Споделена история от Семейство

Не можем да имаме деца
Здравейте!

Мъж на 38г. Със жена ми сме от 10 г. заедно. Tя е колкото мене на години. Правим опити от 3г. за дете и нищо се не се получава. реших да си направя изследвания и на нея съответно, но не знам от къде да започна. Нямам си на идея къде трябва да отида, какви изследвания да си направя, не знам нищо. Жена ми много страда и не мога да я гледам така. Предполагам че тука има хора като нас или минали по този път, ще бъда благодарен, ако ме насочите. Живеем във Пловдив. Сподели ми, че е готова да пие някакви опасни хапчета от което ми става още по зле. тя причината може да е във мен по дяволите. Може аз да съм този скапаняк къде не може да има деца. Вече не знам на кой камък вода да сипя.

Коментари

1.   ако бяхте под 35 разбирам но вие сте на 38 и двамата малко е късно за деца

2.   Ами отиди да си направиш спермограма в най-близката клиника, която предлага това изследване!
За Пловдив в Google ми излизат: ВМИ - ДКЦ "Св. Георги", Медицинсики факултет Пловдив, д-р Мариела Даскалова, Медикус Алфа и т. н.
Струва 12-15 лв.
Там специалистите от една страна ще ти кажат у теб ли е причината или не, а от друга ще те упътят какви изследвания по-нататък да правите.

Не се отчайвай - причината може да е тривиална. Дори и да не е, има си ин-витро процедури (по разни програми може да се кандидатства дори за безплатно) и т. н. и т. н.
Вместо да страдате с жена ти - действайте! Изследвания, лечение, или каквото там се налага, докато се сдобиете с дечица!

4.   Номер 1, говориш глупости! Братовчедка на майка ми години наред опитваше да има дете, но нямаше късмет и накрая щастието и се усмихна на 43. В момента със съпругът и се радват на прекрасна 9 г. дъщеричка. Съседите под нас също дълго време опитваха, но без успех и преди 2 г. и половина щастието най -после дойде и при тях в лицето на една малка принцеса. Той е на 50 тя 10 г. по -млада. Класната ми на 51 г. има син на 15 -16 и дъщеря на 12-13 съответно е раждала на 36 и 39 г. И двете деца са здрави и прави и много я радват. Не се отказвайте борете се докрай! И не слушайте номер 1 с неговото ограничено мислене! Ако пък не стане може да направите някое изоставено дете щастливо. ж. 23

5.   Много сте чакали... от 10 години сте заедно, а за деца сте се сетили едва преди 3г. т. е. на 35г, когато вече има доста промяна в организма и е по-трудно. Хората са казали, че всяко нещо е с времето, защо сте чакали толкова? Няма как да върнете времето и по-млади и фертилни няма как да станете. При някои става и на тая възраст, обаче както виждате не е сигурно и не губете повече време, а потърсете помощ. Не изпускайте и последните си възможности-изследвания, лечение, инвитро ако трябва и с донорски материал. Чак и мен ме е яд, защото знам какво е-имаме подобен проблем в близко на мен семейство и ми е много тъжно, че при тях и инвитро не успя да помагне дори с три опита. Но вие не се отчайвайте, защото всичко е индивидуално и е до организъм. Може при вас всичко да мине успешно...

Вижте в клиника "Селена" на пещерско шосе, след аптечно управление.
Отвори и форума "Бг Мама" там има цял подфорум- "Искам бебе", където ще видиш актуална информация. Има много хора с вашите проблеми от Пловдив-те ще ти дадат съвети и препоръки точно къде и при кой специалист в града да отидете. Ще видите и техния опит какъв е.
Успех!

6.   Виж в нета кои клиники за репродуктивни проблеми има в Пловдив. Прочетете форумите за тях и изберете една от тях. Отидете и си направете пълни изследвание. Може да направите инсеменациа, ин витро и пр. , ако се налага. Може да кандидатствате за финансиране по фондовете за тях. Може пък да има нужда само от хормонална стимулация, така че действайте незабавно. Нямате много време.

