Споделена история от Семейство

Име за момиченце
Здравейте! Живот и здраве в началото на май очакваме второто си детенце. Имаме проблем с избора на име и понеже в този сайт доста често чета и винаги се дават добри съвети за всякакви работи, реших да потърся какво ви е мнението по моя въпрос. Имаме 10-годишен син, който се казва Георги- хубаво българско име с имен ден на голям празник. Той не е кръщаван на никого и дъщеря ни също няма да бъде. Много много ми харесва галеното име Ави (още от ученичка много си го харесвам като женско), но.... Редно ли е щом едното дете е с такова традиционно име и с имен ден и другото да бъде така? Очаквам и предложения за имена, които могат да имат такова галено, както и мнения странно ли ще се приемат от обществото.

Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Ави на галено от нещо по - голямо - Да, но пълно име Ави ми е малко странно на мен лично.

2.   Здравей! Аз лично много харесвам галеното Ели. Като имена, на които може да се казва така на галено мога да предложа например имената Елица ( с имен ден на Цветница), Елена, Елина, Елеонора (на св. Константин и Елена). Така и двете деца ще си имат имен ден, и то в близък интервал от време, което според мен е чудесно. Зависи и дали имате предпочитания към буква. Други имена, които също харесвам, с хубави галени и имащи имен ден на Цветница са Ралица, Росица, Калина, Цветелина. И според мен е хубаво и двете деца да си имат имен ден. Това е моето предложение. Каквото и да изберете, желая леко раждане и здраво и красиво момиченце!

3.   В днешно време имената са различни, интересни и необичайни, така че не мисля че детето няма да бъде прието от обществото само заради името си. А изборът на името зависи изцяло и само от вашата воля и желание. Мисля че Ави може да бъде галено на Радослава. А ако искате нещо по необичайно, например Иви от Ивайла или Еви от Евелин. В днешно време има толкова прекрасни имена, от които можете да изберете. Късмет и дано детето да е живо и здраво!

5.   Ирина
Няма общо с галеното ти, просто го предложих, защото го обичам

7.   Живо, и здраво да пожелавам от все сърце бог, да я дарява с любов пари, и много здраве, за името Лиляна.

9.   Привет! Първо честито и ти желая леко раждане и жива и здрава госпожица! Какво ще кажеш за името Аврора? Вярно си е, няма да има имен ден (мисля), но пък е красиво и отговаря на изискванията за галено. Не мисля, че щом едното дете има имен ден и другото трябва да има. Това са две различни и индивидуални личности. Все някое дете ще има нещо, което другото да няма.

10.   Ави може да е галена форма на Ава, Аврил, Вивиан, Авелин.

Най-важното е вие да харесвате името на детето.

11.   Към пост № 2:
Привет отново! Когато прочетох темата, отначало си помислих, че въпросът е изобщо за всяко име, което да има хубаво галено, затова посочих моите любими. Всъщност разбрах, че става въпрос за име, което да е с галено Ави. Като такива, сравнително често срещани и не толкова странни са напр. Ава, Августина и Аврора. Това, което мога да се сетя. Единствено не съм сигурна дали и кога имат имен ден. Може да се поразровите в Гугъл за повече информация и да обмислите варианти. Още веднъж късмет и успех в избора!

12.   Здравей драга авторке,

хубав избор си направила за име на твоето МОМЧЕ-Георги.

Предложеното от тебе име за МОМИЧЕ -Ави е НЕПОДХОДЯЩО име за вашата рожба.
Името Ави е твърде некрасиво, лигаво и неподходящо.
Вашата дъщеря би се срамувала от такова име.

Ще предложа няколко женски имена, които са хубави и подходящи за вашето момиче:
ЩЕ ПОДРЕДЯ ПО АЗБУЧЕН РЕД

А:
АЛЕКСАНДРА , АНАСТАСИЯ , АННА , АНТОНИНА , АНТОНИЯ , АНТОАНЕТА ,

Б:
БОЯНА , БОЖИДАРА( ОТ ГРЪЦКОТО ИМЕ ТЕОДОРА) ,

В:

ВАЛЕНТИНА , ВАЛЕРИЯ , ВАНЯ , ВЯРА, ВЕРОНИКА ,

Г:

ГАЛИНА , ГЕРГАНА ,

Д:

