Споделена история от Семейство

Второ дете
Вече имам едно детенце. Мисля да не го оставам само. След като споделих идеята, много хора казаха, ама ти още едно ли искаш?
Трудно ли се гледат две деца с доходите в нашата страна?

Коментари

1.   Ами при различните хора е различно, независимо дали става дума за България и другаде.
Просто си направете сметката на ВАШИТЕ доходи.
Никой от нас няма да ти каже обективно мнение по питането ти.

2.   Браво, мила! Трудно е, но си заслужава, щом имате желание, ще се справите. Преди време бях писала коментар към подобна тема, но е доста дълъг, ако искаш го прочети- hash: 39e4c5591a. Успех ти пожелавам!

3.   Какво споделяш с хората? Това си е лично твоя работа.

4.   Аз супер много се кефя на жени, които искат да имат повече дечица! Остави хорското мнение, всеки се прави на приятел, а пък впоследствие се оказва.. предател.. така, че аз смятам, че стига да искаш бебче, ще намериш начин да си го гледаш, независимо от оправдания и т. н. Имаш ли желание, има и начин. Да си гледате бебоците с много любов! :))

5.   Две деца не са "много". И три не са "много".
Но щом се влияеш така от това кой какво казал, щом решението ти зависи от хорското мнение... не съм сигурна доколко си готова за майка... Не те познавам, но самата ти тема...

6.   Ако сте здрави, то си имайте второ дете. Щом чувстваш желание да го направиш не слушай другите хора. Те обикновено са негативни.

8.   Към номер4: Аз пък супер много се кефя на мъже, който искат да имат повече дечица :)) {}

9.   То и едно се гледа трудно. Но обичта, която носи, си струва всяко усилие. Две - още по-добре! А ще си имаш и помощник - първото хлапе ;-)

10.   Действайте по въпроса тези неща се решават в семейството не по форумите !

11.   Не прави грешката да оставиш детенцето ти само! Аз съм момиче на 16 години и ми е много болно че си нямам брат или сестра! Повечето ми казват че така е по добре, защото всичките пари отиват за мен, но това не ми е проблема! Искам да си имам брат или сестра, но не се получава! И като си има братче или сестриче ще има на кой да споделя!

12.   Много хубаво си решила... Не е хубаво да си само с едно. Хората са казали:"Брат брата не храни, но тежко му който го няма. "
Ние бяхме 10г с едно дете-все не беше момента, ха днес, ха утре и накрая се решихме. Сега сме супер доволни от това. Когато споделих на майка ми, че съм бременна с второ тя ми каза... "Ааа, ами какво ще яде". Защото първото го изгледахме в голям недоимък в ония години. Но сега сме повече от добре.
Друго си е-семейството е по-пълно и весело с повече деца. А пари се ще се намерят-а децата са и голяма мотивация за борба с живота. То ако чакаш всичко да ти е наред, ще остарееш... А парите все няма да стигат за нещо си. Всяко дете си е с късмета-от сега не може да измислиш какво и как ще стане.

13.   Това да не е обществен въпрос ,че го задаваш на всеуслушание, ти нещо не си в ред!?

14.   Боже, не мога да ги разбера някои хора. Вместо да си живеят живота, те с деца се заробват. Аз съм в IT сферата и с доходите си успявам да си позволя доста неща и чести пътувания. Не мога да си представя да заменя всичко това заради деца. :D
Но пък света е шарен, така че прави каквото ти е на сърце. :)