Споделена история от Семейство

Доведения баща удари сестра ми
Здравейте. Аз съм момче на 22г. и имам сестра на 14г. Баща ми почина когато бях на 9, а сестра ми на 2. И майка си намери нов мъж и те не са женени, но живеят заедно. И аз помагам на майка в кухнята , а доведения мъж и сестра ми в другата стая. И сестра ми изведнъж дойде при нас разревана и ме прегърна , а майка ни веднага почна да я успокоява и питахме я кво е станало и тя каза и ний му се развикахме и тоя ни се развика, че сестра ми го накарала и тъй нататък. И аз й казах събирай багажа си идваш у нас. Събра си багажа момичето и аз казах направиш ли нещо на майка ще те смажа от бой да ти е ясно и тоя млъкна. Тръгнахме заедно със сестра ми и качихме се в колата и се прибрахме. И тъй и тя каза вечерта като си ляга да остане да живее при мене. Вика, че по й харесва и не й викам и съм бил добър бати. Имали начин да съм й настойник? Ся разбирам, че веднъж я ударил, но това е сестра ми. Сега е у нас с нейни приятелки с преспиване. Те си играят момичетата и са много кротички. Имали начин да й бъда настойник? Парите не са проблем никакъв. Работя за HP и заплата ми е много голяма. Мога всичко да й осигуря. Ако се обърна към закрила на детето ще помогнат ли примерно?

Коментари

1.   Дайте си малко време да се успокоите. Какво е мнението на майка ти, та какво прави в този случай? Едва ли ще се съгласят да я настанят при тебе, ако майката е на друго мнение. Парите не са основното, а т. Нар. родителски капацитет.

2.   Ако се е е случвало друг път и е системно може да подадеш оплакване в "Закрила на детето" и ако се докаже, че сестра ти е тормозена от този човек може и да и станеш настойник. Обаче ако се е случило само веднъж за мен е правене от мухата слон! Нищо чудно и сестра ти да го е ядосала и да си е заслужила шамара като ги виждам повечето деца на нейната възраст колко са невъзпитани и невъзможни - отговарят нагло на хората ако им се направи забележка примерно за това че не са отстъпили мястото си в трамвая на човек с патерица.

3.   Ти си й батко и според мен може да седнете и да се разберете ти, тя и майка ви като големи хора. Нека тя каже на майка си, че предпочита да живее с теб, ти обясни, че си готов да поемеш отговорност за нея и би трябвало да се разберете като семейство без нужда от попечителства и тн. Само ако държиш ти да подписваш документи и разрешения свързани с нея докато навърши пълнолетие, а не майка ви, тогава има смисъл да й станеш настойник.
Иначе имай пред вид, че днес са кротички момиченца и си играят, но след година-две ще щуреят по купони и ще разиграват гаджета. Важно е да не я ограничаваш, да й позволяваш постепенно повече неща (в разумни граници), да й имаш доверие, но да се намесваш, когато видиш, че има нужда от съвет, помощ или малко контрол. Момичето ако е добре възпитано и умно, ще се забавлява и без да ти навлича проблеми (пиянски изцепки, безразборен секс и тн. )
Всв пак и ти до неотдавна си бил тийн и знаеш как е, и мисля, че точно защото си по-близко до нейната възраст от майка ви и втория й баша, ще я разбираш по-добре и ще й бъдеш опора и пример за подражание. Няма нищо по-хубаво за едно момиче от по-голям брат. Ще се справиш! Искрено ти се възхищавам, че толкова обичаш и се грижиш за сестричката си!

4.   Съжалявам за случилото се, но аз реално не виждам проблем просто да си живее с теб. Защо трябва да ѝ бъдеш настойник?

5.   Правилно си постъпил. Щом я е ударил веднъж, ще продължи да я удря. Мисля, че със съгласието на майка ти сестра ти може да живее при теб. Поговори с адвокат.

8.   Аз също имам доведен баща не се случвало да ме удря но е посягал на Майка ми и то пред мен не му се е разминало от мен и го натупах няма да му мълчиш накарай го да се страхува от теб за да не се повтаря това!

9.   Трябва да направиш така че тоя мухал да не бие сестра ти, извинявай ама тоя твой "Доведен баща" е някакъв де да знам ама да удря 14 годишно момиче това си е за полицията

Аз съм на 24 имам две доведени сестри - близначки на 11 и една родна сестра на 13 приятеля на майка не е като твоя така че ако нищо не помогне звънни на мутри да го пребият

10.   Здравей Аз съм на 13 години момиче съм. Много ме натъжи твоята история имаш 14 годишна доведена сестра което е много мило, но тоя пастрока нещо не е в ред

Ти си млад човек на 22, който разсждава доста добре, и аз съм била бита от доведения ми баща
Брат ми ме спаси а мама му вдигна скандал, че ме бие.