8.   благодария на хората който ни дават надежда във четвъртак сме на лекар .причината е че все си мислихме че може да стане по естествен начин без лекарства,както всички направиха покрай нас.явно ще трябва и ние да пием нащо или да опитаме със инвитро ,ще си покаже .отиваме при еди лекар доста прехавален .да видим какъв ,ще бъде резултата.

9.   Номер1 много-много да не дрънка, защото мен майка ми ме е родила на 36г, и по - точно няколко месеца преди да навърши 37. А майката на една моя приятелка я е родила 10 дни преди да навърши 41г. И това са само два от иначе многото други такива примери.
Даже не знам защо изобщо са му публикували глупавия коментар на номер1.
Иначе на автора препоръчвам да се успокои първо, защото паниката е най - големия враг за каквото и да било!
Да отидат с жена си при личния си лекар, който ще им обясни подробно къде и при кого трябва да отидат и какви изследвания да си направят.

10.   Вървете зaедно нa лекaр и ще ви дaдaт всички нaпътствия. Зaдължително дa знaе съпругaтa ти и резус фaкторa си- също може дa е проблем aко е негaтивен, a ти позитивен ( собствен опит). Сaмо не се стресирaйте и изнервяйте, че сaмо ще усложните процесa, трябвa дa сте спокойни и двaмaтa.
Нямa знaчение в кого е проблемът ( не е винa, може дa е лесно лечимо зaболявaне ) щом сте зaедно и си се обичaте, ще се подкрепите взaимно и ще преминете зaедно през "оздрaвителният" процес. Млaди сте, имaте време още.
Хвaщaйте се зa ръчичкa и нa лекaр зaедно. Но спокойни и с позитивнa мисъл. Жените сме по- емоционaлни нa тaзи темa, но виждaм, че и ти се чувствaш зле... недей, тa вие още дори не знaете причинaтa.
Моя приятелкa роди нa скоро чрез ин- витро зaбременявaне, нa 42 г. стaнa след 5-ят опит... беше почти сринaтa психически, пaзехме я дa си нaпрaви нещо лошо. Последният вече опит се беше откaзaлa и кaзa "крaй, не могa повече, приключвaм с този тормоз" успокои се и зaбременя точно тогaвa :)
Успех ви желaя!

12.   Не го слушай номер 1 аз съм преминала през същия път сега съм на 52 и имам дете на 13 така че номер 1 да си задържи коментара

13.   ако питаш мен номер 1 е права донякъде стига сте я нападали номер 4 супер негативно се изказа! Но все пак има и хора които раждат късно.На една моя приятелка дъщеря й е на 8 в момента а жената е на 45 така че няма нищо лошо

14.   Отидете в клиника Щерев в София, при д-р Андреева. Помогнала е на много мои близки и няколко колежки.

15.   Какво съм се изказала негативно бе номер 13? Кой или коя е номер 1, че да им отнема надеждите на хората? Поне пиши правилно като коментираш!

16.   И защо да е невъзможно Елена Йончева на 52 роди сина си миналата година?

17.   Номер5 ти пък какво веднага се изсили с назиданията?
И какво като са от 10 години заедно?
Може да са преминавали през други по - сериозни неща/проблеми с някой от тях двамата или с техни близки роднини, така че внимавай с порицанията.
А на номер13 ще кажа, че супер на място се е изказал номер4 - няма нищо грубо в думите ѝ, а даже напротив...!

18.   Авторе, ще те посъветвам следното:

-НЕ използвай услугите "ин витро" и "сурогатно"майчинство"
-НЕ пийте(ти и жена ти) никакви хапчета
-Яжте повече варено жито(то помага именно при такива проблеми)
-Нека жена ти да се лекува при гинеколог с КОНСЕРВАТИВНО лечение.
-Проявете повечко търпение, рано или късно можете да станете родители(аз се чудя, защо сте се"пазили" толкова време от вашият брак, та че сега да се сещате за деца)
-Премахнете използването на контрацептивни средства(спирали, презервативи, абортивни хапчета)

Презервативите и контрацептивите пречат да една двойка да имат деца! Не използвайте тези неща!!!

Жена ти не трябва да се отчайва и не трябва да се тъпче с рани химикали и хапчета.

