с нея. Ако можеш отиди при баба и дядо да поживееш няколко дни. Изолирай се от майка си. Като се прибере вечер се престори за заспала. Не й споделяй, говори си колкото се може по-малко с нея. Избягвай я. Стискай зъби, след 4 години ще си пълнолетна и може да отидеш в друг град даучиш. Успех!

3.   Миличката! Наистина ми стана толкова тъжно, като прочетох всичко това. Извинявай за въпроса, но само с майка ти ли живееш? Единственото, което можеш да направиш е да говориш с нея и да х кажеш всичко, което чувстваш. Седнете една срещу друга и й кажи, че този път ти ще говориш! Хубаво за теб е да си пестиш пари, например устроива ли те с автобус да ходиш на училище, с карта ще ти излезе много по-евтино, отколкото с таксита. Също говори с някой близък - баща ти, леля, вуйна, баба, дядо, с когото решиш.

4.   Отиди веднага в Закрила на детето също така говори и с училищния психолог ! Това не може да продължава така !

5.   О, ужас поговори с нея може пък и да стане. Ако не стане и покажи картината.

6.   Здравей! :) Мисля, че майка ти несправедливо те нарича „неблагодарна“. Ти си се трудила по цели нощти, за да я направиш доволна, а тя накрая те ругае и ти се кара. Но го погледни от добрата страна. Някой път се опитай да поговориш с нея и я попитай защо се държи така грубо с теб. Може да си има конкретна причина. Или пък се посъветвай с баща си, той да и каже, че ти с нищо не си заслужила такова държание. Надявам се да съм ти била полезна със съветите ти!

7.   Майка ти е за психиатър. А аз съм на 17 и на мен майка ми постоянно ми казва, че нищо не правя в къщи и не работя, но това наистина е така при мен. Казва, че като е била на мойте ходини е чистила цялата къща. И за оценки често ми се кара. Ама твоята майка направо двойно надминава моята. А какво казва баща ти за това?

8.   Избягай от къщи и отиди в някоя закрила- може би звуча налудничаво но на майка ти трябва да й се вземат родителските права а това което е казала изобщо не е вярно. И моята навремето е постъпвала доста неконтролируемо докато е живяла с баща ми .

9.   и да довърша майка ти наистина е за психодиспансер Тотално те е объркала ама знам че не си това за което те мисли не си неблагодарница или както там те нарича другия ми вариант е да заведеш майка си на психолог

10.   Номер 8 и номер 9 съм Когато нашите се разделиха се почувствах в началото шокиран Но по малката ми сестра успя да ме успокои.

Сега живея самостоятелно, но има дни в които ще мога да видя нашите а те като цяло не се държат като майка ти и откакто са разделени всеки пое пътя си