Споделена история от Семейство

Свекърва ми все ме подценява!
Здравейте, омъжих се преди 4 месеца, проблема ми е свекървата постоянно ме подценява не мога да правя нищо без тя да се намеси. Постоянно ми вдига кръвното не ми позволявя да готвя, дори като чистя ми казва "о недей ти аз ще почистя по-добре, ако ми се дояде нещо и искам да си сготвя тя пак почва, че щяля да го сготви тя и да ям тогава, повярвайте ми едни цветя не дава да поливам. Стоя цял ден като някаква отритната. Не казвам на мъжа си защото знам, че той ще и си скара жестоко и после всички ще ме намразят. Дори мебелите за новия дом ги избира тя, цветове всичко на мен не ми остава думата да изкажа мнение да не говорим за дрехи това нямало да ми стане онова било циганско ама клина бил к*рвенски е писна ми вече, до гуша ми дойде аз дори до един магазин не мога да излязя да пазарувам, вечно тя..

Коментари

1.   зЗа това най-добре да се живее отделно, тя да си гледа нейните неща. Освен сега да отидете при тъщата... :Д

3.   Освен ако свекървата не е някаква много умна и мъдра жена, защо по дяволите я слушаш ?
Ок имам да ти кажа две неща:
1 - Ако дадеш на някого, да се отнася с теб, като с предмет, то този някого, ще забрави, че не си предмет и че имаш чувства. Защи и даваш да ти избира дрехите ? Нито си на 5 години, нито си кукла барби, че да те облича.
2 - Тези неща ги сподели на свекървата, защото както познавам манталитета на повечето възрастни хора, те дори и нямат идея, как въздействат на околните.

Лек ден и дано се разберете. Ако не се получи, спри да комуникираш с нея.

4.   Да ние живеем отделно, но двете къщи ги дели една пътека! -авторката.

7.   Е, това е проблемът. Гледала ли си "Всички обичат Реймънд"? И там е така :) Реално не живеете отделно.

8.   Щом от сега ти се бърка, а ти й позволяваш това, защото ти е неудобно нещата отиват на зле. Редно е да се съобразяваш с мнението на мъжа си и своето и по тактичен начин да се оправдаеш и да отстояваш позицията си. Когато ти се бърка в нещо, се извини със сина й. Ако дрехите не й допадат по теб, но ти ги харесваш, кажи че синът й ти ги е избрал и държи да си с такива. Ако ти се яде нещо и искаш да си го сготвиш, кажи че мъжът ти иска ти да сготвиш, защото държи жена му да сготви. Успех мила. Дано не стигнете до скандали и говорене зад гърба.

9.   Лелеее, ми възполозвай се на макс! Стой си пред телевизора, на лаптопа си ровичкай из интернет, а нека тя да чисти и готви като толкова иска.
Знаеш ли, че има хора, които си плащат за помощен персонал, а ти си имаш вкъщи безплатна домашна помощница!
Иначе к'во ти пука за света на килими и мебели - нека си ги избира сама, за да им се радва - нали и без това тя иска да си ги чисти ;–)

10.   Малко по малко започни да й отпяваш. Като искаш да сготвиш нещо, а тя не ти дава, кажи и че вече си семейна домакиня и това е твое задължение или ти се е прияло нещо и ти ще си го приготвиш.
Ако ти харесва клина, кажи "на мен ми харесва". Но не е зле и да се замислиш дали наистина не е курвенски.
От време на време може да й правиш малко вятър -да я питаш някоя рецепта, за цвете и т. н.
Друг подход-остави я всичко да върши тя, даже й кажи че не смееш нищо да пипаш, защото тя е много добра домакиня. А ти си почивай и не се напъвай за нищо. съмнявам се, че вечно ще иска тя да се бъхти.

11.   При мен е абсолютно същото не си сама...

12.   Грабвай си мъжа и се махай от нея. Всеки си има свое семейство. За нейно съжаление любимото и момче вече не е част от нейното семейство, трябва да е наясно с това.

13.   Ех тези свекърви, имам чувството че всички са един дол дренки, защо не ни оставят младите да правим това което ни доставя удоволствие, а ни пречат и ни се бъркат в отношенията и не само, абсурдно е, не трябва да се допуска, макар че всички май си мълчим и сме на едно дередже.