Споделена история от Семейство

Дали наще правят опити за бебе ?!?!?
Моля ви помогнете ми да разбера дали наще правят опити за бебе. Как да ги попитам, срам ме е, понеже съмненията ми идват от това, не че ги следя или нещо подобно, но преди като съм търсила нещо в тяхната стая, винаги съм намирала презервативи в някое от нощните шкафчета, а може би вече повече от 2 месеца не съм... Смсл не знам с точност, не ходя да им ровя всеки ден в работите, но от горе долу толкова забелязах. В началото си помислих, че може би вече не правят секс или сиг. много рядко, но 1-2 пъти вече ги чувам.... И съм много стрестната сега, не искам брат или сестра, но и не мога да им кажа недейте правете друго дете... Но то и не съм 100% сиг че правят опити, все пак нито са ме питали нито нищо, дори и въобще не сме говорили на подобна тема. Не знам, а и не са първа младост на 47 и 39 са.... много ме е срам дори само мама да питам, ще се изложа че им ровя из нещата, не знам вече, дайте съвети плсс ?

Коментари

1.   Какво правят вашите в спалнята момиченце, си е тяхна работа и ти нямаш право да им се бъркаш! Много нагли станахте днешните деца да държите на родителите си сметка, вместо те да го правят!

3.   Не е твоя работа, не се меси и НЕ бъди егоист!

4.   Просто майка ти си е сложила спирала. Спокойно.

5.   Интересно,целия нет ли ще обиколиш с този въпрос?Сексът е нещо лично между хората.Тъпо е да искаш обяснения на майка си как и защо го прави.Ти би ли искала свекърва ти и майка ти да се врат в твоя секс.И,да,може да се наложи братчето ти или сестричето ти да живеят в т.н твоя стая.Теб това те интересува,нали?А може и да са близнаци.Също,може ти да забременееш,преди те да дойдат в твоята стая.

6.   Питай майка си дали би искала още деца?

7.   Не е нужно да ги попиташ директно..в кръга на шегата опитай - "абе наще вие мислили ли сте някога да си имам брат или сестра ? " или "някога обмисляли ли сте да станем с един член повече н семейството? :D " в кръга на шегата всичко ще излезе наяве, успех !

8.   Хаха, ти си голяма егоистка. Решението и създаването на ново дете е тяхна лична работа. Когато започнеш да се грижиш за тях и да им плащаш сметките, тогава ще имаш право да решаваш действията им!

10.   Не ги питай. Ако има нещо, те сами ще ти кажат.

11.   Аз не искам... , тези решения ще ги взимаш когато ти имаш семейство и плануваш бр. на децата. си Това са решения на родителите ти, а не прищявка за вида на дрехите ти. Майка ти ако е на 39 си е ок за второ дете, егоистично мислиш.

12.   Ами моята е на 43 и роди преди 6 месеца. И мен не ме попитаха точно, но ми бяха казали че мислят да си имат още едно дете и след 2 месеца ми цъфнаха с новината че мама е бременна.

13.   Моята история е почти същата да ти кажа. Майка ми е почти на 41 и скоро съвсем случайно я чух да си говори с приятелка по телефона, че правели опити да забременее, много тъпо ми стана и с мен също не са обсъждали нищо. Разликата при мен е само, че става дума за майка ми и гаджето й...

14.   Може майка ти да е преминала към друга контрацепция. Образовай се малко. Вашите са в моногамна връзка и ако нямат болести, много по-хубаво ще им е без презерватив (за предпазването от бременност има спирали, хапчета и други).
Правиш си прибързани заключения от глупости. Освен това не е яко да им ровиш нещата. Престани да го правиш. Те ровят ли ти в твоята стая? Ако толкова ти е притрябвало нещо (аз от нещата на майка ми ползвам само чанти, шалове и парфюми например), помоли майка ти да ти го даде.
Освен това дори да правят наистина бебе, не ти влиза в работата. Имаш право да решаваш само за себе си кога и колко деца ще имаш, вашите също имат право.

