Споделена история от Семейство

Не помага с домакинството
Ами от около 5 месеца живея с приятеля ми, но той нищо не прави. По цял ден е на компютъра. За сега и двамата сме безработни няма как да каже, че е изморен или нещо. Омръзна ми всичко аз да върша особено вечер като яде среднощни закуски докато спя и на сутринта все купчина чиний, когато го помоля да ми помогне или нещо, или ще каже по-късно, или нещо ще се развика, че не е толко важно да го оставя и така все отлага. Моля за съвет.

Коментари

1.   Явно не са му създадени никакви навици в къщи и си е мърляч. Аз не бих го търпяла такъв. Ако ти харесва да си слугиня и за в бъдеще, продължавай все така.

2.   А я кажи къде живеете и на кой е апартамента.

3.   Смени приятеля е моя съвет

4.   Ами не те разбирам. Човека ти е казал да го оставиш а ти още съвети искаш като той ти е дал най-добрият.
М43

5.   Не ни обяснявай това на нас или на други хора, а МУ ГИ КАЖИ ТЕЗИ НЕЩА В ОЧИТЕ!
Явно е, че така го е свикнала майчицата му!

Не му мълчи повече за каквото и да било - ако не го устройва да се прибере при майка си, или да се стяга да вади пари и да наеме някоя/й леля/чичо за прислуга, или да си търси някоя будала за гадже, която ще е достатъчно смотана за да му слугува на готованкото.
А да, и как така ще си позволява 'да ти се развика' - нищо чудно неговите родители да са били точно някакви такива,
които така общуват помежду си - с 'развикване' - оле, че ужас... ми така де, така комуникират само нискоинтелигентните индивиди.
Сега може да ми скочат на коментара някои селски парчета-мамини мачисти, и това ще е съвсем очаквано, но всички знаем, че съм права както и да го погледнем.
За пример ще дам баща си, който е бивш военен, но винаги помага на майка ми в домакинската работа.

6.   Изненада! Живееш с егоист радвам се, че си го разбрала на време! Мъжете голям % от тях не пипат за тях това е унижение и всичко жената трябва да върши! Вече знаеш, че си слугиня! Уж живеете в една къща обаче домакинската работа само ти ще я вървиш. И с моята майка е така и с много други жени, ама това е така защото позволявате!
Аз не бих живяла с егоист не е здравословно..
моя баща след ядене си оставя чиниите на масата дори не си прави труда да я вдигне от масата а пък за миене няма да приказвам! Като цяло мъжете са това вярно е, има и различни ама къде да ги търсим..

Момиче на 17

7.   Прави и ти като него.

8.   Това е мъж какво очакваш. И от къде имате пари като не работите?

9.   Седнете и направете списък с това какви дейности ще вършиш ти и какви-той. Ако не мие чинии , то да чисти и да изхвърля боклука. Дай му определени задължения.

10.   От авторката: Къщата е негова и няма смисъл от списъци или нещо.
Преди 10 минути го помолих да свари яйца, защото печката е на гас и ме е страх да я паля. Да знам тъпо, но все пак го помолих и той каза да го направя сама и аз нали му казах, че ме е страх и той каза, че трябва да се науча да правя нещата сама. Може и да има право, но защо да се мъча сама нали сме заедно да си помагаме. А и ако имах пари бих отишла на квартира но засега нямам избор...

11.   Само гледай да не забременееш от този, че горко ти занапред...

12.   От авторката до номер 11: Нали.. не мога да си представя как ще се грижи за дете като му гледам и отношението му към мен.

13.   Ако така продължи това нещо смени приятеля си. от такъв и деца не може да очакваш.

14.   Защо си с него като не можете да се разберете и щом не искаш да имате деца? Не ги разбирам такива като теб, които сами си го правят и се оплакват после...

