Споделена история от Семейство

Помощ...бременна съм...
Здравейте. А съм момиче на 24 години, студентка съм и с приятеля сме заедно от 3 години. От около два месеца живеем с него на семейни начела, разбираме се чудесно и се обичаме, сексуалният ни живот също е на ниво. Онзи ден отидох на профилактичен преглед при гинеколога ми и той ми каза, че съм бременна. Направих си и тест, за да съм сигурна и той излезна положителен... сега съм объркана, не знам какво да правя, да го абортирам ли или не? Искам първо да завърша образованието си, освен това психически не съм подготвена да ставам майка. Всъщност винаги съм искала да имам детенце, но просто сега не е моментът. Посъветвах се с близките си, те ми казаха да го махна, но сърце не ми дава, щом си помисля, че ще убия едно неродено дете се натъжавам.. не съм казала на приятеля си, защото не знам как ще го приеме, макар че той ще бъде страхотен баща и ще направи всичко за детето.. посъветвайте ме какво да правя, да задържа ли детето или да го махна? Страшно много съм объркана, затова ще ви помоля модераторите да обявят публикацията ми възможно най-бързо, защото наистина имам нужда от съвет...

Коментари

1.   Като не си готова за дете, защо не си взела предпазни мерки, или акъла ти е бил между краката!? !

2.   Напротив, роди детето!
Точно сега ти е най-удобното време в живота да го направиш!
Ако се замислиш ще осъзнаеш, че след като завършиш ще трябва да си търсиш работа.
Тук ще ти кажа, че не женени и не раждали жени не ги искат на работа, защото ражзднето тепърва им предстои!
А това значи отпуски по майчинство, болнични тоест няма да те има на работа.
Кой работодател днешно време ще се съгласи на това? - НИКОЙ!
Няма да ти е лесно, но знай от мене - в живота никога няма да ти е лесно!
мъж 47г

3.   Моя съвет е да гледаш на това обективно:
Ако го задържиш няма ние да ти го гледаме - ти ше си го гледаш.
Ако го махнеш - загубата няма да е на някои от нас, а твоя.
Щом го искаш и щом мислиш, че приятеля ти ще е страхотен баща, то всичко зависи от това как сте с парите с приятеля ти.
Просто почвай да си правиш сметките до като е време и решавай.

4.   Мила решението дали да го махнеш си е твое. Единствения съвет, който мога да ти дам е да говориш с бащата на детето. Според​ мен това е най правилното решение за сега. Трябва да си поговорите и заедно да решите.Той също има право да знае не мислиш ли?

5.   Здравей,

аз лично не критикувам абортите, но смятам, че те трябва да са последния изход.
Според мен трябва да поговориш с приятеля си, той колко е годишен, учи ли, работи ли? Да видиш той как ще реагира на новината, не слушай само близките си. Всеки гледа от неговата камбанария, но ти си човека във връзката. Не сте от скоро заедно, ти си на 24, предполагам, че си последен курс. Докато родиш ще си завършила.
Но по-важното е разбирате ли се с него, виждаш ли бъдещето си с него, той иска ли деца сега, ще се справяте ли финансово.
Близките понякога не са най-добрия съветник, понякога трябва да послушаш сърцето и човека до теб.
Аз смятам, че аборт трябва да се направи, ако той не иска дедето, ако нямате никакви пари и сте на издръжка на родителите и ако не смяташ, че сте един за друг.
Ако имате възжможност да го гледате и го искате според мен трябва да го родиш. Ще успееш да завършиш, не се тревожи - 4 мои колежки родиха докато бяхме в университета, едната даже има второ, но и трите завършиха. Ако това те притеснява не се паникьосвай. Ще получиш и финансова помощ от държвата около 3000 лева, както и възможност да отсъстваш от половината лекции.
Раждането не означава край на образованието, даже според мен трябва да направиш всичко възможно да завършиш. Ще се справиш, щом и другите могат.
Понякога и аз си мисля да бях родила едно :D Поне може би приятеля ми щеше да се върне в България вместо аз да идвам в Англия, защото не ми харесва, но такъв е живота :)
Просто поговори с приятеля ти и ще намериш решението :)
Прегръдки и успех!