15.   Авторке,

единственото за което можеш да ги попиташ, е защо ако се любят и искат деца, едновременно с това майка ти се тъпче с антибебе(абортивни)хапчета и използва спирала.

Ако те са истинско семейство, една двойка, която прави секс(любов) не трябва да използва при полов акт презервативи и контрацептивни средства.

Българското население намалява, именно защото тъпите българи се тъпчат с абортивни хапчета(правят мини аборти), правят аборти, сменят си партньорите и правят какви ли не гадости!!!

Не мога да се съглася с тебе, авторке, че не искаш да имаш братче или сетриче!

Истинското предназначение на едно семейство, състоящо се от мъж и жена, е това семейство да РАЖДА, РАЖДА И ПАК РАЖДА ДЕЦА.

Сега България е в демографска катастрофа, и причината да има толкова ниска, ниска, ниска раждаемост; да има висока, висока, висока смъртност и много, много, много аборти е във самите тъпи българи!!!!

Трябва да се забрани аборта и употребата на контрацептивни средства, иначе, нека самите тъпи българи да не се чудят защо мангалите(циганите) се плодят!!!

Щом българите не искат да се плодят и да раждат деца(повече от 2 деца! ), на тяхно място(просто да се запълни празнотата) ще се плодят цигани!!!

20.   Седни на масата с тях двамата и ги попитай, за да си спокойна.

24.   15, ако в България се забрани аборта то населението ще се намали още повече. Това абортите да се забранят не значи, че ще спрат или въобще намалят малко - този, които иска все ще намери начин, дори да е по-опасен за зравето му. Държавите не са развъдници - не дължим на никого да имаме деца. Много е егоистично - земята е пренаселена с хора, но на едно място нямало достатъчно и вместо да намерим начин да привлечем хора от другите места да дойдат при нас доброволно, ние казваме на сънародниците си, че единственото им предназначение е да се размножават.

30.   Децата трябва да свикват да търпят критика, в живота никой няма да ги гали с перце! Докато авторката живее с родителите си тя трябва да се съобразява с тях, не те с нея! Откъде, накъде ще им нарежда колко деца да имат!

31.   Много моля, не хвърляйте вината на детето. Всичко опира до възпитание. Аз когато бях тийнейджърка никога родителите ми не са се бъркали в моите неща, винаги са чукали на вратата ми преди да влязат, никога не са ми нарушавали личното пространство. Отвръщах им със същото. Така че според мен авторката е видяла това ровене в нещата от родителите си. Ако те и ровят в нещата, разбира се че и тя ще го прави. Човек не се учи на такива работи от нищото. Така че в случая вината е на родителите, не на детето- да са мислили как го възпитават. Може в тяхната къща пък всеки да може да си прави каквото си иска и да си рови където си иска- семейства всякакви има:)..

Авторке, споко. И моят съвет е да поговориш с майка си, няма по-добро решение на проблема от спокоен разговор.

32.   И какъв ти е проблема ако искат да си имат още едно дете.... само ти ли искаш да си център на света, егати егоистката дето си. Едно семейство е добре да има поне 2 деца, ПОНЕ... ако не и повече, за да има прираст в тая държава, да има хора, българи.
Ако знаеш колко е хубаво да си имаш братя или сестри....
Ходиш да им ровиш в спалнята-много ниско си паднала, бе момиче.

34.   Номер 31 - Евала!

Жалки и ниско паднали сте тези, които хулите една тийнейджърка. Ако не можете да кажете нещо хубаво и да дадете съвет - по-добре нищо не казвайте бе да му се невиди.

Интересно ми стана, номер 32, Защо едва ли не задължително да имат семействата ПОНЕ 2 деца и да се увеличава обществото? За да има повече ограничени, прости и злобни същества ли? Затова в чужбина не ни харесват и ни третират като цигани- защото масово българското ни общество само знаят да се хулят един друг!