Успех мило момче.
Ако бях на нейно място и аз щях да съм при теб

11.   Забравих да ти кажа имам сестри доведени-
близначки на 11 са и брат ми който е на 24 той като теб много мил обаче баба им ги бие - нещо като доведения ти баща е и майка ми аз брат ми и приятеля й сме тъжни ,защото бабата забранила да води децата при майка ми а мама е много всеотдаен човек.

Успех и дано адвоката ти помогне.

12.   Не мисля, че ще е проблем сестра ти да живее у вас, особено, ако майка ти го одобрява. Иначе искам да те поздравя за държанието ти, много се радвам, че има такива достойни млади мъже!

13.   Ако майка ти ти даде няма никакъв проблем. Ще стане проблем ако майка ти не ти дава и иска да е при нея в което се съмнявам, че ще се случи.

14.   Номер1, за какъв родителски капацитет говориш, след като детенцето е било ударено?

И да, след като парите не са основното, то тази така наречена майка би било редно да изрита този мъж от живота си след едно такова недопустимо действие от негова страна!

И само моля разни ретроградни сега да не почнат да се обясняват, че това било едно шамарче и. т. н.. други такива глупави неща то този род.

16.   Дори и да не е съгласна майката е достатъчно младежа да подаде сигнал до местната дирекция на Агенция за закрила на детето и от там ще направят проверка. Установят ли насилие над детето майката каквото и да казва нищо няма да помогне. Ще изведат детето от там и ще те назначат за временен попечител, а след време може и за постоянен. Приготви се обаче за здрава битка, защото ще има и съдебни дела, а онзи ще бъде разследван и за домашно насилие над дете. За това направо говори с майка си да го зареже този. Нито са женени нито нищо. И не няма право да удря детето. Законът го забранява. И що за майка ще остане с такъв мъж, който не е баща на децата й, но си позволява да удря дъщеря й?

17.   Хора, стига сте правораздавали със знания от турските сериали!
Съгласно чл. 80, ал. 1 от СК не се допуска осиновяване между роднини по права и съребрена линия.
Вие, като брат и сестра сте роднини по съребрена линия.
Точка.

18.   Хората, които не познават системата да не се правят на професори. Това дете си има майка, чиято позиция и мниние и дбдеиствия не знаем. Добре си постъпил като брат, но моето момче дете пре теб няма да настанят при жива и здрава майка.

19.   Понякога си трябва и твърда ръка иначе виждате какво става, когато децата имат права до небето, но не и задължения -позволяват си да се държат нагло със всички хора около себе, си да тормозят връстниците си, да се държат непристойно с учителите си държейки им недопустим тон, както и да им налитат на бой! Ето по новините непрекъснато дават как деца се избиват взаимно. Пуберите понякога изобщо не са толкова невинни колкото изглеждат. Бедна ви е фантазията на какви случаи съм попадала! Вчера случайно в рейса дочух разговор между момче и момиче между 15 и 17 г. и момичето обясняваше на приятелят си колкото много и се искало да нарита нечия глава. Това добре възпитано дете дори не би си го помислило. Миналата година решавам да разпусна преди изпит като се видя на по бира с мой приятел. Идва той на уговореното място и две момичета около 14 - 15 г. вървят по него и го ебават само, защото е малко странен на външен вид. Това кажете ми добре възпитано дете ще го направи ли? Бяха много нагли, невъзпитани, видимо неадекватни, най- вероятно дрогирани и в доста провокативен външен вид. Понеже нашият човек е Мека Мария и не може да ги постави на място се наложи аз да го направя с някой друг шамар. Така вместо да се разтоваря от напрежението за изпита се натоварих допълнително психически. Изобщо не се гордея обаче те си го заслужаваха! Те можели да си правят каквото си искат и да се ебават с когото си поискат обаче на тях нищо не можело да им направиш - цитирам дословно изказването им. Добре възпитаните деца няма да тръгнат да се заяждат с някого без причина независимо как изглежда. Не ми се мисли в училище как се държат! Щом авторът казва, че случаят е единичен и друг път не се е случвало човекът да и посяга едва ли е било без причина!