6.   Мила съжалявам много за ситуацията, но ти решаваш. Не близки, не ние анонимните в интернет, а ти. Минала съм го и знам колко е тежко, объркано и болезнено.

7.   Авторке аз също съм студентка и имам момченце на година и половина - трудно е и двете да съчетаваш, но не и невърможно. Като разбрах, че съм бременна и за секунда не съм помислила, че няма да се справя. Справям се сама. Нямам кой да ми помага -родителите ми са на др. край на България, а на свекър и свекърва не разчитам, мъжа ми по цял ден работи, а аз си организирам времето, така че да мога свърша възможно най-много неща. Ако чакаш точния момент, знай че все ще изникват нови неща и този момент като се отлага във времето все няма да го намериш. Роди си детето, щом разчиташ и на приятеля си няма какво да му мислиш - двама сте и ще се справите. Детето ми е най-хубавото нещо, което ми се е случвало. Така ще е и при теб!
Успех!
Дано вземеш правилно решение! Няма нищо по-хубаво от това да лягаш и ставаш, а първият човек, който видиш, да е твоята рожба!

8.   ''Помощ... бременна съм... '' Помощ? Ти сериозно ли. Хората боледуват от неизлечими болести, а на теб ти се е случило нещо хубаво и търсиш помощ. Обаче всички пишете за кариерата си, все едно има жена с кариера. Сериозно ли вашите са те посъветвали да го махнеш?

9.   Така и като спиш без гащи! И не си никак малка да си гледаш детето, не го убивай.

10.   Не го махай... Ти си на 24г, докато се роди ще станеш на 25г. Това е една прекрасна възраст да станеш майка. Не го махай... говори с приятеля ти. В кой курс си? Все ще се справите някак си. Успокой се и приеми факта... На практика човек винаги си мисли, че сега не е момента, че има да свърши други неща, но после е супер щастлив. И след като е вече факт, го приеми. Не сте малки за дете.... Децата са богатство и мотивация за успех. Няма да съжаляваш...

11.   П. С. Аз бях бременна в последния курс и то на 22г. и се справих. И ти ще се справиш. Кураж! :)

12.   Как може да го абортираш...това значи да си убиеш детето!

13.   Задължително кажи на приятеля си

14.   Вече знаеш отговора на въпроса си!!!
Искаш това малко неродено дете, говори с приятеля си с когото живееш. И той има право да знае -ще става родител. Направете малка сватба-тържество в тесен кръг с родители и кумуве. Запиши задочна форма.
Късмет, аборта е убийство-след години да не съжаляваш ако нямаш деца. И не можеш да забременееш

15.   Решението зависи от теб, но бих те посъветвала да го задържиш. Дай живот на детенцето, а роднините и родителите ще помагат, когато се занимаваш с ученето, и с общи усилия нещата ще станат, макар и малко трудно. Много родители не са били готови да станат такива и много са гледали деца и са учили/ работили. Вярно, че дете не се гледа лесно, но щом те могат, значи и ти ще можеш! Все ще намериш вариант!
Ако приятелят ти приеме добре новината, нещата ще са супер!

Black Sabbath

16.   Когато прочетох заглавието " помощ бременна съм" си помислих че си на 15-16 а ти си на 24 години!
Според мен ти е даже време за дете ти каза че, между теб и мъжа до теб всичко е точно какъв е проблема?
Ученето човек може да учи до бели коси.
Раждайте мили дами, защото България ще остане БЕЗ българчета станала на 24 години и се чуди какво да прави.. смешна работа.
Според мен роди си детето, а учението може да почака ако мъжа приеме детето го роди и си го гледай.
Даже съм чувала че бремеността е опасна като жената доближи до 30 години затова ти казвам, даже ти е време а учението го остави малко на страна.

- Истинска

17.   Когато прочетох заглавието " помощ бременна съм" си помислих че си на 15-16 а ти си на 24 години!
Според мен ти е даже време за дете ти каза че, между теб и мъжа до теб всичко е точно какъв е проблема?
Ученето човек може да учи до бели коси.
Раждайте мили дами, защото България ще остане БЕЗ българчета станала на 24 години и се чуди какво да прави.. смешна работа.
Според мен роди си детето, а учението може да почака ако мъжа приеме детето го роди и си го гледай.
Даже съм чувала че бремеността е опасна като жената доближи до 30 години затова ти казвам, даже ти е време а учението го остави малко на страна.