Понеже сте от Пловдив, мога да ви дам един съвет (стига вие да се вярващи) :

Ако искате, отидете в село Горни Воден (Асеновград, Пловдивска епархия) да се помолите в църквата „Св. Богородица – Успение”. Поговорете със свещеника(стига да се вярващи и имате православно свето кръщение) за вашият проблем. Той ще ви прочете молитва за да имате рожба. Има семейства от Пловдив, които не са могли да имат деца. След като са посетили църквата в село Горни Воден и се помолили с вяра и надежда, след кратко време стават щастливи родители.

В форумът на БГ мама има истински истории на жени, които не са могли да заченат, но след като се помолят на Бога и Божията Майка, след време стават щастливи родители. Аз познавам едно семейство, което не можеше да има деца повече от 7 години, и преди една година след като се помолили са станали родители на едно бебе-момченце.

И последен съвет:
ТЪРПЕНИЕ, ТЪРПЕНИЕ И САМО ТЪРПЕНИЕ, ДОРИ И ДА МИНАТ И ГОДИНИ. За да станете родители, вие трябва да престанете да използвате контрацептивни абортивни "средства". Трябва да докажете, че сте един за друг, да поддържате и градите любовта си. Трябв ада разберете, че да станете родители, не е само това да стане само във физичен план, но трябва и да имате много отговорност към това малко човече. Ако вие станете родители и не си изпълнявате родителските си задължения към вашето дете, и ако то израстне без любов, грижи и правилно възпитание, и ако това ваше дете стане лош човек. то по-добре е въобще да нямате. Защото със вашето безхаберие, вие ще го съсипете. Има толкова родители, които са родители само във физиологичен смисъл, но не и в цялостен. Родители, които не възпитават децата си. Такива "родители" са много лош пример.

19.   Не знам какво нормално намирате да се ражда първо дете около 40? Хормоните на една жена, както и яйчниковият й запас след 35 рязко се променят и то в негативна посока. И така се стига до панацеята ин витро. Процесът явно тече в последно време и на възраст под 35, защото двойните бебешки колички са и сред тях. Да не говорим, че ако една жена роди на 40 след няколко години си изпада най-малкото в предменопауза с всичките й екстри. Изобщо това са много рисковани решения и за родителите, решили да имат дете около тази възраст, и за самото дете. И с течение на времето те се проявяват на всякакви нива. Изключения винаги има, естествено.
До автора: за да изчаквате толкова време с опити, значи приоритетите ви са били 10 години други. Сега ходене по лекари, което си е безкрайно скъпо буквално и преносно що се отнася до психиката ви. Успех, каквото и да се окаже, но не забравяйте че понякога не всичко зависи от нас.

20.   Авторе,
Аз съм от коментарите 17-18
ти със съпругата ти не можете да имате дете?
Недей да се тъпчете с лекарства, а обърнете внимание на себе си. Болката, която имате сега трябва да ви сплоти още по-силно. В такива трудни моменти една двойка трябва да даде повечко-повече любов както помежду ви, така и към близките и ближните. защо не дадете тази ваша любов и към някое изостанало детенце от някое сиропиталище? Има и деца истински сираци-деца на починали родители. Деца, които със сълзи казват: "Искам татко и мама". Деца, които много ще ви обичат, ако вие им станете родители. Защо не си помислите за осиновяване?

21.   Много ти благодаря, номер18. Абе, чудя се аз, защо аджаба, не хващам. То трябвало да си махна спиралата! Хайде религиозните фанатици да си гледат молитвите и метаните и да не се опитват да вербуват изпаднали в затруднение хора. Тук пропаганда не е нужна. Към автора- да, съгласна съм, че късно сте се сетили, но това е тенденция в съвременното общество. Все пак сте под 40, не е нещо драстично. Няма да повтарям, горните коментиращи са ви дали добри съвети. Успех!

23.   19 номер - недей да съдиш, за да не бъдеш съден. Всеки има различен живот и съдба. Някои са родили на 20, други на 40. Е, и? !
Нека всеки живее живота, който е избрал и да поеме отговорност за това. Обобщенията са вредни! На моя приятелка на 32 преди десет години доктора й казаха, че е възрастна за първо дете. Второто роди на 39 и какво от това, то е живо и здраво, тя също.

