Споделена история от Семейство

Кога ще се оженя?
Този въпрос съм си го задавал многократно в живота си, макар и да съм на скромните 23 години. Това е въпрос, задаван може би от всеки осъзнал се човек, но въпросът е друг. Аз съм от турския етнос и нямам много контакти с момичета от моя етнос. Имах дълга връзка с българка, но не можехме да достигнем до никакво развитие, защото нашите родители не бяха съгласни. В този момент си зададох този въпрос "кога ще се оженя? ", знам, че много хора които четат това ще кажат - ама защо? Какъв е проблемът? К'во ви пука? ", но не са вътре в душичката ми, да видят какво ми е. Харесват ме доста момичета, но аз дори не искам да се захващам с някоя, защото се чувствам много зле, защото не мога да дам нищо освен една връзка. Всичко това го написах, за да ми олекне на душата, но едва ли. Дано всички, които са в моето положение да се посъветваме.

Коментари

1.   Я по ведро :) Моя много близка приятелка е от турски етнос. Родена е тук, израстнала е тук, всичките и приятели са българи, а турците които познава са или близки роднини, или далечни роднини. Млад си още, колкото и клиширано да звучи - животът е пред теб! Има толкова много красиви туркини, които си мислят същото и за себе си. Просто промени компанията, запознавай се с нови хора. Почти всеки българин познава най-малко по един човек от турски произход. Питай, интересувай се. Семейството ти ли те натиска вече за брак?

2.   Ще се ожениш, когато престанеш да си зависим от вашите. Не може те да ти казват с кого ще прекараш живота си, с кого искаш да бъдеш и т. н.

3.   Ще се ожениш, когато си готов за това, а не просто щото и другите го правят. Туркиня, българка, арменка-важното е да се обичате! Зарежи глупостите набивани с години в главата ти! За любовта религия няма! Кажи на родителите ти, че животът си е твой и ти решаваш как и с кого да живееш!