- Истинска

18.   Родиш ли сега, забрави за нормален живот следващите 3-4 години. Започва се детски рев денонощно, памперси, кашички, кърмене, няма да имаш време да си срешиш косата... ТИ си решаваш, тялото и животът са си твои, но просто забрави за досегашните ти забавления и интереси. И никакво убийство не е абортът. КУпчина клетки.

19.   Роди си го. То няма точно време за едно дете. Ще учиш, твоите родители ще ти помагат. Щом и с гаджето нещата са наред, просто си го роди. И му се радвай.

20.   Съгласна съм с всички коментари горе. Това е решение, което трябва да вземете заедно с бащата, не ти знаем точните обстоятелства, но аз ако се представя себе си на 24 г. не бих го родила. Тогава бях студентка, живеех в общежитие, връзката ми не беше сигурна още, имах мизерен доход, нашите с нищо никога не са ми помагали. И понеже знаех, че не мога да гледам дете съм ползвала кондоми и драконовски съм се пазила. Аз съм против абортите, но още по-гадно е да родиш дете и после цял живот да му натякваш как си си провалила живота заради него. Ако ще го раждаш това дете задължително трябва да вземеш това решение да е за твоя сметка и никога с нищо да не кажеш или покажеш на детето, че ти е намалило шансовете в живота, а то ще ги намали.
Моята най-добра приятелка роди на 20 г., остана в родния ни град и не е мръднала от там 12 г., докато всички отидохме я в София, я в чужбина да учим, направихме кариера, стъпихме си на краката. Днес тя има голямо дете, но не може да си позволи второ никога. Аз съм бременна и мога да си позволя поне още 2 деца, ще взема и максималното майчинство, сигурна съм в качествата на бащата, защото вече повече от 10 г. сме заедно. Ситуацията ми е съвсем различна. 6 години разлика само с тогава - това са точно годините, които ще ти отидат да отгледаш детето си до 1 клас.
Решението е твое
Не съм и съгласна, че имаш предимство като млада майка при работодателите в сравнение с жена, която не е раждала. В София средната възраст на родилките е 33 г. Никой не го е страх да наеме жена на 25 г., нахъсана и амбициозна, защото работодателите знаят, че няма да искаш скоро деца, но и да искаш си достатачно нахъсана да бачкаш и бременна. Освен това това малко дете ще се разболява, ще искаш може би второ - хем имаш дете и да излизаш болничен заради него, хем можеш да станеш бременна. Двоен риск за работодателя. Трябва ти стабилен финансово мъж до теб, както и да го въртим. Като студентка имаш предимства, разбира се, ако станеш майка, но трябва да премислиш и недостатаците. Приятелката ми взе примерно безлихвен студентски кредит, мисля, че имаше 2500 лв. помощ и не знам какви още сладки, но разходите по едно дете са огромни, някъде 300 000 лв. ти струва създаването на едно дете. Гледай да не си провалиш бъдещето и накрая да нямаш следващите 300 000 и да си останеш с едно отроче, на 40 г. вече сама със студент едва ли не и да се чудиш какво да правиш

22.   По-лесно ще ти е да си родиш детето сега и да си довършиш образованието, а после, когато то ще може да тръгне на градина, да си намериш и работа и да сте си ок. Имаш връзка, имате къде да живеете, годините са ти много добри за първо дете. Ще имаш достатъчно време за второ и трето, ако поискаш. Вероятно ще се свивате финансково в началото, но към шестата-седмата година на детето, ще имате и финансова стабилност, а то горе-долу от училищна възраст натам става по-сериозен разход и ще можете да му поемете нуждите адекватно. Щом винаги си искала и щом вътрешният ти глас ти пречи да го махнеш - други съветници няма. И в тая работа лесно няма. Аз абортирах като студентка, 20 години го нося още в себе си това бебе и тази мъка. После родих чак на 36, когато имах стабилност и пак не ми е било лесно. Майка ми е стара, не може да ми помага, напротив, чудиш се бебето ли да гледаш или старите си родители.

