Споделена история от Семейство

Вярвате ли в съдбата?
Здравейте, може да ви се стори нелепо и смешно това което ме вълнува, аз съм мъж на 33 години, неженен. Баба ми, каза, че е ходила на гледачка, която и казала, че цял живот ще си остана сам, няма да се оженя. Вярвате ли, че може да има нещо такова като предопределеност.

Коментари

1.   Aхaххaх, че ме рaзсмя! Извинявaй де, но мъж нa 33 г дa зaдaвa подобен въпрос...много детско, нaли?!
Съдбaтa нямa нищо общо с бaбa ти или пък гледaчки някaкви. Ти си онзи, който грaди пътят си в животa, ТИ и сaмо ти.
С твиоте действия или бездействия! Другa темa aко живееш с бaбa си и тя не искa дa те "изпусне"...aко пък си и подчинен нa нея, е, със сигурност нямa дa се ожениш.

2.   Хах, бая си наивен. Дъртата ти го казва, защото (както всички майки, баби) искат да видят детенцето/внучето си да се ожени преди тя да си е отишла. Поне е успяла да те уплаши.

3.   Какви простотии пишете бе хора??? ... Пълни глупости и неграмотност.. Аз не бих се оженил никога и това не значи, че ще си умра сам

4.   Живей човеко. Каквото е това е. И да се тюхкаме нищо няма да стане. Живей и не е изключено да си намериш жена :).

5.   Вземи си поне една котка... то се е видяло, че ще си останеш сам

6.   Абсолютно. Бъди сигурен, че има съдба. Аз съм на 100% сигурна. По-стечение на живота ми, го разбрах. Да всичко е писано, и предречено. Както от деня на раждането, така и до деня на сбогуване с света. Дори дните ни са предречени, не само това което ни се случва. Всичко е предопределено.
Знаеш ли, преди много време бях малка, ми казаха едни неща, които ще ми се случат в живота. Беше ми чудно. Дори бях забравила за това, което са ми казали. След години, всичко се случи едно към едно. Дори бяха ми казали, за две неща които вече са ми се случили. Да точно така бяха. Все едно съм книга, и някой и е прочел съдържанието. Моля се само, за здраве на мен и моите родители, и нищо друго не искам. И да сме още дълго заедно.

7.   Пълни глупости. Не ги отразявай изобщо.

8.   99, 99 % от врачките са шарлатани. И аз мога да стана врачка и да ти предскажа бъдещето сигурно по - добре от тях.

9.   Сещам се как някакъв човек му предрекли, че ще умре гара един коя си дата.... линеел с всеки изминат ден, денят наближават. Негов приятел доктор го извикал за изследвания преди фаталният ден, поставил му приспивателни и така човекът предполага фаталния ден, събудил се на следващият и продължим живота си. С какъв акъл са ти казали това нещо, сега си се програмиране сам е дори да не ти е отредено друго, ти ще получиш това което по сякаш. Смени си мислите, енергията наоколо, ако можеш смени и мястото където си се закотвен сега и се гмурни в живота. Ако си вярваш направи някаква молитва за пречистване, нека поп ти прочете и така тръгне напред. Успех!

10.   Съдба може и да има, не мога да кажа. Но преди години на баба ми една уж гледачка и казала, че ще се омъжа за тогавашния ми приятел, ще спечеля от тотото много пари, а за братовчедка ми казала, че ще няма да се омъжи защото, вече съм забравила защо.... Разделихме си се с това момче, той даже и семейство си създаде за сега не съм спечелила от тотото, а братовчедка ми се омъжи за един испанец. Та така с познаването...

11.   Съдба със сигурност има и в това съм се уверявал неведнъж в живота си. НО също така имаме и свободна воля. А това дали ти е писано да си сам, може и така да е, но може и да зависи от теб, така че най-малкото си длъжен да пробваш да направиш нещо по въпроса, пък ако не стане, поне ще знаеш, че си пробвал.

12.   Аз вярвам. Бях студентка в Русе, беше преди много, много години. Била съм 19годишно момиче и съм се съгласила да ида просто от детинско любопитство. Гледачката беше възрастна туркиня, гледа ми на едни много странни карти-предполагам Таро, но в ония години кой беше чувал за такива работи. Пита ме единствено за името на майка ми. Предсказа ми конкретни неща-тогава не вярвах, приех ги абсолютно на майтап, но те удивително точно се сбъднаха в годините. Предпочитам да не навлизам в подробности, въпреки, че тук е анонимно-просто нещата са много лични. Искам да споделя, че всеки път изтръпвах, когато се сбъднеше нещо от прогнозите и-защото имаше и хубави, но и лоши неща. Всичко се сбъдна. Да не вземе да помисли някой, че правя реклама на някого-това беше много отдавна, предполагам гледачката е от много години покойница. Но оттогава ми се преобърна мисленето и вярвам, че наистина има някакво предопределение. Но има и другото-има гледачки и такива в кавички. Така че няма как да си сигурен в това, което са казали на баба ти.