35.   Надявам се „ваЩе“ да не правят бебе, защото само ще увеличат броя на неграмотните българи. Трябва да те е срам от липсата на грамотност, не от това какво е семейното планиране на твоите родители.
Освен това на 39 и 47 г. не е изобщо късно за бебе. Моята свекърва е родила мъжа ми на 39 г. точно и никакви проблеми са нямали да го отгледат - напротив. Май те е страх от конкуренцията?
Надявам се също твоите родители да не ти ровят по нещата, грозно е да ровиш в интимните неща и сфера на семейството си.

36.   Ще извиняваш номер 32, ама не може една сополанка да държи сметка на родителите си колко деца да имат, че видите ли на нея не и изнасяло да дели! Докато мама и тате я издържат ще се съобразява с тях, не те с нея. Малката трябва да свиква, че светът не се върти около нея. И още нещо, за да са повечето коментари не на нейна страна очевидно са прави, а тя не е. И да хубаво е семействата да имат поне по 2 деца, защото нищо чудно в бъдеще да станем малцинство в собствената си държава!

37.   35 - Може би са се поучили от грешките си и искат втори шанс?

38.   А толкова ли не се сещате, че за да пусне такава тема момичето, то значи, че Ѝ Е ВТЪЛПЕНО от по - възрастни хора, от хора с по - назадничаво мислине, които в България изобщо не са малко, а може би и от самите ѝ родители преди години, че хора на 39 и 47 е късно тепърва да имат бебе?
Защо никой не се замисли за тази истина, че все още е пълно с назадничави хора, които смятат, че човек след 35 едва ли не парцел за погребение трябва да си търси? В смисъл, че е стар за повечето неща от живота, особено за това да има дете?
Ами не, не се замислихте.
Веднага се хванахте върху това, че ровела била (за което разбира се ѝ бил поставен пример у дома - толкова е близко до акъла, ама и за това 'не се сещате'). Изкарахте я, че нареждала била...

Ама така ви е УДОБНО - да не се замисляте за реалните причини, който се крият зад определено поведение и реакции на децата и подрастващите, а предпочитате да влезете тука и да си изсипете насъбрания негативизъм.
И по - какво на бас, че не го правите само тука...
Толкова сте злобни и лицемерни, че сте гнусни. Жалки сте.

39.   Абе я остави вашите намира бе! Как може да им ровиш из нещата? ! Това са им най-хубавите години за секс, а и за второ дете също. И ти ще станеш на тяхната възраст и повярвай ми няма да искаш детето ти да ти се меси в работите и да се цупи. Моля те послушайме и не си ври носа, те сами ще ти кажат, когато има нещо важно за съобщаване.

40.   Ами мисля че правят опити да. Щом до сега толкова време са правели секс с презерватив, не вярвам чак сега да са минали на друг метод за предпазване. А и са на идеалната възраст за второ дете, но ти не им се сърди и не се меси, защото те са доста по възрастни от теб хора и знаят какво и защо го правят.

41.   Ами моята е на 46 и си имам братче на 7 месеца, така че прави си извода дали твоята е "старичка". Разликата при мен е, че е било станало случайно... Но пък да ти кажа от както разбрахме, че мама е бременна и особено от както се роди Алекс почти не съм чула нашите да се карат, а преди беше направо.... Имаше периоди преди 2, 3 години дори, когато не си говореха с месеци и спяха в различни стаи. Така че радвай се, ако наистина правят опити за бебче, ще видиш че ще го заобикнеш щом се роди. :)

42.   Чета и се чудя нормално ли е разни изкуфели лелки и чичковци да обиждат едно момиче с думите "жалка", "егоистка" и т. н.? Вие ли сте тези, които ще определите момичето какво е? Човек не може да добие ни най-малка представа дали тя е изредените по-горе от вас неща. Ако не можете да кажете нещо хубаво, по-добре нищо не казвайте. Иска се мнение по въпроса дали според вас техните правят опити за бебе, А НЕ ДА И ГОВОРИТЕ ПО СЪВСЕМ ДРУГА ТЕМАТА И ДА ОБИЖДАТЕ. Ма много знаете да обиждате иначе и да си изсипвате злобата върху тийнейджърите. Това че през вашето тийнейджърство вие сте били послушни и чинни деца, били са ви с пръчка през ръцете и са ви наказвали при първа възможност и не се е толерирало подобно нещо като това, не означава, че и в днешно време нещата са по този начин. Времената са други- отношенията в семейството също. Децата се отнасят към личните вещи на родителите, както родителите към личните вещи и неща на децата си.