24.   И мама беше студентка когато забременя с мен и беше колкото теб когато се родих Сега и аз съм на 24 ВЕЧЕ нали днес ми е рождеия ден.

Пожелавам ти да бъдеш щастлива майка Не махай детето, задръж го и посвети живота си на твоето малко съкровище което расте във теб, докато го родиш ще си вече на 25. Децата са най- прекрасното нещо на света. Не го махай задръж го

Момче на 24

25.   Забравих да вметна Можеш да родиш детенцето си и да продължиш да учиш докато то навърши 2 годинки после ще ти е лесно Не прави тази грешка не махай детето а го задръж това е част от живота ти

26.   Кога си представяш да имаш дете?
Ако е при мерно след 2 години-тогава го роди..
Ако мъжът ти може да си позволи финансово.. Ти решаваш..

27.   ако беше на 15, щях твърдо да те посъветвам да абортираш. но на 24 нещата са по-различни, независимо, че си още студентка, имате всички шансове да се справите.

28.   Като за начало - кажи на бащата на детето.
Ж

29.   Искаш ние да те съветваме за такова нещо???
Не сме ние в тялото ти... как може от други хора, които на практика не познаваш, да ти кажат дали да си оставиш детето... това е адски несериозно...

30.   Кажи на бащата. Иначе ако абортираш и той разбере от някъде може да те намрази и да се разделите. И слушай себе си и бащата на бебето, а не роднини.

31.   Аз ако бях на твое място щях да си родя детенцето. Истината е че и аз искам да си имам едно бебче да си го гледам, но съм все още малка. Нищо че постоянно сънувам че имам бебче. Роди си детенцето и му се радвай! Работата може и да почака, но не и детенцето!

32.   И аз бях в твоето положение. Забременях без да съм го планирала. Всъщност аз много исках дете но не на онзи етап. Казвах си че не съм готова и куп други глупости които сигурно и ти си мислиш. Чудех се дали да го махна защото бях сигурна че няма да мога да го гледам и реших да го махна. През нощта го сънувах и то ми се яви като малко детенце и ме помоли да го родя защото много иска да се роди и че то си ми е най най близкото същество не само защото ми е бъдещото дете, ами и защото сме били заедно още преди аз да се родя. Тогава разбрах и че е момченце. Бях вбременна в 5 или 6 седмица. В съня ми той ми каза и много други неща които бяха много важни и лични и които се сбъднаха. Разбрах че дечицата не идват случайно, дори на нас да ни се струва така.
В периода в който обмислях аборт, докторката ми каза да не правя и тя мразела да прави, защото било убийство. Бебетата за месец и малко от зачеването са вече оформени с ръце и крака и се движат в корема. А аборта представлява с една тръба го засмукват и на части го изкарват. Накрая му чупят черепа и го вадят на части. Бебетата усещат какво ще им се случи и бягат от тръбата, борят се за живота си. Гледай филма "тихият вик". Напиши го в гугъл. Има снимано точно как бебето бяга и си отваря ужасено устата все едно вика преди да умре.
Аз избрах за моето дете да го родя и сега като си помисля че може да му се случи нещо се ужасявам. Не знам как съм била толкова тъпа да си мисля да го подложа на аборт. Добре че то милото е по умно от мен и ми се яви в съня. Много съм щастлива с него. То си е моето малко, безценно, сладко, смешно и безкрайно умно дете. Постоянно прави смешки и с татко му се смеем всеки ден на щуротиите му. Много се гордеем с него защото е и много талантлив и умен, винаги усмихнат.
Помисли какво можеш да имаш и какво можеш да причиниш на малкото човече защото не се чувстваш еди как си да станеш майка. Майка не се става като си се чувствала готова преди да се роди. Майка може и да не се почувстваш дори като го гушнеш. Аз и до сега вече 3 години не се почувствах така както очаквах че трябва. Но почувствах че това е моето човече и то си е винаги до мен. Сама си го гледам. Неразделни сме. Много по добра майка съм от колкото съм си мислела. Не се притеснявай. Майчинския инсттинкт се появява тогава когато има нужда от него. Природата си знае работата, не е нужно ние да мислим ☺

33.   Ами това със сънищата си е малко.. абе една позната много искаше да има момиче и като беше бременна и още не знаеше пола и ми разказваше как даже сънувала бебето си, че е момиче.. и такива едни сладникави нещица.
Ама в крайна сметка роди момче.

