Споделена история от Семейство

Баща ми не ме обича
Здравейте, аз съм момиче на 18г. Родителите ми се разделиха, когато бях на 13г, защото не се разбираха. Останах да живея с майка ми и брат ми, а баща ми на село. Много ми беше мъчно за него, плаках в продължение на 3г. всяка вечер заради раздялата им, но явно така е било по-добре. Никога не е имало скандали вкъщи, но спяха в отделни стаи. Мислех, че грешката е в майка ми, защото, когато се разведоха тя имаше приятел, но разбрах, че той ѝ е изневерявал много пъти. Продължих да го обичам, докато не разбрах, че е казал на майка ми, че когато ходя при него и му харча парите за ядене и пиене. Това ме уби. Ходя рядко при него, харча му най-много 5 лева, просто нямах думи. След това чух, че го е срам, че съм му дъщеря, защото не съм си говорела с него, но незнам какво да си говоря с него като го видя. И това му простих. За това, че не ме обича също му простих. Днес разбрах, че си има друга, но още не ми е казал. Винаги съм го ревнувала и съм била против да си има друга, защото това беше моето наказание към него, че ме остави още малка да се справям в живота и ми показа какво е да си алчен човек, който обожава парите. Показа ми какъв мъж не искам. Много пъти ми е купувал лекарства, когато съм била болна и е идвал да ме види, за това съм му благодарна. Той си има друга жена и всъщност не ме е яд от това, че друга ляга до него, а не майка ми, а от това, че тя получава любовта, която аз не съм получила и на мен ми прави проблеми, ако му искам 2лв, а сега на нея ще ѝ купи всичко. Никога не съм му правила проблем за парите, дава ми 70лв. на месец за издръжка, едвам изкарвам с тях, а си купува всякакви глупости за по 400лв. И това му простих, но не мога да простя това, че не можа да обича дъщеря си, а някаква непозната може. Дайте ми съвет, защото не мога да спра да му се ядосвам...

Коментари

1.   Миличка, ти си вече на 18. Баща ти няма как да го промениш ,възрастните хора по - трудно се променят да не кажа ,че почти е невъзможно да се променят . Като не се интересува от него и те не се интересувай живей живота си учи излизай с приятелки. Колкото до баща ти той все някога ще осъзнае грешката си ,когато остарее , не познава внуците си и няма кой да го гледа .

3.   Не съм ти чел историята, затова директно отговарям на заглавието. Еми ако не те обича (следователно може би не те и иска) няма какво да направиш, а си трай и да не ти пука. И мен роднини не ме обичат и не им пука за мен и на мен не ми пука за тях. Каквото и да правиш, да се тюхкаш, да хабиш нерви и се ядосваш няма да оправи нещата. Най-полезното и доброто, което може да се направи е да бъдеш както те към теб, така и ти към тях. И да не ти пука!

Ако баща ти не те обича и не те иска няма какво да говориш с него или да направиш. Кво значи "седни, па поговори". Това винаги ми е било смешно, когато една жена лансира във Фейсбук подобни простотии. Ми ако отсрещния не те иска каквото и да правиш няма да стане обраното... затова пийс :).

4.   Виж, отношенията между родителите си е тяхна работа... Не е приятно това, което се е случило, но такъв е животът... прости и на майка си, и на баща си... И не може да се сравняваш с любовницата. Той спи с нея и затова й купува разни неща... А ти вече си пълнолетна и може да започнеш да работиш. Така сама ще имаш пари и няма да има нужда да му искаш. След време като ти имаш семейство може би ще го разбереш по-добре. И вече си самостоятелна и голяма.

5.   Номер4 изобщо не е разбрал/а тази история.

6.   Скоро и ти ще имаш приятел, който да те обича и ти него, после ще имаш деца които да обичаш и те теб, може би и приятели с които да се обичате приятелски. Не би трябвало да се фокусираш върху липсата на достатъчно бащинска любов към теб, безсмислено е да го ревнуваш от приятелката му. Бъди по-самостоятелна и започвай да градиш силни връзки в твоя личен живот. По този начин след време около теб ще има толкова много обич, че бащината любов изобщо няма да ти е необходима. Успех и бъди щастлива!