43.   Не искаш да делиш стая? Ти да не си на 5?? Аз живея с мама и приятелят и от 6 години и преди 2 ми роди братче, а е на 41, няма да ти опиша колко му се радвах. Баща ми и приятелката му също от скоро си имат бебе. И въпреки че татко е на 42, а тя на 25 и много не я харесвам, също много се радвам на сестричката си. Затова не бъди такъв егоист, а се радвай че ще си имаш още един член от семейството и че родителите ти са все още заедно :)

44.   Авторке,

родителите ти имат пълното право да създават нов човешки живот. Ти си НИКАКВА, НИКАКВА и пак НИКАКВА и НИКОЯ, че да им държиш сметка.

ЕСТЕСТВЕНО и ЧОВЕШКО е за едни съпрузи(мъж и жена) да се обичат, да правят секс (тук е важното да го правят без контрацептиви) и жената съпруга да зачева(забременява) и да ражда деца.

Един народ се състои от хиляди, хиляди, хиляди НОРМАЛНИ ЧОВЕШКИ СЕМЕЙСТВА, състоящи се от МЪЖ и ЖЕНА, КОИТО имат ЦЕЛТА, да СЪЗДАВАТ НОВИ ЧОВЕШКИ ЖИВОТИ.

И твоето семейство е едно от тези семейства(макар, че те са се пазили да не забременяват, което пък е НЕЧОВЕШКО, НЕЕСТВЕСТВЕНО и АНТИЧОВЕШКО! ).

НЕЧОВЕШКО, АНТИЧОВЕШКО И ПРОТИВОЕСТВЕСТВЕНО е едно семейство да прави аборти(и мини аборти също, чрез контрацепцията), да използва презервативи, спирали, контрацептивни "средства"("средства за УБИВАНЕ на ЗАЧЕНАТ ЧОВЕШКИ ЖИВОТ) и абортивни хапчета по време и след полов акт.

НЕЧОВЕШКО, АНТИЧОВЕШКО И ПРОТИВОЕСТВЕСТВЕНО Е и една нормална човешка двойка(състояща се от МЪЖ и ЖЕНА) да не искат деца, а и да подкрепят абортите и контрацепцията.

НЕЧОВЕШКО, АНТИЧОВЕШКО и ПРОТИВОЕСТВЕСТВЕНО е и деца(като тебе, авторке!!!! ) да не искат да имат братчета или сестричета.

Искрено се надявам твоите родители да правят опити за дете, защото за едно семейство богатството са ДЕЦАТА, а не парите и материалните блага.

И се надявам, авторке, че ако разбереш, че твоите родители ще имат ново дете, ти да не им правиш фасони и да не направиш някоя глупост. Защото ако имаш такива неща в твоя болен мозък, незабавно трябва да се лекуваш в психиатрията.

Богатство за един народ (и за всяко нормално семейство, състоящо се от МЪЖ и ЖЕНА) са ДЕЦАТА.

Това, че ти не искаш да имаш братче или сестриче, това показва, че си едно нищожество-с дребна завистлива душица.

А, доколкото до тези, които те подкрепят, мога само да кажа, че такива не са различни по мислене с тебе-те такива са същите глупаци и нещастници. Жалко, че такива обричат българския народ на погибел.

Надявам се да се поправиш, авторке, и да не си въобразяваш, че светът се движи около тебе.

Защото е важно днес, да има хора, а не помияри, котки.