15.   Я, чакай малко! Как така ще молиш приятеля ти да върши домакинска работа? Той мъж ли е, или лукова глава? Не знаеш ли, че домакинството е само женска работа, и мъжът може да помага, но не и да го върши, и то само ако го пожелае? Това е унижение за всеки мъж. Къде се намираш ти, че да поставяш на мъж условия? Да не ти е бащиния домът и уловията при които живеете с приятеля си? Това го има само в женските фантазии и при мъжете-олигофрени-мъже под чехъл! Бъди му благодарна, че още не те е пребил от бой, и не те е изхвърлил от дома, за да се научиш, че жена на мъж не възразява, а само изпълнява нарежданията му, и че само мъжът командва у дома, а жената няма думата. Друг мъж на негово място, за такава дързост и женско безобразие, отдавна да те е изритал от в къщи! :) :) :)

Авторке! Да не вземеш сега да получиш инфаркт? :) Шегувам се разбира се! Малко черен хумор не е излишен, но ако погледнеш малко по-абстрактно на казаното, ще видиш, че има и известна доза истина. Няма как да заставиш мъж да върши нещо, което не желае, освен ако не му предложиш друго в замяна, или по някакъв начин той зависи от теб. Мъжкият пол е много по-независим от женския всячески, и за това в йерархията стои по-високо от женския. Изводите от тук нататък си направи сама!

16.   Освен, че няма къде да живееш има ли друга причина да си с този мъж? Притежава ли положителни качества ? Обича ли те ?

17.   От авторката: до номер 14. Ами незнаех, че ще е такъв като се преместя да живея с него, ако знаех, че така ще се държи никога нямаше да се преместя.
Номер 15. Доста ме уплаши хаха а пък и няма значение мъж или жена важно е да си помагаме.
Номер 16. Ами казва ми, че ме обича, но нито спи с мен вечер освен за секс друго не се сещам да ме търси а и да ида до магазина, и доста често избухва за най-малките неща. Почти всяка вечер му се моля да дойде да спи до мен той все на компютъра на долния етаж и си спи на дивана.
Ако това е обич незнам.

18.   Привет!
Не продължавай такава връзка!
Днес готвиш, чистиш и т. н (няма лошо в това), но имате ли и дете, пак ти САМА ще се справяш със Всичко!
Вярно, не всеки обича/харесва/ иска да помага в това, или изобщо да се занимава, но няма как.
Освен, ако не искате да живеете в кочина.
Щом виждаш къде е проблема, и ти пречи, ами напусни го.
Аз живея с приятеля си. Страшно грамотен мъж. Много е работлив, и много свестен тип.
Дори с него си говорихме това " Днес аз ще изчистя, утре, другата седмица, ама аз съм скапан от работа. Та идваме на въпроса, тогава ти защо си? " Го казва той.
Пояснявам. Има предвид, че аз не работя и не ми коства усилия нито повече от час, да оправя за да НИ е уютно.
Но когато го помоля нещо, ми помага.
Та дори и ми се кара! Защото аз постоянно нещо правя, и цялото време си го отдавам на чистене и т. н
Повярвай ми, кажа ли " измии всичко в мивката" става и го прави. За да ми е в помощ. Имаме разбирателство и то голямо.
При вас- липсва!
Не виждам какъв живот очакваш. И това в първите 5 месеца, ами после? Той така е свикнал, и не, няма да търпя аз такова нещо!
Както казва приятеля ми " или сме заедно, и правим всичко заедно, или да се разделяме".
Ние работим гръб в гръб. За момента не работя, но вкъщи нищо не липсва. Нито има мръсотия, има за ядене, винаги чист и спретнат. Компенсирам, за това, че седя вкъщи.
А той, с какво компенсира? С нивата на игрите?
Не знам, едва ли съм помогнала. Но съм в ужас какво чета!
По-лошото е, че ТИ си го избирала такъв...

19.   Авторке,

домакинството НЕ е мъжка работа-за това, недей има претенции към приятеля си.
Една жена трябва да готви, чисти и ражда деца. Другото е за мъжа. Мъжа издържа семейството и вади парите и хляба.

20.   Ти нямаш мъж, ти просто си отглеждаш един зеленчук! Мъж съм и такива мърляви льольовци ги мразя(включително и мърлите). Ако ги няма мама и жена му ще затъне в кочина сигурно. Щом не ти помага с нищо и даже не спи с теб за какво ти е? Хвани се някъде на работа и му бий шута, жалко че съществуват още такива паразити като този мързел у вас!