И като цяло коментар32 си е по - скоро психологическо обработване в едната от двете посоки (раждане или аборт).
А авторката сама трябва да си вземе решението.
Защото нека сме честни - на никой от нас няма да ни пука какви трудности може да има, ако роди. Нито пък колко ще страда, ако абортира. А и това няма как да се прецени от никой друг, освен от самата нея.

36.   Ти си знаеш, но имай предвид, че когато нераждала жена направи аборт, има сериозен риск никога повече да не може да забременее. Ти си прецени дали си заслужава риска. Да не стане сега да го махнеш и после като искаш да имаш да не можеш?

37.   Тук всеки, който подкрепя аборта е поощряван, а тези, които са ЗА живота, са с по 1 звездичка. Какво е това отношение към живота, не мога да разбера. Няма случайни неща, щом се е случило, значи има защо. Авторката нито е на 16, нито е сама. Защо трябва да се убива детето? И колкото и лоши оценки да слагате на горния коментар, това не променя факта, че аборта крие сериозни рискове особено за нераждали жени.

Лично имам познати, които направиха тази грешка и после когато наистина искаха да имат деца, вече не можеха. Не бъдете лекомислени. Едно дете винаги може да се отгледа. Жена ми е студентка, но си имаме дете и признавам, че не е лесно, но се справяме. Две нейни колежки също родиха на скоро, макар че са студентки.

Сложете ми колкото искате пъти по 1 звездичка, но от мен да знаете, че няма случайни неща, а и аз реално не виждам основателна причина да се абортира. Виждам само рискове.

Така или иначе авторката ще иска да роди някой ден. Дали ще е сега или след 2 г., или след 5 г. няма чак толкова голямо значение. Но след като така или иначе се е случило, защо да не роди сега.

38.   Първо, не бива да питаш нас, а да го обсъдите с приятеля ти. Само с него. Аз бих те посъветвала да го родиш. 24 г. си е точно възраст за първо дете. Млада си, имаш енергия, имаш приятел, обичате се. Това дете ви е подарък. Когато видиш първата му усмивка, това ще ти даде невероятна сила и любов. Помни - мъжете идват и си отиват, децата остават.

39.   Бащата трябва да знае, трябва да вземето решението заедно! Пък и 24г възраст с стабилно момче до себе си, което знаеш, че няма да Ви остави и си го иска, защо да не си го оставите това бебе, но все пак отговорността си е ваша, това нашето е странично мнение. И все пак мисля, че анорта много ще те тормози в бъдеще времв. Успех дано вземеш правилно решение!

40.   Роди това дете. Никога няма да съжалиш за това.
Помня себе си преди 18 години, на ръба между аборта и живота. Избрах живота, избрах прекрасната си дъщеря. Ако бях избрала първото, не ми се мисли как можеше да се стече съдбата ми... Нямаше да я познавам, а е прекрасна.

41.   Да уточня че подкрепям абортите иначе домовете според статистиката щяха да бъдат препълнени
Наскоро говореше специалист по въпроса в новините
Задължителното раждане казва той води само до повече изоставени деца

Ако родиш си е отговорност за цял живот
Помисли много добре понеже не е шега работа раждането на дете
Нужни са страшно много пари и време за детето
Готова ли си да се отдадеш на детето без един ден да съжаляваш че ти е провалило мечтите и надеждите за живота
Което в повечето случай не е така НО човек не може да връща времето назад и си казва" Ех как провалих живота си... "
Грижите през първите години са доста това го помисли ако си сама евентуално далече от роднини
Лично аз родих на 32 и съм О. К.

Пиша това понеже МЕЧТИТЕ на майка ми може би бяха други
Ж35

43.   Има предпазни средства, ако не искаш деца още, как се разви ситуацията? Децата са най-хубавото нещо в живота, другото все ще се нареди.

44.   Чудя ви се на акъла на тези, които я съветвате да го задържи. Не, нямам против живота, но имам против това някой друг да налага своите морални норми.

