Споделена история от Семейство

Баща ми е алкохолик
Здравейте пише ви момче което е на 16 годинии имам по голям брат но той скоро ще заминава от вкъщи. Родителите ни са разведени и с годините баща ни става все по зле.

Започна на пръв поглет с алкохола по малко по малко и вече се случваше да не прекара нощ без да е пиян да вика, да крещи. На нас с брат ми не ни беше много лесно... даже никак но нямаше как. С времето започна да се заяжда и за най дребното нещо.. Той няма приятели, когато не е на работа стои сам в къщи и надига чашите подрет докато не го хване алкохола, започва да крещи, псува като истерик, не се издържа просто. Брат ми за негов късмет вече е достатъчно голям да започне нов живот и да се махне от всичко това за което се радвам за него но просто ми писва да имам такъв баща.

Изобщо не се гордея с него, двамата с брат ми гледахме да му помагаме да не бъде такъв човек но той сам го прави и не му пука за нищо. Имало е и периоди на викове, скандали, все неприятни неща за едни деца, предполагам, че хора които имат такива бащи ще знаят какво е чуството и то не е приятно даже никак... бих казал ужасно. Но от най кофтите неща от цялата тази работа е, че бих искал да не е такъв да имам баща от който мога да се уча, да ме съветва в живота какъв искам да бъда и какво да работя, а не някой истерик на който всички са му виновни, че е пропаднал.

Бих искал просто да няма такива неща, особено които за момента в страната ни. Чакам деня в който ще завърша и ще мога да започна наново живота си, този път по добре.. Това беше от мен.

Коментари

1.   Аз мисля, че хората които са родители трябва да им е забранено със закон да употребяват алкохол. Е също и на хора, които шофират.

2.   Здравей, аз израстнах с такъв баща и те разбирам. В много трудна ситуация си и даже не знам какво да те посъветвам. Не можеш да го промениш, в това бъди 100% сигурен. Може би единственото нещо е, че трябва да намериш начин да се измъкнеш от тази ситуация... Не можах да разбера майкати къде е? Можеш ли да отидеш при нея..?

3.   Стискай зъби и когато станеш пълнолетен се махай оттам. Не можеш да го промениш. Ще си създадеш свое семейство след време и ще си щастлив.