24.   До коментар номер 21
Както виждаш,аз и гледам и си върша работата. Изразявам мнение и то с пълно право. Ти си никоя и никаква,че да ми казваш какво да правя и какво да казвам,ясно? За разлика от тебе,имам деца-а ти вероятно нямаш,защото за такива като тебе, ебането с презерватив е много по-важно ,отколкото да забременееш и родиш.

26.   Номер 13 съм номера 4 9 15 Пиша правилно като коментирам - за номер 15 се отнася номер 9 да не се обажда, като няма какво да каже а номер 4 Какво нападате жената под коментар номер 1 не мога да разбера

Нямам думи
Само да вметна - мъж съм и съм на същите години като автора -38 Номера 4 и 9 да не се обаждат защото тяхната злоба няма край а за номер 1 поздравления

27.   Ааа, не така, не така, 24, не е богоугодно, какви са тези цинизми и то, по време на пости. За пореден път се убеждавам в лицемерието на много "вярващи". Къде ти са смирението и ТЪРПЕНИЕТО, които проповядваш, що за агресия, за другата буза не си ли чувал бе, чадо! И как реши, че нямам деца, имам две- желани и планирани. Искрено се извинявам на автора, модераторите и коментиращите, но не мога да се примиря, когато някой, вместо на даде адекватен съвет като 2, 5, 6 и 14 например, призовава към пост и молитва- панацеята за заблудени, нискоинтелигентни и неспособни да поемат отговорност за собствения си живот, индивиди. Към автора- действайте, не сте престарели, за дете си заслужава всичко да се опита и изтърпи. Успех!

28.   Каква злоба номер 21, просто дадох надежда на хората, че все още има шанс да се сдобият с рожба? Те търсят съвет, а не нападки. Като не можете да помогнете с номер 1, то поне не пречете! И ще се изказвам, както искам все пак живеем в демократична държава!

29.   н26, как разбра, че номер1 е жена? На всички ни е ясно, че номер1 си ти.

30.   И не не пишеш правилно в изреченията няма нито един препинателен знак!

31.   № 23,
не съдя никого, а давам факти, които опитът е доказал. И няма да е зле да се се опитате да се поставите на мястото на дете, което е родено от майка на 40, защото като изключим процента нездравословен егоизъм на подобно решение, остават едни други неща, за които родителите изобщо не си дават сметка към момента на взимане на решението. Представете си как би се чувствал един млад човек на 17 с почти 60 годишна майка? А 5 годишно хлапе с 45 ? Ами те тези деца не живеят в гората и един прекрасен ден родителите ще бъдат поставени в доста кофти ситуации, които хич няма да се отразяват добре на психиката на хлапетата им.

№19

34.   Към номера 29 и 30 Пак ви повтарям не ми казвайте как да пиша .Първо идвате, изразявате злоба,второ аз не съм номер 1 от коментиращите и трето, аз на вас казвам ли ви как си пиете ракийката? Не! Стига сте ми лазили по нервите!

Към автора:Извинявам се за грубия тон.

39.   Номер 19 дай по твоята логика да почнем да раждаме на по 12 -13 като циганите докато сме деца защото виждаш ли в очите ти не било приемливо да има дете с по - възрастни родители. Имах съученик беше трето дете изтърсак майка му доста възрастна сестрите му почти 2 пъти по - големи от него, а племенничките му почти негови връстнички. Не изглеждаше въобще нещастен от този факт напротив много обичаше и уважаваше и майка си и сестрите си които винаги го подкрепяха в трудни моменти. Друга моя съученичка родителите и имат близо 20 години разлика. Майката е на около 42-3 бащата на около 62-3. В тинейджърските години се чувстваше малко неудобно да му споделя, понеже той беше с по - консервативни възгледи, даже на родителска на която трябваше да сме с родителите си изяде доста подигравки заради изказванията му, но иначе са много сплотено семейство и тя и по - малката и сестра много обичат и уважават родителите си.

41.   Авторе,какво става?
Ако искаш,сподели ,какво се случва?