21.   До номер 15 :
Никой не го засяга, че си търсиш слугиня смешнико! Още по малко авторката! Тиквеник

22.   От авторката: До номер 18 звучи като приказка голяма късметлийка си.
До номер 19 ама и двамата ще работим така че, не може аз да работя и да чситя, а той да работи и да разхвърля.
До номер 20 ами ще търпя 2-3 години и дано тогава да имам достатъчно пари да се изнеса. Само дано се стане по-агресивен, че незнам как ще търпя.

23.   Давайте, направете мъжете си на домакиня, вържете му престилката и марш в кухнята, докато не сготви, измие чиниите, оправи прането и там още каквото се сетите никакво излизане от там. После се чудете в леглото защо изобщо не може да го вдигне или и да го вдигне нищо не става от него. Мъжът трябва да е мъж, а такъв никога няма да се почувства след гореизброените операции в кухнята. Не казвам че мъжът нищо не трябва да пипва в домакинството, но да държите всичко да е наравно или дори повече да се върши от него не стават нещата.

24.   Авторке, не го оставяй да не върши нищо в домакинството. Ако не иска да готви, то нека прави каквото му допада-да изхвърля боклука, да мие банята и тоалетната и пр. Не го оставяй само ти да вършиш всичко, че като имате деца ще ти се разкаже играта. Или да наеме някой да чисти къщата. Попитай го какво би му харесвало да прави в домакинството и нека го прави. Да се знае, че това е негов ангажимент.

25.   Щом не иска да спи при теб, не помага, държи се лошо с теб, си намери работа, за да си самостоятелна финансово и да можеш във всеки един момент да се изнесеш на квартира. Намери си работа! Аз не бих стояла с мъж, който гледа на мен като на слугиня.

26.   Да му завиди човек, на твоя, и парите нося и само аз готвя- че нея не и се отдава , не давам на мойта да не оплеска нещо, за капак на всичко и пералнята пускам и простирам, и че тя бърка дрехите и след като ми съсипа една фанела я помолих и пералалня да не пуска вече :) м29

27.   От авторката: до номер 23 е да де ама той с нищо не помага.
До номер 25 една приятелка каза, че може да ме уреди, но я чакам да ми се обади пак за да се разберем.

29.   №21, №15 съм. Защо е тази злоба към мен бе, какво съм ти направил? Аз нямам нужда от слугиня. У дома си имам няколко жени ("изаури"), дето знаят какво да правят и домакинството ни е перфектно. Дори и хубави баници ми пекат, когато им наредя. И "тиквеник" ми правят, - настъргана тиква с канела и орехи, кори за баница "Фамилия"! Голяма вкусотия е. Ям е с мед. По една тава изяждам! Съветвам и авторката да направи баница - тиквеник на мъжа, и ще види как ще и обърне особено мнимание. Е, може да е за малко, но все пак ще е внимание, докато измисли друга баница, за да и обърне пак внимание. Любовта на мъжа минава през стомаха! :)

31.   до 23. Ххаха и що ?? Моя мъж прави всичко плюс тва че и работи (:: аз съм нещо като мъжа на авторката в женски вид само дето поне уча :д И мога да ти кажа , че може да го вдигне още повече , като легна до него винаги е готов.Докато си мислите ,че мъжа трябва да лежи на дивана и жена му да му слугува все сами ще си стоите.Е,и моята крайност не е хубава , но аз съм си мързеливо момиченце и капризно./да признавам си , не ме е срам/.Попринцип точно наравно е хубаво да се вършат нещата в къщи. Авторке оставай го този и си намери мъж ,който да те уважава.

32.   Знам, че ако си почитателка на чистотата ще ти е малко трудно, но умишлено не пипвай нищо вкъщи известно време и след 10 дни, като няма и една чиста дреха или чиния, ще се принуди да почне да мие чинии и да пере. От скоро живеете заедно и ако сега не му създадеш навици да ти помага, никога няма да можеш да разчиташ на него и тепърва ще береш ядове ако отношенията ви се задълбочат.