13.   Естествено, че има съдба. Само че тази съдба си я създаваме самите ние - с действия, бездействия, мисли. Всеки си има предначертан път от самия него, но и свободна воля как да постъпи в дадена ситуация. Целта е да се усвоят определени уроци на духовно ниво. Щом сме тук, значи имаме още много да учим. Гледачките, които познават наистина най-вероятно виждат избора на реакцията и последствията от нея. Възможно е и ако човека, на когото се гледа да се самопрограмира според казаното от гледачката. Със сигурност има хора, които са ясновидци, но също така със сигурност са малко.

14.   Не се отчайвай. Според мен всеки си има някакъв път в живота. И вярвам или поне се надявам, че ни се случват възможно най-добрите и подходящи за нас неща, въпреки че не винаги осъзнаваме на момента, че именно това е било ок за нас.
Не съм убедена, че т. нар. врачки реално познават нещо или по-скоро налучкват и само казват на хората това, което им се иска да чуят или пък ги плашат, за да могат после да ги накарат да им платят за развалянето на някоя черна магия или пък за заклинания за любов, успех и богатство... Има мнооого такива истории, добили популярност в медиите.
Каквото и да правиш, само недей да се доверяваш на разни хора, да ти правят такива хмм процедури и да те баламосват, за да ти измъкнат пари, възползвайки се от нещастието ти. Наскоро гледах едно забавно клипче със сборни моменти от предаванията на тези врачки, които запълват ефира на разни телевизии. Колкото беше смешно, толкова беше и тъжно, защото тези същества буквално крещяха и се подиграваха на хората, които се обаждат за съвет, а именно отчаяни и уплашени бабички и дядовци, пияни чичковци и тн. Та каквото и да правиш, по-добре недей търси помощ от разните там магове с катерици и плюшени енергийни двойници и др такива интересни неща.
В заключение - изобщо не се впечатлявай кой какво е казал на баба ти. На 33 се предполага, че имаш още много време да търсиш и да намериш това, което ще те направи щастлив, каквото и да е то. Успех :)

15.   Съдба и воля, са две противоположни и несъвместими неща. Ако имаше съдба и всичко, ден за ден бе написано, то тогава, няма защо да мислим, ами просто трябва да си живуркаме. Всичко което правим, включително нашите думи и действия не е наша отговорност, което е много угодно на мнозина.

12 - Смея ли да попитам, какво ти позна врачката? Че ще срещне мъж, че ще те нарани, че ще имаш спречкване с приятел или предател, че те очакват обрати... Това мога да ти го кажа и аз. Освен ако не си обратна, антисоциална или много, ама много грозна, определено, ще се намери мъж, който да ти изпили нервите.
Винаги ще имаш хора, които се конкурират с теб, за съществуващи несъществуващи неща. Че ще имаш падения и възходи? Дори и някой общ работник, който е заклещен пред поточна линия, без семейство, приятели, финанси и възможности, пак ще има "падения" и "възходи", който ще са различни, от твоите.

Ако вашите врачки, можеха да виждат в бъдещето, защо ще са забили, дебели лелки, женени за тираджия, чиято коса е мигрирал от главата, към задника? Нямаше ли да са богати и стегнати весели дами, женени а перфектния съпруг, който ги прави щастливи? Нямаше ли да виждат ясно, добро и зло, и предотвратяват трагедии? Намаше ли някоя врачка, да види, че на 11 септвмри, някой ще умре, защтото 2 самолета се блъснали в две големи сгради. Нямаше ли да видят атентатите в Париж, или атомните бомби в Япония, или дори трагедията с атомната централа отпреди 5 години? Нали са ясновидци?

Спри да мислиш, всичко ти е предначертано и си прецакан. Вземи си живота в ръце и започни само да правиш избори. Без значение, дали си атеист, христянин, будист, щангист или прочие, трябва да знаеш, че имаш свободна воля.

16.   Съдбата е просто оправдание, за да не положиш усилия за нещо, просто защото те мързи. Пример:
Когато не вземем някой изпит, не получим мечтаната работа или образование, някои хора си казват "Еми, съдба" или "Така е било писано". Но, всъщност лъжат себе си, защото не са положили достатъчно усилия, за да успеят. Та, така. На мързеливците все съдбата им виновна. Успелите хора вярват единствено в себе си, и за това имат успехи.

П. С. За врачки е абсурдно да говорим в 21в., за това не съм ги споменала.

Depravity

17.   Сега си кажи, че гледачката е казала на баба ти точно обратното, че ще имаш щастлив брак. Това е моят съвет!