Споделена история от Семейство

Нямам моя стая
Здравейте, момче на 14 години съм. Още нямам своя стая, и съм ограничен да правя много работи, например да гледам баскетбол. Можем да ремонтираме апартамента или да го продадем, но никой от семейството явно не иска. Какво да правя?

Благодаря ви за съветите

Коментари

1.   Аз също съм на 14 и живея в една стая със сестра ми. Трудно се разбираме. Всеки е "ограничен" по някакъв начин, но тук само вашите могат да осигурят стая. Същото така не каза с кого друг живееш.

2.   Разбирам те добре... Аз съмна 15 и още нямам собствена стая, доста е притеснително и тъпо понякога все някой да влиза в стаята, да... Понякога докато съм пуснала музика или пиша през нощта се оплакват нашите, че им преча, позната история... Знам, че на тази възраст имаме нужда от много лично пространство и нда, когато някой все влиза в стаята е малко неприятно...
Всъщност не знам какъв съвет точно да ти дам, поговори с вашите ако много искаш да се преместите, ако ли не помисли дали има друга стая в която примерно да спиш, смисъл друга стая, където да ти е леглото, въпреки че съм спяла на диван и не е никак зле и това, но след време ще имаш и собствена квартира като отидеш да учиш на пример. Та помисли да отидеш да спиш в друга стая или поне да ремонтирате, мисля че ще се съгласят.
Късмет! :)

3.   Ужасно е. Съчувствам ти. Аз съм на 18 и още нямам. Ми ако не са ти направили до сега, няма и да го направят.

4.   Нямате ли си маза, там става идеално място за усамотение, пък на тази възраст и за друго става. Една добра хидроизолация и си готов, дори отопление няма да ти трябва, там е винаги топло.

5.   Какво означава да го продадеТЕ? Можеш да продадеш нещо свое. Апартаментът е на родителите ти, така че ти нищо не продаваш. Щом те са решили така, така ще бъде. Един ремонт не е никак евтин. Продажбата и намирането на ново жилище са свързани с още повече средства и нерви.
След 4 години можеш да се изнесеш на квартира. Разглезено поколение...

6.   Аз съм момиче на 13 и никога не съм имала стая и не знам дали изобщо ще имам. Но на мен това не ми е важно. Учи и живей. Някога и ти ще си имаш стая. Пожелавам ти успех и дано скоро да имаш стая.

7.   Здравей. Аз като малка, някъде на 7-8 такива панаири съм правила, че си нямах моя стая, така съм се тръшкала.. Повярвай, това не е най-важното.

8.   Ако имаш баба и дядо наблизо може да се преместиш при тях. Иначе стискай зъби още четири години и се изнеси на квартира.

9.   Номер5, по - полека с изреченията! Толкова ли не зацепваш, че за да казва момчето 'продадеМ' то значи в семейството му има практика да се говори така - създали са му усещане, че взимат разни решения заедно и. т. н.

И наистина е много тъпо двама души да решат, че ще бъдат родители, а да не осигурят стая да детето си. В крайна сметка за какво изобщо такива хора става родители? Да се 'вържат' един друг? Да си запълнят някакви емоционални празнини? Най - после да успеят да се почувстват реализирани? Или най - култовото: 'да си осмислят живота'?
Е сега може да ми скочат разни, които ще се припознаят, но е крайно време да започне да се говори честно и ясно за тези неща - КАТО СЕ ПРАВИ НЕЩО ИЛИ ТРЯБВА А СЕ ПРАВИ КАЧЕСТВЕНО или ИЗОБЩО НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ.

10.   До Номер 5

Интересно ми е Вие кое поколение сте. Поставяте ли с в ситуацията в която нямате лично пространство и не може да останете две минути сами. Дете или възрастен, ако нямаш лично пространство е доста неприятно.

11.   Здравей малкия,
Аз съм на 32 и съм минал по твоя път, делях една стая с брат ми, докато станах на 20 и няколко. Не е болка за умиране, от няколко години живея в собствен 3-стаен апартамент. И въпреки, че сега ми е може би по-добре, понякога с умиление си спомням за детството и годините прекарани в апартамента на нашите.
Живей си живота и не се впрягай за глупости и дребни неща. Това са възможностите на вашите за момента - примири се и това е. Като пораснеш ще го осъзнаеш, и ще си викаш колко съм бил глупав да се ядосвам на нашите за това.

12.   9, нека позная. Не си на повече от 10, нали? Какви родители били те, да не дадат стая на горкото дете... Ами такива, които вероятно се лишават от много неща, за да му осигурят това, което има, но малкият неблагодарник се е размрънкал. Докато има такива като теб, малцинствата ще раждат по 10 деца, без самите те да имат покрив над главата си, камо ли децата им самостоятелни стаи. Честито!

14.   Има доста съвременни дизайнерски решения за разделяне на пространството Виж, потърси възможно най-евтиния вариант - параван, кнауф стена и т. н. (в нета има достатъчно решения). Като се спреш на вариант, намери най-евтиното място в твоето населено място за строителни материали и изчисли колко ще струва да ти преградят част от стая. Мисля, че дори и 200 лв може да свършат работа. За звука ползвай слушалки, защото така или иначе тези прегради не са шумоизолиращи.

15.   Аз съм почти на 14 години. До преди 2 години с брат ми (който сега е на 11) бяхме в една стая. Много пъти сме казвали на родителите си, че искаме отделни стаи и започнахме ремонт. По средата на стаята ни изградиха изкуствена стена (не знам как точно се казва, но са железа, които от двете си страни имат плоскости и така изглежда като обикновена стена). Сложихме две врати и така :) сега сме в отделни стаи и макар и малки, ни е по-добре.

16.   Автора: Подновявам темата. Току-що (23:00) родителите не ми дадоха да слушам готина ретро музика, защото им преча. А следобед не ми дадоха да гледам и футбол :). Поне в тоалетната може да слушам музика и да гледам футбол. Иначе ми обещаха стая още преди месец, но още нямам, не знам защо ме лъжат.

17.   Много лигава история. Ами да, пречиш им, след като са били на работа цял ден, за да има малкият глезльо стая, нови маратонки, телефон и т.н.

18.   Ами не знам за музиката, но момче и при това във ваканция определно не трябва да се лишава от футбол.