43.   Първо потърсете причината. Трябва ви специалист а не просто квартал тия гинеколог. Чети в нета форум Зачатие. Първо се информиране. И още нещо седите и се тръшкай е, но не предприемат е нищо. При теб спермограма, при нея преглед и изследване на хормоните. Няма да влизам в подробности, но един от важните е яйчниковият резерв, антимюлеров хормон, както и други. На тази база ще се предприемат мерки. Потякога просто сперматозоидите са бавно подвижни примерно. На 38 вместо да си губите времето, предприемете веднага необходимото всеки месец е важен. А проблемите са големи, защото бягане от конкретни реални действия. Вярвам, че ще имате детенце но бъдете адекватни на времето в което живеете, със седене вкъщи и чуденето не става.

46.   31, ще ти кажа как се чувства едно дете, родено от родители на около 40. Най-добрата ми приятелка е най-малкото дете в семейството, и за двамата й родители е бил втори брак. Баща й има дъщеря от първия си брак, а майка й - двама сина. С братята си е много близка, въпреки че имат 10 и 14 години разлика. Изобщо много сплотено, щастливо и хармонично семейство са, много се обичат и тя е много близка със семейството си и значат всичко за нея.
И какво, като нашите са ме родили на 23? Майка ми неведнъж е намеквала, че съм й проввалила плановете за живота, защото съм била непланирана. От години си избива комплексите върху мен и заради нея имам проблеми с общуването, доверието и откриването пред хората. Не е била готова за това, когато ме е родила, и това е повлияло и си личи. Да ме беше родила на 40, но поне да го иска и да е готова да дари това дете с любов и внимание.

49.   Мене майка ми ме е родила напълно естествено на 40. Самата тя съжалява че по рано не ме е родила. Всички винаги я мислеха за баба ми. Сега тя е много възрастна. Цялата ми младост премина в грижи и притеснения за здравето й. Винаги завиждах на децата с по млади родители.
Но днес нещата не са толкова прости. Сега жените не могат да забременеят на 40. Че дори и по млади.
Аз самата си отлагах бременността и дори смятах да родя на 40, но това е огромна грешка.
Осиновете си едно по голямо дете. б

50.   Коментари №46 и №49 дават абсолютно диаметралните гледни точки на въпроса как се чувстват деца на възрастни родители. Изключения винаги има, но по принцип нещата стоят така, както при №49. И елементарната логика води натам.
Няма да е зле авторът на историята да се включи все пак...

51.   Тези от приятелите ми от детството, които родителите им са ги родили преди 30, а особено преди 25, все бяха с бабите си като бяхме малки и някои от тях и до ден днешен страдат, че родителите им почти не са присъствали в детството им, защото доста от тях тепърва си оправяха кариерите (или както аз казвам 'кариерите', защото реално в повечето случаи става въпрос за 'кариера', а не за кариера), строяха си жилища, абе все бяха с нещо по - заети от това да бъдат майка и татко. Даже имаше такива, които предпочитаха съботи и недели да излизат с приятели и познати, докато децата им бяха при баба (иначе сега са разведени). Имаше и такива, които дори не ги пратиха на детска градина, а направо на село при бабата до 7мата година, за да са напълно свободни за другите си занимания. И тези, които не са били на детска градина и до ден днешен страдат за това и казват колко стресиращо им е било като са тръгнали в 1 клас.
Иначе още помня как на селото на майка ми, където ходихме с нашите от време на време съботи и недели. Там имах една братовчедка, която все ми се подиграваше, че нашите са на 40, а тяхните нямат и 30. И тяхните бяха точно от тези родители, които я бяха оставили при бабата, а те само ѝ идваха на гости. Ама след години, в 6 клас бяхме вече, баща ѝ ги заряза, защото си намери нова, при това не малка, а пак някаква с дете там. И на братовчетка ми ѝ беше направо някво срамно и вече не виреше глава колко готини и млади се родителите ѝ. Даже майка вече си я държеше в града за постоянно и ваканциите, а не както преди.

52.   До всички дето са се затръшкали как щели да се чувстват децата: а не е ли по-добре изобщо да могат да чувстват и да съществуват, пред алтернативата.... изобщо да ги няма!??

53.   Номер 1, говориш пълни глупости! Майка ми ме е родила на 38 г., при това оперирана в първи месец от бременността. И двете сега сме живи и здрави.
Познавам една жена която роди на 44. И то не защото е имала репродуктивни проблеми, а просто защото късно е срещнала подходящия мъж.