33.   Ако съм на теб, като каже "по-късно ще измия чиниите или остави ги". просто ще го направя и това. Ако ще и мухъл и плесен да хванат в мивката, пак няма да ги измия докато не го направи, както е казал. А като се стигне до готвене и няма чинии, просто няма да наготвя. Ако каже сама да си запалиш печката, пак няма да наготвя и няма да има какво да яде нещастника! Една жена ще издържи без готвено, но мъжа не го виждам на плодове и зеленчуци.
А защо изобщо трябва да го търпиш 2-3г.? Направо се махай от там бе

34.   Незнам просто какво ти кажа авторке затова.
-Не иска да спите заедно
-Не искарва пари
Ако искаш поговорете си затова кой какви задължения трябва да върши. Обикновено мъжа искарва парите и защитава семейството, а жената готви и се грижи за децата. Но изглежда че сте се хванали мързеливец. Ако приемем че утре имате деца и той продължава да се държи така на вас пак всичко ще улегне, а дали ще защитава семейството да не говорим. Възможно е и да си има друга щом не иска да спи с теб. Ако си решила да се разделите е по-добре сега, отколкото след 2-3 години защото за това време той ще ви приеме за даденост. И ще е по-трудно да се разделите. Може да отидете на психолог затова че той нищо не върши за семейството.
Ако и това не помогне значи че всичко е ясно. Според мен е нормално мъжа да не иска да върши домакинската работа най-вече защото ще стане за смях, но доколкото разбрах той не върши нищо, седи пред телевизора и дори цапа през нощта. Щом прави мазало в кухнята през ноща ще трябва сам да си го почисти. Най-добре е да се редувате в доманските задължения примерно ти да сготвиш, да прибереш масата 5 дни, другите 5 дни той ще трябва да върши тези задължения.

35.   От авторката: до номер 33 бих искала но нямам пари.
до номер 34 но той нищо не пипва дори вече след 1 месец всичко си седи така и ще чистя аз всичко.

36.   С риск да не ми публикуват отново коментара, ще кажа какво мисля. Авторке, съветите които получаваш от списващите тук феминистки няма да ти помогнат. Това че насърчават твоята "независимост" от мъжа, не е в твоя полза. Мъжката независимост е доказана, за разлика от женската. Това е природна даденост, която не може да се промени с упорство, но може да се подобри животът на жената с женска хитрост. Това поне е женска черта, помагаща при женското безсилие. Въпросът е дали ти искаш да останеш при този мъж, или искаш да се махнеш на всяка цена! Ако все пак нещо ти харесва у него, предложи му развлечения, без да го откъсваш директно от компютъра. Поискай и ти да го ползваш, а той да те научи и заедно да играете, или да сърфирате из нета. След като пишеш тук, означава, че и ти ползваш лаптопа, или пишеш от телефон? После го предизвикай, като небрежно иди при него с прозрачна ношница, без бельо и поискай да погледне някъде по тялото ти, уж че те е ухапал някой паяк или насекомо, имаш блънда и се страхуваш да не е опасно! Все нещо можеш да измислиш, за да предизвикаш любопитството му, а може и да се появи желание у него за секс. Тогава не пропускай мъзможността да запалиш искрата у него, за да те желае по-често. Останалите женски съвети, за демонстрация на женска независимост няма да са ти от полза, а само ще ти навредят. Ако пък не изпитваш никакво влечение към този мъж, тогава се опитай да си намериш друг, без негово знание, като ползваш нета за това. Това е моят съвет към теб, и е съвсем добронамерен, колкото и да не им се вярва на феминистките, които са основна причина за женските нещастия днес в 21 век!
Поздрави!

37.   Авторке, така като чета ми се виждаш интелигентно момиче, защо се унижаваш да стоиш с този човек? Той очевидно не те приема като нищо съществено, защото човек ако обича - не се държи така. Бягай докато още можеш, никой не заслужава такова отношение. Това негово поведение е градено с години и се съмнявам да успееш да го промениш. Била съм с мъж, който беше научен от майка му, че той е красив, а домакинската работа е само и единствено за жените ( тя му сервираше яденето винаги както, където и когато той каже). Просто виждах, че по-добре да прекратя тази връзка преди да се изнесем да живеем заедно, защото за мен един мъж да не помага дори с минимално на любимата си, е сериозен признак на неуважение, а именно от там започват всички по-нататъшни проблеми. Ако обичаш един човек, ще се опиташ да се промениш - това е промяна за добро, а не генерална промяна в характера ти. Давай смело и си напомняй, че си стойностен човек и заслужаваш повече :)

38.   От 34 до авторката
Ами значи тогава най-добре е да се разделите щом не полага усилия за да подобри отношенията ви.