ДОРА , ДОБРОМИРА , ДОБРОСЛАВА ,

Е:
ЕВА , ЕВГЕНИЯ , ЕКАТЕРИНА , ЕЛЕНА , ЕЛИСАВЕТА , ЕМИЛИЯ ,

З:

ЗЛАТА (ИЛИ ЗЛАТКА) ,

И:
ИРИНА, ИВАНКА , ИВАНА,

Й:

ЙОАННА (ЙОАНА) ,

К:

КАЛЕРИЯ , КЛАВДИЯ , КСЕНИЯ , КРИСТИНА,

Л:

ЛИДИЯ , ЛЮБОВ , ЛЮДМИЛА , ЛИЛИЯ ,

М:

МАРИЯ , МАРГАРИТА , МАРИНА , МЕЛАНИЯ , МИЛИЦА, МИЛЕНА ,

Н:

НАДЕЖДА , НАТАЛИЯ , НИНА , НОНА , НАНА ,

О:

ОЛГА ,

П :

ПЕТЯ , ПЛАМЕНА , ПОЛИНА ,

Р:

РОМИНА , РУМЯНА , РОСИЦА ,

С:

СВЕТЛАНА , СОФИЯ , СНЕЖАНА , СУЗАННА( ИЛИ СУЗАНА)

Т:

ТАМАРА , ТАТЯНА , ТЕОДОРА ,

Х:

ХРИСТИНА,

Ю:

ЮЛИЯ ,

Я:
ЯНА ,

13.   Ако се казва Вивиан спокойно можете да я наричате Ави. :)

14.   Мария :)

15.   Първо - Ави е много грозно име. Второ - не избирайте име което на вас ви харесва. Това име няма да го носите вие, а друго индивидуално човешко същество. На мен ми харесва името Обувка. Това означава ли, че трябва да кръстя двтвто си така? Изберете име което не е толкова нетрадиционно и е широко разпространено. Децата са много жестоки и може да има много подигравки в противен случай. И още нещо - как си представяш като стане на 30 да се казва Ави? Това е смешно, бъдете сериозни, моля ви.

16.   Виктория, Маргарита, Александра, Паула, Любомира, Ангелина, Рая, Ема, София, Валентина

17.   Попринцип съм чувала име - Ава. На галено Ави, перфектно. На мен не ми харесва много де но на теб може да ти харесва.

18.   Абе хора, авторката търси име с такова ГАЛЕНО, а не цялото име на детето да е Ави. Щяло да се срамува и да му се подиграват? ! Пхахаха! Не нападайте жената в такъв момент и не и говорете идиотии. (Коментара ми е специално към номер 15).
Моето предложение е Белослава. :) леко раждане и здраво бебче!

19.   От авторката:

Здравейте на всички! Благодаря за пожеланията и направените предложения до тук.

Някои ми дадоха страхотна идея - ако името завършва на -ава (напр. Радослава, Белослава, Мирослава и тн) да има така желаното от мен галено. Допаднаха ми и предложенията Вивиан и Аврора. Ако някой има още мнения и идеи ще се радвам да ги прочета. :) Много ми помагате до момента и разбира се тези с положителното мнение относно въпроса ми, накрая ще напиша какъв е избора ми!

Едно не разбирам, обаче. Защо това галено име да е грозно, неподходящо, срамно? При положение, че дори Ави няма да бъде пълното име на детето ми, а галено. А дори и да се казва така - защо да не избера име, което на мен да ми харесва? Нали за това е темата, който желае да ми помогне с предложения. Аз нямам ни най-малка представа дали детето ми би си харесвало името някой ден. (Напр. имам приятелка с най-обикновено, нестранно име - Нина, която мрази името си и даже в ученическите си години много искаше да го смени. ) А това за 30-годишните нещо не ми се върза. Тях не ги наричат на галено ли?

20.   Веднъж четох еврейски имена от любопитство и попаднах на женските имена Ава и Авива, както и Авигейл, но се използва по- известният вариант Абигейл. Мисля, че на тях би отивало галеното Ави и ако не ви пречат, че са еврейски, може да се спрете на някое от тях.
Относно името Вивиан - хубаво е, но познавам момиче с такова име и поне на нея ѝ казват на галено Виви. Но ако детето ви се казва Вивиан, а вие се обръщате към нея с галеното Ави, тя може сама да започне да държи да ѝ казват така и съответно някой ден да зяви, че повече ѝ допада Виви. Би се получило малко като името Анелия - с две галени имена Ани и Нели.
Колкото до въпроса дали би било странно - в някаква степен може би да, но смятам че е приемливо. Има доста хора с необичайни имена, които са добре приети, и много зависи от средите, в които ще попадне дъщеря ви, както и от децата около нея.
Леко раждане и дано да ви се роди здраво момиченце!

