Споделена история от Семейство

До живеещите в Франция
Здравейте приятели. Моя проблем е такъв, че съм на 25г. и имам приятел на 29. От близо година сме заедно и той иска да си имаме деца. Знае всичко за тях от тяхното раждане, до тяхното отглеждане повече и от една жена. Аз също напоследък мисля за това постоянно. Проблемът идва тук, че приятелят ми живее и работи в Париж от няколко години и той ми спомена, че ако сме женени и родя в Париж държавата щяла да ни подари апартамент заради детето. Не знам дали ми го каза на шега или е истина - няма и кой познат да попитам, затова моля тези които живеят в Париж или последните една, две години са били там да споделят. Искам само да кажа че съм 81% трудостроена с ТЕЛК и нямам и един ден трудов стаж. Работила съм, но са ми плащали на ръка без да ми водят каквото и да било. Знам че за майчинството трябва да се има стаж, но не съм запозната с законите на чужда страна.

Благодаря за отделенето време, както и за вашите коментари и ще помоля само хора живеещи в Франция да ми пишат, защото за другите държави законите не ме интересуват!

Коментари

1.   Сигурна ли си, че наистина иска дете от теб заради любовта ви и това не е план да се сдобие с безплатен апартамент в Париж (ако изобщо работи тази схема)?

2.   Абе това е смехотворно бе хора! Глупости на търкалета!
Няма такова нещо. Живея до Париж. Мъжът ми е тук от 10г, а сестра му, която е женена за французин от 20г. Нелепо е даже да си помислиш, че е истина миличка. Не бъди наивна и не вярвай на това. Дали имате брак или не, това тях не ги вълнува ама изобщо. Нали се сещаш, че този апартамент (ако беше вярно) струва пари, които някой трябва да изкара от джоба си. Да не говорим колко имигранти има тук. Не стига че идват тука заради помощите, че и апартаменти ако раздаваха, направо имигрантите щяха да станат повече от французите. А и идва въпросът -защо да дават на имигрантите само защото са се оженили? По същата логика щяха да дават и на французите и никой нямаше да дава луди пари за апартамент. Това измишльотини на 1000%. Изобщо не се съмнявай в правотата на думите ми. Друг е въпроса ако говорим вече за кандидатстване за социално жилище. За което обаче плащаш наем-50% от наема а другите 50 ги плаща CAF и естествено, че парите пак излизат джоба на данъкоплатеца. Но за да кандидатстваш изобщо не ти искат брак или каквото и да било. При подаване на документите още се уточнява че живеете заедно на семейни начала. То даже при самото раждане (аз тук родих и съм много доволна) се попълват документи къде живеете, каква ви е професията (дори и да си безработна). Така че на тях им е ясно че сте семейство, дори и без брак. Брака е само ако вие го искате. Институциите пет пари не дават дали имате или не. Така че кажи на приятеля си да се откаже от манипулациите, за да не се срещам с него (много ми е наблизо) да му обяснявам как стоят нещата :D :D

3.   Не съм много запознат с това, дори и никога не съм напускал България, но веднъж по телевизията гледах, че за да се спасяват от измами, във Франция покупко-продажбата на апартамент трае 1 година и се попълват документи и се четат цели книги, свързани с тях. Така че едва ли ще ви подарят апартамент. А и ако на всички хора във Франция, на които им се раждат деца почнат да им дават апартаменти... Франция не е толкова голяма.

4.   Подаряват апартамент в централните квартали на Париж, една позната на един приятел, които е имал трансферен полет в Париж преди 4 години ми го потвърди.

Абе ти сериозно ли? Няма да ви подарят апартамент. Най-много да имат някакви общински жилища (подобни на тези в България) за хора в затруднено положение, но това не е подаряване в никакъв случай.

5.   Живея във Франция, недалеч от Париж. Никога не съм чувала за подобна практика, камо ли насочена към имигранти! Смехотворно звучи. Вярно е, че Франция е МНОГО социална държава и ще помага винаги!!! Но апартаменти не подарява :D

6.   Просто се опитва да те навие да си имате дете или да живеете там, а може би и двете едновременно.