Споделена история от Семейство

Чувствам се безпомощна...
Здравейте, вече не знам какво да правя и към кого да се обърна... Животът ми тотално се преобърна, когото реших да се разведа заради мъж, в когото се влюбих. След 2 години заедно се случи така, че забременях. Бебчето е напълно желано (особено от мен). Решихме да сключим брак. Дотук добре, но съвсем логично се наложи да заживеем заедно и то в дома на вече настоящия ми съпруг. Майка му обаче е болна от шизофрения и постоянно ми прави някакви мизерии-бърка се в домакинската ми работа, взима си от продуктите, които съм си купила, преподрежда след мен и други подобни неща, на пръв поглед дребни, но ужасно дразнещи. Когато говоря за това с мъжа си, той все повтаря да не й обръщам внимание и че е болна и не може да ѝ прави забележки... Стигали сме и до скандали, при които ми е посягал бременна. За капак на всичко и майка ми се отказа от мен, твърдейки, че сама съм направила този си избор и сега трябвало да си търпя всичко... Бебчето ми предстои да се роди май месец и вече наистина не знам какво да правя... Вместо това да са най-щастливите ми мигове, за мен всеки ден е кошмар, който едвам дочаквам да свърши...

Коментари

1.   С мъж, които те бие не се живее, ако има къде да отидеш махай се..

2.   Майката е най-малкия проблем. Сама се сети кой е слонът в стаята. Наистина ли искаш да отгледаш това дете в дом, където под един покрив живеят човек с психични отклоения, и човек, който проявява агресия към жената, която носи детето му. Не ми се мисли след като родиш какво ще те прави.

Едно единствено решение има, но не казваш зависима ли си от него, имаш ли подкрепата на някой близък (за майка ти разбрахме, че повече клони към не), имаш ли къде да останеш, ако го напуснеш. Ще се справиш ли сама в отглеждането на детето и още такива въпроси. Надявам се скоро да осъзнаеш какво си причиняваш и какво може да причиниш на още нероденото си дете, и да си биеш камшика от там.

Depravity

3.   Опасно е да се живее с шизофреник. А това, че ти е посягал като си бременна е много лошо. Аз на твое място бих се изнесла от този дом. Отиди при майка си, помоли я в името на бъдещото внуче да те приюти. А на мъжа си му постави условие да се изнесете на квартира. Как ще гледаш бебе в присъствието на психично болен човек, който може да стане опасен?

4.   Ами права е майка ти. От акъла си патиш. По-точно от липсата му.

5.   Внимавай много! Опасно е да живееш с човек с шизофрения. Не се знае в кой момент ще се отключи параноята и ще застраше живота ти. Пролетта е по-рисковано. А за бъдещия татко думи нямам за това, е удря бременна жена. По-добре се изнасяйте, не се знае как ще й подейства бебето

6.   Шизофренията се предава през поколение. На запад е забранено на деца на шизофреници да имат потомство.
най-добре се изнеси и живей без тях двамата. Явно е че не им пука за теб, нито за детето. А пък ти се научи да мислиш с главата и за детето, а не за мястото от където ще излезе! Че както е тръгнало, утре и детето ти ще яде бой от всички с които си делиш кревата!

7.   До номер 4 ако не можеш да помогнеш и да кажеш нещо нормално, не си изливай злобата и глупостта!

8.   От авторката до номер 6- явно съм се влюбила в този човек, секса няма нищо общо в случая... И когато съм разбрала за заболяването, представете си, вече е било късно.

9.   Колко глупав и злобен народ-вместо да помогне, гледа да блесне с тъпотия... Ама то затова си заслужават всичко, дето им се случва... :)

10.   Драга Авторке,

Отиди при родителите си и живей там, докато родиш бебето си.

11.   Авторке, развела си се с мъжа си, защото си се влюбила в друг? Е, защо си се омъжила за първия, ако не си била влюбена в него? Я, вземи да се влюбиш в трети, и да родиш при него, ама надали ще намериш такъв. "Кой каквото прави, за себе си го прави"! Крайно време е жените да разберете, че мъж не се напуска току така, защото жената се била влюбила в друг, и може да се подиграва с мъжа си. Само мъжете имаме това право, защото сме мъже и стоим по-високо от жените!

12.   Авторке, мъж съм и съвсем сериозно ти казвам - махай се! Сега те удря бременна, а какво те чака, след като родиш един Господ знае.. Още повече, че тази шизофрения може да е наследима и за мъжа ти. И друго как ще гледаш това дете със шизофренична баба, мислила ли си. Бягай - отивай при майка си. Тя едва ли е толкова коравосърдечна.
Не пишеш - имаш ли деца от първия си съпруг?
В. 36 г.

13.   От авторката до номер 12-нямам деца от първия си съпруг.

14.   Авторке, изнеси се. Баща ми също е удрял майка ми, когато е била бременна с мен. По-късно аз лично съм го виждала да я удря и когато беше бременна със сестра ми. Нищо хубаво няма да видиш от мъжа си. Майка ми твърде късно напусна баща ми, но ти все още имаш време. Не позволявай детето ти да расте в такава среда. Отиди при приятелка ако трябва, но не стой повече с него!

15.   От авторката: Вече от две седмици живея при родителите си. Таях някаква надежда, че при такава ситуация мъжът ми ще се промени, но явно съм сгрешила. Сеща се да звънне от дъжд на вятър и изглежда му е много добре без мен (и бебенцето)...

16.   Как я търпиш тази злобна свекърва не знам, тъжното е, че майка ти се е отрекла от теб а тепърва ще става баба и ще има внуче. Не си си написала и годините, предполагам си на не повече от 25 28, относно бебето да ти е живо и здраво ти трябва да бъдеш щастлива майка а мъжа ти е без коментар, той все едно я защитава, като се оправдава с това че е болна.

И ние имахме същия слон в къщи едвам я изтрая майка ми накрая я изгони.