Не завършването е проблемът, проблемът е животът на жената след това. Докато другите вече завършили студенти се развиват, тя ще загуби поне 4-5 г., а след това наемането на работа е много, много трудно. И, колкото и да се опитва, никога няма да постигне личен доход и стандарт на жена, която през това време е работила. Именно тези няколко години след завършване на университета са най-важните, ако жената иска да е финансово независима и да може да се грижи сама за дете, ако й се наложи. Всичко се случва, в днешно време връзките не са подчинени на социалистическия морал, който е забранявал развод при бременност или малки деца например.
Ако на авторката финансовата независимост и кариерата не са й приоритет, нека да ражда, разбира се. Всеки сам си избира какво да прави с живота си, а и не е казано, че някога ще й се наложи да се справя сама.
Аз винаги съм била кариерно ориентирана и изключително много съм внимавала да не забременея, никакви изключения, никакъв секс без презерватив. Вече съм малко над 30 и съм готова за дете, скоро ще започнем да правим опити с мъжа ми. На 24 не бях готова и съм далеч от мисълта, че съм щяла да възпитам дете по-добре от сега. Житейският ми опит е много по-добър, сблъсквала съм се с много повече неща и мога да дам адекватен съвет, ако ми бъде поискан. Имам сестра, която звъни на мен за съвет, а не на майка ни, която ме е родила в началото на 20-те си години и почти нищо не е видяла от живота. Благодарна съм й, че ме е задържала, но виждам колко е нещастна години наред в резултат от своето решение. Мога да добавя, че имах много нещастно детство, което до голяма степен се дължеше на неразбирателството между родителите ми, които не са били готови за деца, и личната неудовлетвореност на майка ми. Познавам други случайно забременели жени, които са по-щастливи, но те са много малко като брой на фона на нещастните.

Авторке, помисли си какво искаш от живота и можеш ли да направиш бъдещото бебче щастливо. Ако вярваш, че да, роди го. Но ако ще го раждаш просто за да не правиш аборт, недей да мъчиш и него, и себе си.

45.   До 44. Значи въпреки нещастното си детство си благодарна на майка си, че те е родила.

46.   До номер 44. Много неопитност показва коментарът ти и непознаване на живота. Децата не се правят по поръчка, моето момиче, ако си мислиш, че опитите непременно дават резултат. Може да си напълно здрава, както и партньорът ти, може да няма никаква причина да нямаш дете и то да не става. Напук на всичките ти планове и изчисления. Ей за това иде реч, но ти дори не го разбираш.... Не съди, не си мисли, че си Господ. Има неща, които дори не подозираме откъде идват. Ако можеш, опровергай ме или ми кажи, че не познаваш стерилна двойка, в което много се съмнявам. Всеки познава такива и то немалко.

47.   Аргументите ви са плоски.

'Благодарна съм й, че ме е задържала, но виждам колко е нещастна години наред в резултат от своето решение. ' - ето тук е разковничето, госпожи (и господа може би) ;-)

48.   От номер 44

До номер 45
Благодарна, неблагодарна, родила ме е. Провалила си е живота заради това и беше на път да провали моя по много причини, които са твърде дълги да обсъждам. На никого не пожелавам толкова нещастно и изпълнено с недоимък детство, по време на което да му се е искало да не се е раждал.

До номер 46
Познавам и стерилни двойки, но при всички, които аз лично познавам, това се дължи на лоши навици и прекаляване с алкохол и други вещества. Нещо, което не съществува при мен и мъжа ми. Не познавам двойка, която да води здравословен начин на живот, и да не може да има деца след 30-годишна възраст. Повечето жени (и мъже), които отлагат децата за по-късен етап, достатъчно добре следят за здравето си. И кой/коя си ти, че да ми вменяваш, че няма да мога да забременея? И още нещо - дори да не успея да забременея "по поръчка", не страдам от предразсъдъци и не бих се притеснила да изчакам още 3-4 г. или пък бих си осиновила детенце. На никого не налагам моите правила, всеки сам решава за себе си, а и коментари като твоите обикновено излизат от нещастни хора, така че ще ти простя за злобата.