45.   Номер 42, точно защото на днешните деца са им дадени прекалено много права до небето те си мислят, че могат да се налагат на всеки и затова понякога си позволяват да се държат нагло и с родителите си, и с учителите и изобщо с по - възрастните хора. Слава Богу не всички има и изключения, но миналата година като се прибирах от лекции останах възмутена от наглото държание на три 15-16 годишни пикли. Момичетата бяха седнали на мястото за инвалиди и си ровеха в телефоните, в същия момент се качиха двама мъже на средна възраст единият с патерици. Те видяха човека с патерицата, но не станаха, а когато им се направи забележка вместо да се засрамят почнаха нагло да отговарят това какво ги интересувало. Да за някои неща детето може да има думата, като например какво хоби да има и в каква гимназия да избере да учи, но да се бърка в интимните работи на родителите си и да им държи сметка колко деца ще имат вече е прекалено. Има и деца, които си мечтаят за брат или сестра, защото се чувстват самотни. Аз бях такова дете, но мечтата ми така и не се осъществи, защото когато съм била на няколко месеца майка ми забременяла пак и понеже не се чувствала готова психически за още едно дете направила аборт. Колкото и да ми е било мъчно не съм им държала сметка защо са постъпили така. По - късно вече на 18 - 19 научих какви са били причините да нямам брат или сестра. Със сигурност, ако един ден авторката се окаже от другата страна и нейното дете и държи сметка по същия начин на нея надали ще и е приятно. ж. 23

46.   Ами моята е на 45 и преди месец ми сподели, че обмислят да си имат бебе с нейния, който е на 31. Така че твойта е млада пред нея. Добре че живея отделно вече. :D

47.   "НЕЧОВЕШКО, АНТИЧОВЕШКО И ПРОТИВОЕСТВЕСТВЕНО"

Това като го писа, беше ли се хванал за косите, да бягаш по улиците и да го крещиш, или просто си представяше, как го правиш? Луда работа, ти казвам, луда...

48.   "НЕЧОВЕШКО, АНТИЧОВЕШКО И ПРОТИВОЕСТВЕСТВЕНО"

Това като го писа, беше ли се хванал за косите, да бягаш по улиците и да го крещиш, или просто си представяше, как го правиш? Луда работа, ти казвам, луда...

49.   Аз смятам, че ако едно дете е достатъчно голямо, че да пише по форуми, е редно да бъде предупредено поне, че се правят опити за още едно дете. От друга страна, авторката е добре да е наясно, че нейната стая, не е точно нейна и като стане достатъчно голяма, ще я напусне. Кой ще се "натресе" там е по усмотрение на хората, притежаващи жилището. По темата - ако се притесняваш толкова какъв пъклен план са замислили родителите, неползващи презервативи - питай /е, без да споменаваш, че ровичкаш по шкафовете им и им броиш предпазните средства

50.   Дали детето е на година, пет, десет или петнадесет - това няма никакво значение в семейното планиране. Решенията се взимат от родителите. И точка.
Не виждам логика да трябва да се коментира въпроса с петнадесетгодишното, а двегодишното - не. Какво да кажат породените 3-4 деца в семейство, децата от различни родители и т. н.
Дали правят секс, дали не правят, какво планират и т. н. си е работа на двамата възрастни. По тази логика, трябва ли да уведомяват децата при репродуктивни проблеми, при АРТ-процедури и т. н.?

Изобщо, шпионирането на родителите и навлизането в личното им пространство е крайно невъзпитано и нечистоплътно. Каквито и да са подбудите, грозно е.

51.   Когато забременях със сина ни, попитах дъщеря ми какво мисли по въпроса, иска ли братче/сестричка, или не.
Тя, изкрещя от вълнение, че иска, след което й казахме, че чакаме бебе.
Не мисля, че децата ни заслужават такова презрително отношение, каквото някои от вас показват. Да, те са част от семейството и имат право на мнение. Особено децата на разведени родители. На вас ви е лесно- раждате си деца, товарите с отговорност към тях по-големите си деца и мислите, че големите нямат право да са несъгласни и недоволни? ! Я помислете пак. Идва ново същество, което поради крехката си възраст иззема всичкото внимание на родителите, ти почваш да губиш важност за тях, щото вече си голям и нямаш нужда от внимание, после ти натрисат задължения към новото човече и т. н
Има деца, които се стресират ужасно много от идеята за нови членове на семейството. И ако получават игнор за своите мнения и чувства се озлобяват и агресират.