39.   От авторката: до номер 37 той, ако ме уважаваше нямаше да ми вика за щяло и нещяло, но наскоро сестра му каза, че ще дойде и той взе та изчисти и това ми беше интересно.

41.   Авторке, в коментар №39 казваш, че той (а не ти) e изчистил вместо теб, за да дойде сестра му на гости! Ти какво разбираш под уважение? Ако той почне да чисти вместо теб и върши домакинската работа, тогава ти за какво си му? Мъжът може да помогне на жената, когато тя не успее да свърши всичко, но това не е негово задължение, защото в живота размяната на ролите не е най-доброто решение. Ако искаш от мъжа си да върши изцяло домакинската работа, то тогава ти ще трябва да вършиш мъжката работа и тя да не е задължителна за него. Да правиш ремонтите на: - кола, ВИК, електричество, дърводелска дейност, и прочее! Тази вредна мода с разменените роли скоро ще отмине, и нещата ще се нормализират. Прокламираните твърдения и убеждения за равностойността и равноправието на половете ще придобият други измерения, а на реалността ще гледа обективно! Знам, че няма да ти хареса и не си длъжна да се съобразяваш с мен, но имаш право да знаеш и моето мнение, а то е... физически, жената може да създаде семейство само когато я искат, а не - когато тя поиска. Правото на избор за жената стига единствено до там, да избира сред тези, които вече са я избрали (харесали). И колкото и напреднали в развитието си да сме като общество, това все още си остава неоспорим факт! За това първо си задай въпроса! Момчето (мъжът) харесва ли те изобщо, или не? Ако те е харесал/о и вече те е избрал/о за негова съпруга, и ако и ти го харесваш с всичките му недостатъци, тогава отношенията ви няма да са такива, каквито ги описваш. В противен случай любов по между ви едва ли ще има, и тогава върлите феминистки ще ликуват на раздялата ви, а ти ще трябва да търсиш щастието си другаде, но не е сигурно, дали въобще ще го намериш, слугувайки на утопичната идея за равенството между половете!

42.   Авторке, това очевидно не е твоя човек. Мъж, който не участва в домакинските задължения не е подходящ дори за връзка, да не говорим за брак. Животът е дълъг и труден, затова е много важно да си избереш добър партньор. Засега, щом не работиш, стой неговия апартамент, за да не плащаш квартира, докато си намериш работа и се стабилизираш финансово. Приеми, че все едно си плащаш наема с труд. През това време си действай, търси работа и квартира, и щом дойде времето, се изнеси. Не слушай тирадите на Чичо, как не трябвало да имаш претенции, напротив. Трябва ясно да изразяваш желанията си-и те са за равенство в задълженията. Иначе по-добре да си живееш сама, за да не робуваш и на търтея.

43.   6Чичкаааа, ти добре ли си? Да сравнявани домакинската работа, която е ЕЖЕДНЕВНА с ремонти макс ВЕДНЪЖ ГОДИШНО!?? Няма такава история! Който цапа чинии и дрехи, той си ги чести! Който има и ползва кола, той си я ремонтира! Или ПЛАЩА, за чистене или ремонти!

44.   към 36: и защо тя да прави усилия за връзката им, а той да си гледа кефа? Сякаш той ще поиска да се научи да готви заради нея. Айде бе! Той пълен нещастник, а и да му се кланя пък сега и тя да свиква с неговите навици... пълна глупост! Направо си намирай работа и хващай пътя!

45.   41 - моят мъж не върши нещата, които според теб са мъжка работа, само някоя крушка да смени.. за какви роли говориш..

46.   За какво ти е такъв мъж?
Млада си, всичко е пред тебе - мъже има предостатъчно - ще си намериш по-добър. За какво ти е такъв, който не уважава теб и труда ти и не се сеща сам да помогне. Не е твоя работа да го превъзпитаваш, техните като са пропуснали първите седем години. Той за себе си не може сам да се погрижи, ти очакваш от него семейство да гледа ли? Не ти трябва изобщо такава беля на главата, спасявай се оттам. Ще видиш, че когато срещнеш след време твоята си половинка, ще се чудиш какво изобщо си правила с този мъж и защо си си губила изобщо там времето.