21.   Здравей и от мен. Имам няколко предложения за имена:Невена (Вени, Неви), Радина(Ради), Елена(Ели), Беатрис (Бети, Беа), Валентина(Валя), Бояна (Боби, Боца), Биляна(Биби, Буби). Това са имената, които аз най-много харесвам. Пожелавам ти успех с избирането на име

22.   Какво е това Ави. Не ми харесва. А и Ави е мъжко име. Запазнай се и се образовай малко. Ще кръщава детето си с мъжко име.

23.   Авторке, според мен масово коментарите са от пенсионерки незапознати с имената в днешно време. Въобще не им се връзвай, нито името е злобно, нито е смешно, нито е МЪЖКО. Преди да хулите някого вземете вие се образовайте, тук сте за да дадете предложения, не за да хейтвате! Имена всякакви има в днешно време. Според мен лично детето ще бъде изолирано и ще му се подиграват ако се кръсти Стояна, Иванка, Пенка и прочие! Предлагам ти Аврора (видях, че го има по-нагоре предложено и наистина е подходящо)- красиво, звучно, интернационално, с желаното галено име от теб. Леко раждане!

26.   Аврил

27.   Славена.

29.   Здравейте прекрасна авторке. Казвам се Августина на галено Ави , името Августина е царствено име, не го казвам защото го нося. Попринцип името ми е прекалено дълго и някак си строго, затова ми викат Ави. Много си го харесвам и уважавам, затова кръстете детето ви както ви харесва и не се впечатлявайте от ограничени душици.

30.   23 н. стига с тая Аврора... Как ще звучи нежно с два пъти "Р" в името... егати и ръбатото име. И освен това веднага се сещам за кораба "Аврора", който е гръмнал, за да се предвести октомврийската революция... ХА-ХА.

За да е галено Ави най-близки са имената Авигея, Авлига, Августина чисто звуково.
На Славена също може да се вика Ави.... както е предложил н. 27. В края на краищата в къщи всякак може да си му казваш на детето и докато е малко. Но за официално име избери нещо по-приемливо. А то няма да е все дете-трябва да е нещо, с което да не го е срам да се представи като жена пред обществото.
Но лично на мен имената с "А" които ми харесват най много са Амелия, Анелия, Аделина.

31.   На мен много ми допада Елинор! Много ми харесва, Василена също е хубаво българско, и не толкова често срещано име, Бориса също много ми допада, Ава също щом галеното искате да е Ави. Това са моите предложения. ^. ^

32.   От Авторката: благодаря отново за преложенията. Тия дни си чета разни имена всякакви и си ги пиша, повтарям. Но някак си нищо не ме грабва Освен разни женски имена завършващи на -(сл)ава, Савина и Аврора. Авива ми хареса много, но на родата -не и се отказах. Таткото ми е казал името да бъде каквото аз преценя, че най-важното е детето да е живо и здраво все пак, защото все пак много време я чакахме. Допитах се и до бъдещия батко и бях склонна ако каже някое име, което да ми хареса, да кръстим така и бебето. Вика ми: Гергана, да празнуваме имен ден на един и същи ден! :D Но не ми хареса честно казано и той вика: тогава да има имен ден, за да ни идват гости на още един празник (много обича вкъщи да се събираме с роднини и приятели по случай весели поводи :D). Така че реших да се съобразя с това негово желание и в момента се опитвам да измисля подходящо женско име (с галено Ави, разбира се), което да има имен ден! :)

33.   Здравейте! Само да кажа, че на 2 май се роди дъщеря ми Борислава. Детето дойде с името си направо :) благодаря за мненията

34.   Честито бебенце! Да ви е живо и здрaво и да има много късмет в живота! Борислава е много хубаво име с възможност спокойно да се казва на галено Ави, точно както ти желаеше. С другото ви детенце ще имат имен ден в един месец, което е прекрасно. Още веднъж живо и здраво детенце и бързо възстановяване!

35.   Много благодаря! :)