52.   51, има разлика - ти вече си била бременна - тоест си взела решението без дъщеря си, а тази дъщеря рови по личните неща на родителите си, брои им кондомите и се нерви.
Ицко Финци направи детенце на 84 ч., синът му е на 52. Честито. Мъжът ми пък има деца от първи брак, които са съответно на 19 и 21 г. и не сме обсъждали с тях семейното си планиране, направили сме си детенцето и като мине 3. месец ще им кажем, но предполагам, че ще се зарадват и ще помагат дори. Стига с тези погребения, нека има повече раждания, а хора като Авторката са ревниви и егоистични. Моята майка забременя на 39 г. и сестра ми ѝ каза да си махне детето. Тя го махна, момченце и сега съжалява, защото ние се изнесохме 2 г. след като тя направи тази глупост, оказа се че имаха изведнъж и пари, и време за дете, а дете нямаше. Така, че много се радвам на родителите на Авторката ако действително искат второ, но и трето детенце. Ние сме решили да имаме 3 деца, с което съпругът ми ще има 5. Това са решения и отговорности, които взимат родителите, не децата. Да питаш детето си за такова решение е да му стовариш и част от отговорността и беше грешка майка ми да ни пита за такива работи, а сестра ми си пада като Авторката, ревнива е и малко егоист, и какво да каже - раждай.

53.   Ooo, миличката, най-вероятно подозренията ти са основателни! Понякога родителите не са доволни от това, в което се е превърнало златното им яйчице и затова правят второ с надеждата, че при него нещата ще са по-добре. Да ти кажа, аз вече се замислям и за трето.
Освен това няма какво да се тревожиш за стаята си, когато бебето стане на 3, тамън ще си на 18 и родителите ще те пощрят да си по-самостиятелна и да се изнесеш на квартира с приятелки, да започнеш да работиш или да се запишеш да учиш. Така де, и на нас ни писва да ни ровят по нещата и да слухтят кога правим секс - това вечено съобразяване с наглярските пубери писва в един момент.

54.   52, аз съм 51 Не не съм взела решението без дъщеря си, защото ние реално не сме работили за бебе, а стана инцидентно. И честно казано, ако детето ми беше казало, че не е ок с това, най-вероятно щяхме да го обсъдим с таткото и евентуално да се стигне до аборт.
Но, при мен играе фактора "втори баща". Винаги съм се съобразявала с мнението на дъщеря ми. Тя не е гледана от баща си, във възраст, в която да го помни като ключова фигура, съответно за мен тя е била приоритет номер едно.

