Споделена история от Семейство

Баба му и дядо му
Здравейте. Пиша Ви тъй като съм много разочарована за пореден път. С приятеля ми живеем вече 5 години в Б-я с баба му и дядо му който са на 80 и.. години. Два месеца след като си дойдохме ни разделиха защото не съм била жената за него и че не знаел какво представлявам (не че те има от къде да знаят.. ). Но в крайна сметка се разделихме или по-скоро ме изгониха от дома си (а с него се виждахме постоянно). След 9 месеца пак се събрахме, като се извиних за всичко за да видят че съм човек, но и до днес не излязох за тях такъв. Вече 5 години сме заедно имаме 2 деца на 3 години, за които казваха че и те не са от него.. Всеки ден ме унижават по всякакъв начин и казвам на приятеля ми а той ми казва да си мълча все едно нищо не е станало за да ги е яд повече. Е да но от чакането да ги е яд стигат вече върха на нахалството с това унижение и злоба към мен. Моля Ви ако някой се е преборил с това да сподели защото съм толкова отчаяна, че не знам какво да правя. Колкото и да не и обръщам внимание те още повече се подиграват с добрината ми. И честно да ви кажа не ги мразя-гледам постоянно да и
помагам с каквото мога и да са доволни, щастливи и т. н. Няма нещо за тези 5 год дето съм тук да кажат на някой че е добре направено освен да намират кусури на всички и само те да са най-добри. Дори забравих да кажа че като ни разделиха 2 месеца след това разбрах че съм бременна и й казах след което получих отговор да не лъжа само за да се съберем отново или да направя аборт ако е истина. В отчаяното си състояние след думите и на другия ден отидох и направих аборта.
Моля Ви помогнете ми! Чувствам се толкова безсилна към тях
.. Каквото и да кажа или да направя винаги казват нещо обратно на моето за да ме дразнят и злобеят. Моля админите да я одобрят защото наистина имам нужда от помощ. Благодаря!

Коментари

1.   Просто се изнесете да живеете отделно и това е !

2.   Защо просто не се изнесете или ако нямате достатачно средства да се справяте сами, седнете и поговорете с тях но ги заплашете, че ще се изнесете ако не се спрът!

3.   когато е трябвало да си ходиш не си го направила. ако те беше последвал, значи държи на теб, а и да му родиш две деца това е върха на сладоледа. децата като пораснат и те ще се държат към теб така, както баба му и дядо му. Това ли искаш? А как точно искаш да ти се помогне?

4.   Отделете се на квартира, не си заслужават ядовете, може би са стари и правят глупости, гледах да се чувстваш добре, мъжът ти трябва да те подкрепи.

5.   Ако приятелят ти не беше такъв льольо, нямаше да имаш проблеми. Изнесете се просто от там, толкова ли е сложно?

6.   Преборването е това-да се изнесете от тяхното жилище и да си живеете сами. Иначе с тях на глава няма да може да излезете и ти все ще си лошата... и ще си съсипеш нервите.
Твоят приятел да не се прави на разсеян всеки път и да си мълчи, ами да си влезе в ролята и да те защитава от тях.
Не стойте там, ами се изнесете някъде...

7.   Защо живееш у тях? Сама си си виновна. Изнеси се незабавно и престани да комуникираш с тях. Че и деца раждаш на човек, който не му дреме за теб. Ако беше обратното, нямаше да допусне да те обиждат.

8.   Те няма да се променят. Стегнете се с мъжа ти и излезте на квартира, ако няма къде да живеете. Не се оставяй да ви тормозят. защото това си е системен тормоз.

9.   Мило, каквото и да ти кажем, проблемът не е в бабата и дядото, а в приятеля ти, който мълчи и не смее да те защити. Te се държат така, защото той им позволява да го правят. Не знам с какви очи този човек, че и вече баща, гледа, как те унижават, прави се че не забелязва и съветва и теб да си мълчиш... в крайна сметка позволява да се гаврят с майката на децата му - а и не мисли ли, на какво стават свидетели децата. Съчувствам ти и те подкрепям - но единствено приятелят ти може и е редно да застане зад теб и да намери изход от ситуацията

10.   Аз ви предлагам, ако имате достатъчно финанси, да си купите апартамент и да се отделите от тях. А ако нямате, си наемете, докато намерите някой изгоден.

11.   Трябва да се изнесеш от там веднага! Това за теб е много вредно. Не разбирам какво иска да каже приятелят ти, но така според мен ги нахъсваш да продължават. Най-добре е да се изнесете някъде.