49.   Авторке,
не прави аборт. Не посягай на живота на детето ти! Ако направиш аборт, има предвид, че ще при такова убийство на невинно неродено дете, майката след операцията умира! Една беше направила аборт и след няколко дни умря във страшни мъки! Кариерата ще почака. Ти, авторке, ще се осакатиш или ще умреш ако направиш аборт. По-добре недей прави аборт! Не убивай детенцето си-то не е виновно! Ако не умреш след убийството на детето ти, можеш да останеш осакатен аи без деца до края на живота ти! Това ли искаш, авторке-да имаш гузна и мъчеща с есъвест и повредено тяло, за това, че ще предприемеш аборт и убийство на твоето дет? Не ставай убийца! Роди детето си!!!

50.   Аз бих предложила да го задържиш, хубаво е да си млад родител. А освен това и мъжът има право на глас.

51.   Не разбирам злобата и нападките към номер 44 - жената съвсем искрено и добронамерно е написала всичко, никого с нищо не напада, какво и скочихте? Нима не е вярно, че когато някой стане родител без да е готов и узрял за това, всичко рефлектира върху детето?

Или все още е табу, когато някой каже, че една жена може и да си съсипе живота с раждането и да не е доволна от избора си и после децата и да трябва да носят последствията - ами може и се случва твърде често.

Защо нападате номер 44, защото е решила да изчака до след 30г (забележете не да няма деца, а просто да изчака подходящия момент), за да роди ли? В 21 век сме, нормално е да се ползват контрацептиви и да не се разчита, че любимият ще ни пази, пък ако стане белята, стане... Има и хора, за които понятието "семейно планиране" не звучи като ядрена физика - естествено, че е добре да се мисли преди.

Авторке, не слушай никого, защото не хората, а ти ще си носиш последствията от решението. Ситуацията далеч не е розова и и двете алтернативи, могат както да сработят и да те направят щастлива, така и да завършат много зле - рискът и в двата случая не е малък, прецени си, кое теб лично би те измъчвало повече - съзнанието, че си направила аборт ли или евентуалните последствия, ако не направиш. Tи си знаеш най-добре и ти ще живееш с избора :) Успех!

52.   От 46 до 44. Ти наистина си се взела много насериозно. Не съм нещастна, нито озлобена. Дете имам. Най-добре е наистина да слезеш малко на Земята, защото много високо летиш, че и се осмеляваш да преценяваш кой какъв живот води, на кой не му се получавали нещата, дали от пушене, дали от вредни навици, дали от възраст, но виж на другите-идеалните, децата им се поднасят само като щракнат с пръсти. Е, не е така, за всеки е различно!

55.   Ще ти споделя нещо. В повечето от случаите всички са уплашени и никой не е сигурен и готов да бъде родител. Това става с времето като родиш, ти порастваш с бебето и се учиш и ставаш уверен.
Има такива,които се чувстват готови и искат дете,но никой не е роден научен за това и други неща. Съвсем друго е,когато го гушнеш за първи път,чувството няма равно. От този момент нататък ти се учиш и разбираш нови неща и забравяш за страх и за всичко,свикваш и претръпваш от страха.
Решението е твое.Аз забременях също неочаквано и непланувано.Бях уплашена,хоинтересувах се за аборти и инжекции ей така за информация. И в крайна сметка стигнах до решението,че е по-добре да го задържа,отколкото да го махна.Спонтанно стана решението,отвътре ми дойде.Почувствах се щастлива, още на първия видеозон. Приятеля ми искаше да го задържим,но не ми е казал задължително го раждай, а поговорихме.
Освен това вие сте заедно от години и вие трябва да решите какво ще правите.Не си забременяла от случаен за една нощ, нито сте заедно от скоро. Но да,пак е нещо ново и сте уплашени. Поговорете.
Всичко си идва на мястото,но е нужно време. С дете или без,пак ще имаш проблеми,това е живота. Просто трябва да си силна.Това ти пожелавам! :) Успех!
Vsn.

56.   'ти порастваш с бебето '.. pf да бе.. Е може и при някои хора наистина да е така, но повече, които не са пораснали реално преди появата на конкретното бебе, не порастват и след това, поне не и с необходимата скорост... а някъде с 20тина години забавяне.
Подкрепям с две ръце 51.