Споделена история от Семейство

Родителите ми ме тормозят и не ми дават свобода.
Здравейте. Имам нужда от съвет. Аз съм момиче на 18 Г. , но все още се чувствам сякаш съм затворничка, под домашен арест. Имам сериозна връзка от повече от година и половина. Та, моето семейство не харесва приятеля ми (21 Г. )защото няма пари и си мисли, че аз го издържам. А то не е така. Веднъж имаше нужда от пари, и аз реших. Да му помогна. Зная, че ще ми върне тези пари и аз не го притискам за това. Но семейството ми се месии постоянно и скачат за тези пари и го обиждат и заплашват с бой. Мислят си, че ще ме бие и само ще ми "яде парите". Проблемите тръгнаха и при мен, започнаха и мен да заплашват, да ми поставят ултиматум до 1 седмица да съм го зарязала, само защото "не бил за мен". Не ми дават никаква свобода. Уча в Бургас, а те живеят в Приморско. Не ми дават да излизам с него. Какво да правя, за да си отстоя тази свобода и да ги накарам да спрат да ме тормозят психически?

Коментари

1.   Изнеси се от вас!

2.   Докато родителите те издържат, имат правото и на претенции. Доколко са морално обосновани вече е друг въпрос. Единственият начин е да си намериш работа и да се изнесеш.

3.   Само ще ти кажа, че вашите наистина нямат никакъв подход към теб.

4.   Ти си пълнолетна и може да взимаш решения сама. Родителите ти, какво, всеки ден пътуват до Бургас, за да те контролират ли? Наемете си квартира или общежитие в Бургас с приятеля си и си живейте там.

5.   Ти по принцип свободата си я имаш. :) Единствено, което могат да ти причинят е това, което им позволяваш. Ако прекалено много ти влизат в пространството направо ги режи. Но винаги си имай едно наум за за твоя приятел. Да не се окажат прави.

6.   Напълно сте прави с това да си намеря работа и да се изнеса (#1 и #2) обаче те и това ме заплашват че няма да ми го позволят. А за коментар #5 си имам едно наум, но не бива чак да ме разделят от него ;)