54.   То стара тема, но и аз да питам с какво се заплеснахте 7 години, че се стреснахте чак на 35? И в добавка - 3 години опити без изследвания на принципа "не става ама дано да стане". Надявам се вече има развитие въпросът.

55.   Аз съм номер 1 и се чудя какви са тези злобни коментари срещу мен. Темата е стара - аз съм родила на 22 години второ жена съм - да не си мислите че съм мъж. и трето престанете да ме нападате особено последния коментиращ под номер 53. Както ви казах жена съм. Дъщеря ми и сина ми са на една и съща възраст (34 години) какъв ви е проблема не разбирам
М. 57 г

56.   Бебето вече е факт! Кога човек има желае за нещо и се бори за него го постига! Не е късно да имаш деца и на 50 г, стига да можеш да си го позволиш! Ние сме от малкото, който във европа освен на почивка по друг повод не сме ходили. Когато всички стегнаха багажа, ние решихме да останем и там минаха нашите години във хиляди спънки, препядствия и какво ли не, но ние не събрахме багажа, ние останахме. Сега вече всичко си имаме устроен живот, стабилно семейство, хубав дом, малък бизнес. Живеем спокойно във родината си, какво може да иска човек повече? . Берем плодовете на нашия труд и не съжеляваме за нищо

57.   Номер 1/55, не всички имат късмета да срещнат подходящия човек толкова бързо, че да родят на 20 и няколко. При някои се случва над 30, при други - над 40. Като не искаш да те нападат, ти откъде накъде си позволяваш да даваш квалификации, че на 38 е късно за дете? Това е една прекрасна възтаст да станеш зряла, мъдра и отговорна майка.

58.   Номер 55 като си жена, защо се подписваш с М. 57г ? Естествено, че хората ще си мислят, че си мъж, ти какво очакваш да ясновидстваме ли? Или се разсея и забрави, че се правиш на жена и се подписа? Кое от двете?

И другото - хаш номерът ти (hash: 353833bd32) позволява да се разпознаят всички твои коментари, от първия до последния, толкова сигурно, колкото ако директно ти виждахме IPто - смешно е да си влизаш в диалози сам/а със себе си, да защитаваш собственото си мнение уж от чуждо име и да убеждаваш другите, че не си ти. И да, всички виждат :)
Защо не насочиш усилията си към нещо по-градивно от това да съобщаваш на хората, че според теб им е късно за деца?

Не виждам и номер 53 с какво толкова те е нападнал, просто посочва факти. Откъде-накъде ще се произнасяш категорично като последна инстанция и ще съобщаваш на хората докога точно можели да раждат и кога им било късно? В днешни дни положението не е като преди 20 години, медицинската грижа е доста по-адекватна и много жени си раждат спокойно и над 35 - при нас може още да е сравнително необичайно, но в западна европа е факт че средната възраст на родилките се измества постоянно нагоре. Освен това всеки случай си е индивидуален и си зависи от кондицията на жената. При повечето жени климактериумът реално започва след 48-50г - т.e. природно си е заложено като възможност раждането до тази възраст, друг е въпросът дали е желателно и до колко е физически във форма да се грижи активно за деца. Всичко зависи значи от здравословното състояние на конкретната жена и какво тялото и позволява и какво не - всеки има глава на раменете да решава за себе сe.
Ти, за щастие, не си последната инстанция.

59.   Хахах верно. Номер 1/12 ме развесели. Първо казва нещо (1), после сам/а се напада и призовава да не се слуша коментар 1 (12), а после се защитава (13), а после... и аз се обърках.

60.   А аз си мислех ,че само във гейса има раздори.хора ни са карайте ,не си доказвайте .всичко това е излишно.Тук човек споделя нещата ,който не изрича на глас.Така човек разтоварва.във живота няма правила.Всеки трябва да живее както намери за добре.На никой не трябва да му пука от хорското мнение.АЗ дори не знаех ,че има толкова много коментари тук.Понякога човек им нужда да каже какво му е на душата ,просто така . На някой непознат .Блгодарен съм че има такъв сайт,анонимен!просто така....