55.   54/51, не искам да ти се бъркам и не е това темата, но все пак не си ли се замисляла дали е редно по принцип такава голяма отговорност да се стоварва на раменете на детето. Може би вашето е било още малко и искренно се е зарадвало, но сестра ми беше на почти 18 г. като майка ми се поведе по акъла ѝ и абортира. Сестра ми си правише сметки как нашите ще и плащат следването, ей такива сметки. Майка си загуби сина заради на сестра ми сметките, а после нея 2 години не я приеха да учи! Баща ми искаше детето, и майка ми го искаше. Животът е кучка! На 42 г. домът на моите родители беше празен. Аз бях отпрашила за чужбина и никога и 1 стотинка не съм искала от тях от тогава, това дете днес щеше да е порастнал син вече, да им е пълна къщата. Днес и доходът им дори е по-висок, но са се депресирали. Затова никога не бива родител да пита за такива неща дете. Интересите на децата и родителите не са винаги еднакви. Децата са егоисти и това е добре така, те не могат да бъдат отговорни за нашия живот.
На тийн възраст вече мислиш по-егоистично, по-зряло ако щеш - Авторката знае, че това дете ще дръпне средства, внимание. Като майка ми беше на 45 г. ми е споделяла, че съжалява, че е абортирала и тайно обвинява за това сестра ми. Не мисля, че е справедливо това. Децата са деца, родителите - родители. Родителите носим отговорности за подобни решения.
Абе, хора, родителят не е приятел на детето си. Ние имаме възпитателни функции, пример сме за детето и трябва да имаме известна дистанция с децата, те да слушат нас - не обратното. Ако дете ми пипа по личните неща, ще бъде наказано и то много тежко.Точка. Отношенията родител-дете трябва да имат граници. Ние не бива да сме приятели на децата си, поне не докато са зависими от нас.
И още такива абсурдни примери. Наш приятел-прокурор, който е самотен баща със 16 г. дъщеря се ожени наново и му се роди момиченце. Дъщеря му изтрещя, той трябваше да се раздели с майката на детето си, за да й угоди и сега не гледа второто си дете заради капризите на принцесата и се серща тайно с жена си, мисля, но толкова тайно, че и ние не знаем - крие се с жена си, така както мъж с любовница!
Родителите съвсем изтрещяхме! Това не е нормално - да изоставиш жена си и бебето си, за да угодиш на ревнивата порастнала дъщеря, да се криеш гузно, за да си видиш жената и детето. Просто нямам думи. И си мисли той, че няма друг избор. Понякога и боят помага. Против насилието съм, но някои принцеси заслужават един як тупаник по задника, за да се събудят и да видят, че реално са едни вчерашни пикли.

56.   Забременях неочаквано с малкия ми син когато големият беше на 16г. Родих на 40г. Очаквахме синът ни (от един баща са) да реагира отрицателно, но нищо подобно - беше много щастлив, което е по-неочаквано за момче, отколкото за момиче. Не усетих грам негативизъм и у неговите приятели, съученици, напротив - доста от тях споделиха, че биха били щастливи и на тях да се случи. Докато беше в гимназията, баткото дори събираше червени точки пред мацките, като е ходил да взема брат си от яслата с една-две от тях, а те си припадаха от умиление. Ужасно обича братчето си. Сега той е на 22, а малкото - на 6.

Авторке, защо мислиш, че след като родителите ти - хора в чудесна зряла възраст - правят секс, непременно са решили да правят бебе? Но дори и така да е - когато бебето достигне възрастта за собствена стая, ти отдавна ще си излетяла от семейното гнездо, както се случи и при нас. И което най-много ни измъчва с мъжа ми - че двамата братя се виждат толкова рядко.
Не, не е правилно да мислиш, че са стари и че трябва да те питат за това дали да имат още деца. Гледай си училището!

57.   Много е прав коментар 38, тука някои коментиращи сте толкова хахо, че сте като избягали от психиатрия. И сте се налепили точно като мухи на мед на тази тема да си сипете истерията.

58.   Офф, коментари 51, 53 ,54 и 56 са от един и същи човек, не им се връзвайте. Вижте им хаш-а. На всичкото от горе са копирани дословно от Бг мама, където същата тема е пусната. Някой разполага с прекалено много време.... Или темата е пързалка.

59.   Ужас, какви егоисти са повечето деца. Как пък не се зарадват, че ще си имат брат или сестра. Искат света да се върти само около тях!

61.   №51, защо мислиш, че децата на разведените трябва да имат по-голямо право на мнение, отколкото останалите? Още повече, че тук не става въпрос само за родителите им, а са засегнати и други хора.

62.   Ами напълно е възможно. Аз така на моите, когато обръщах внимание им намирах използваните презервативи в коша. Но после постепенно спрях да намирам и си помислих, че сигурно вече почти не правят секс. Докато един ден, след като се прибрах от училище, не ме извикаха да ми кажат, че майка ми е бременна, така че....

63.   Авторе майка ти бременна ли е вече?