12.   Абе 10, те ако могат да си купят апартамент в момента, щяха ли да седят при старците? ! "Купете си", то да не е миксер или прахосмукачка!

13.   Радвай се че са му баба и дядо, а не майка и баща. И че щом са на по 80 г. най-вероятно това скоро ще приключи. Ако му бяха майка и баща, няма отърване поне още 30г! Ужас!
Ами последвай съвета на приятеля си и наистина не им обръщай внимание. И щом казваш, че чашата е преляла от чакане да ги хване яд, бъди сигурна, че работи и наистина ги е яд. Ако не ги беше яд, щяха да спрат ако не им обръщаш внимание, но щом са станали по-настоятелни и нагли, значи вътрешно се самоизяждат от яд! Даже ако се подсмихваш ехидно докато те обиждат и те правят на нищо, съм сигурна, че ще се пръснат от яд!

14.   Родители нямаш ли. Обърни се за помощ към тях. Може също с неговите родители дс говориш и то най-вече противоположния.

15.   Предварително се извинявам, ако те засегна, но.. все пак това е сайт, в който всеки може да сподели мнението си. Първо да кажа, че за разлика от повечето хора на моята възраст (на 27 съм) аз имам по-различно мнение за хората на тази възраст.. над 80. С две думи уважавам ги. Вярно е, че има голяма част откровено изкуфели старци, но има и доста мъдри хора, а мъдростта се изгражда с годините. Мисълта ми е, че за да не те приемат, значи може би има някаква причина, която ти (умишлено или не) ни спестяваш. Може би имаш малко "леко" поведение, държиш се прекалено разкрепостено, позволяваш си да излизаш сама, не се вслушваш в тях за неща, които би трябвало или нещо в този ред на мисли. Опитай се да бъдеш повече до мъжа си, да бъдеш повече домошарка, да не се изразяваш прекалено разкрепостено или да не се правиш на прекалено освободена пред тях. Прояви интерес към това, което ти казват и това, на което те учат (ако го правят). Намери начин да им покажеш че държиш на семейството си, не излизай с приятелки прекалено често и без мъжа си, опитвай се да бъдеш домакиня. Това е начинът да ги спечелиш. Но не го прави само заради това. Тайната на добрия семеен живот е във взаимните отстъпки и в разбирателството. Във вършенето на домакинските задължения заедно с мъжа ти. Ако проявяваш прекалено много независимост, имаш прекалено много тайни от него или искаш да си по-самостоятелна, гарантирам ти че те няма да гледат с добри очи на теб. Това е и причината за повечето от разводите. Дори и когато ги няма възрастните.
Успех!

16.   15, ти какво искаш? Да живее не както и харесва на нея (и на приятелят и), а както им харесва на дъртите ли? Животът си е нейн и ще си го изживее както намери за добре. Все едно аз като стана на 80г да поискам някой да живее според моите разбирания. Недопустимо е някой да налага мнението и опитът си на другите. Всеки сам трябва да извърви пътят си и да си счупи главата, за да се научи.
Все едно аз да не обичам сирене и да почна да те убеждавам колко гадно е то. Нали трябва да опиташ, за да разбереш.

17.   Номер 15! Аз дори не излизам от нас освен да закарам децата на градина. Нямам приятелки. Не излизам никъде само у нас седя. Домокиня съм и мисля че това защото седя в нас ги дразни. Защото живеят 30 год и повече сами. А до кафетата дори не пия кафе...

18.   До авторката: В такъв случай искрено ти се извинявам. Явно проблема е в тях. Наистина има голяма част такива проблемни старци, които са свикнали никой да не им "пречи" да си живеят самотния живот и не могат да се радват на чуждото щастие. В такъв случай е по-добре да се изнесете да живеете отделно от тях. Също така щом си такава, каквато се описа, мъжът ти би трябвало по-настойчиво да те защити пред тях, да им покаже че те цени и няма да им позволи да те тормозят и то така че веднъж завинаги да го разберат и да си знаят мястото. Мисля че нито те, нито мъжа ти те заслужават. Защото не мога да повярвам, ако аз имам жена като теб да не взема твоята страна при положение, че очевидно даваш всичко за него и за тях и се държиш достойно.. Наистина, по-добре се изнесете от там и дано положението да стане по-розово за теб. Ако пък мъжа ти не иска... Тогава вече става лошо и е добре да му покажеш че ако продължава така ще си остане с дядо си и баба си. Желая ти успех, заслужаваш да си щастлива!