Нито сте женени, нито сте сериозно обвързани - не зависиш и финансово от него - направила си каквото си можала, за да спасиш връзката, няма какво да си тровиш нервите повече :)

47.   " а ти ще трябва да търсиш щастието си другаде, но не е сигурно, дали въобще ще го намериш, слугувайки на утопичната идея за равенството между половете! "

Вместо това, трябва да слугува на безработния си плужек, чията причина, за да не подхване нищо е, че е по-мазен и може да вика? И можел да ремонтира ВИК - ами като може да ремонтира, да стане водопроводчик и да изкара някой лев.
Виж, майка ми винаги е готвила и чистела, но работата бе, че тя работеше по 6 часа на ден, вместо 10те, който работеше баща ми. Ако се случеше, да са във ваканция заедно, единия режеше салатата, други режеше месото, аз нареждах приборите, после чистехме заедно. Ролите в семейството ни не бяха мъж-жена-дете, а бяха "равни".

48.   Авторке, това че се занимаваш с домакинството е съвсем нормално. Общо прието е домакинската работа да е женско задължение. Не че мъжът не може да я върши, но едно е да я върши непрекъснато, а друго е да помага, когато жената не може да наваксва с нея. Ако мъжът до теб върши и домакинската работа, тогава ти за какво ще си му? Ако ще е само за секс, тогава няма да има нужда от теб, защото мъжете вече не търсят и не преследват жените за секс. В модерни времена живеем, и жените сами гонят мъжете за секса, твърдейки че изпитват полов глад. №42 те съветва по феминистки, да си избереш добър партньор, защото животът бил дълъг и труден, като че ли партньорите-мъже растат по дърветата, за да можеш да си ги избираш. Пък и да проявиш женска подлост! Щом не работиш и нямаш средства, да стоиш в НЕГОВИЯ апартамент, да го използваш максимално и после да се преселиш на друго място!? ! Това равенство независимост и мания за власт над мъжете ще си остане само в женските фантазии. Феминистките искат да си отмъщават, заради мъжката "тирания" в миналото. А, я си представи че попаднеш на друг при който не само че ще домакинстваш, ами и нещо отгоре може да получиш. Женските претенции за равенство с мъжете са неоснователни, защото жените не са равностойни с мъжете, т. е. не са мултифункционални като тях, и не могат да конкурират мъжете в нито една професия, освен в най-древната! Днешната наложена извратена анти-мъжка политика в уж цивилизования свят демонизира мъжкия пол, и превъзнася женския, с измислени женски способности, равни с тези на мъжете. Мъжът по презумпция е виновен. Той е деспот, тиранин и гад, който трябва всячески да е виновен при сблъсък с женски каприз или наглост, при вземане на решения от общ или семеен характер. Само той е виновен за всичко, а жената никога не е виновна за нищо. Мантрата дето всички припяват, за жената-жертва на мъжа, вече е досадила на над 70% от мъжете и за това отношението на мъжът до теб е обяснимо. Равенство в задълженията по между ви няма как да има, и не е в твоя полза, защото ти няма да можеш да вършиш добре мъжката работа, за да имаш претенции към мъжа, да върши женската. №42 те съветва по добре да живееш сама, отколкото да вършиш домакинска работа (да робуваш на търтея)!!! Така излиза, че добрите домакини в семействата робуват на мъжете си, които са търтеи, а самотните жени, които непрекъснато се увеличават, са щастливи без мъже, и са пример за останалите. Съветите които ти дадох не си длъжна да приемаш, но е добре да обмислиш, а и са безплатни, за разлика от съветите на психо-терапевт, които ти едва ли би могла да си позволиш. Първо трябва да си отговориш на най-сериозния въпрос: Коя е причината за да съм с този мъж? Ако сама си отговориш, лесно ще намериш след това решение на проблема, който стои пред теб, ако изобщо това е някакъв проблем!

49.   От авторката: До номер 46 Забелязах, че много ряско избухва. Вчера загуби на играта и строши една чаша, и много често вика и т. н. Когато мога ще се махна, но не вярвам да намеря добър мъж. Може би по зрял, но ще ни е много години разликата.

51.   Има си прислуга във вашите очи. Защо да домакинства а? Той е просто мамино синче свикнало някой да търчи подир него. Явно вярва, че някой му е “длъжен“ за нещо. Ужас. И по-зле ще става.