Споделена история от Семейство

Родителите ми ме обиждат
Добър ден на всичко! Искам да споделя с Вас моята история и проблем, защото няма с кого друг и е твърде болезнено... Та така аз съм момиче на 14 години. От известно време моите родители започнаха да ме обиждат, че съм дебела ( не съм много дебела, 65 кг съм, 1. 54 )... Обиждат ме със всякакви епитети от сорта на "свиня ", "виж се на какво приличаш "... Не пропускат възможност да го кажат и пред други хора... Дори и да съм по-пълна това ли е начина да ми го кажат, като ме комплексират? Чувствам се ужасно, защото и роднини ме коментират по мой адрес зад гърба ми.... В началото не обръщах внимание, но вече става нетърпимо, чувствам се ужасно като ми го кажат, та те обиждат детето си.... Как е възможно това за Бога?? :( Сега съм на диета. Ям без хляб, избягвам сладко и газирано, мазно и т. н.... Ям повече плодове и зеленчуци и въглехидрати... Правя кардио упражнения в къщи, но не спират да ме обиждат.. Дори и като ям плод ми казват " пак се тъпчеш".. Вече не издържам, нямам сили най-близките ти хора да те обиждат и "смазват ". Добре, може би искат да съм слаба, но не е това начина, не мислите ли? Моля Ви дайте ми съвет какво да правя и как да се справя...
Благодаря на всички предварително! :)

Коментари

1.   моите родители и роднини бяха същите... Директно и ясно обясни, че не се интересуваш от тяхната оценка, да си затварят устите и толкова..
пс. Много ясно, че искаш да се погрижиш за себе си и да изглеждаш добре, но това трябва да го направиш единствено за себе си и другите да си гледат работата.
(За отслабване е по-добре да се набляга на протеините, а не на въглехидратите)

2.   Пробвала ли си да говориш с тях защо се държат по този начин?

3.   Просто има семейства, които по този начин стимулират.

4.   Остави ги родителите ти. Приятелите ти сигурно не ти казват така. По-гадно е в училище и навън някой да ти казва така. Мани ги родителите ти.

5.   Ами, извинявай, че го казвам, но родителите ти се държат като простаци. Сега растеш, хубаво е да ядеш всечко. Тялото ти има нужда. Това, което трябва да правиш е да започнеш да спортуваш. Само съчетанието на спорт с внимание какво ядеш ще даде нужния резултат. Може да започнеш и танци. Движи се-това е отговоря на въпроса ти. А колкото до поведението на твоите родители, опитай се да не им обръщаш внимание, макар, че не е лесно. Но пък може да им докажеш, че не са прави. Успех!

6.   От авторката! Говорих с тях, казах им, че не ме интересува какво говорят, да си гледат техния живот... абе изпуснах си нервите... Не знам вече, днес пак ме обиждаха... До гуша ми дойде, мразя ги

7.   Кажи им много да не дрънкат, защото си такава каквато си благодарение на тях, все пак те са те отглеждали. И че като обиждат теб напрактика обиждат себе си, защото си комбинация от техните гени. Обаче това им го кажи с усмивка и възможно по - спокойно.

към номер3: просто има хора, които са крайно прости и ти си един от тези хора ;-)

9.   Родители- простаци. -Извинявай ама не са прави така да постъпват . Моите родители нищо не ми казват , преди бях кльощав -да вярно но сега и аз съм напълнял.

10.   И моите родители преди - най вече майка ми тя свиня 130 кила дядо ми все я тъпчеше като малка а аз сега съм 94 но нямам мускули пък съм висок 1. 85 Майка е 1. 75 пък теглото й е ужас - Ти не си такава. Родителите ти не са прави.

11.   Проблема е, че на децата им е отнето правото сами да си избират родителите. За жалост, ти си попаднала на най неподходящите малоумници. Не обвинявай себе си за външния си вид, това се дължи просто на техен лош ген, все пак ти си техен плод. Аз също съм родител и последното нещо на този свят е да се присмивам на детето си за външния му вид. Това е все едно да се присмивам на себе си и майката. За всеки НОРМАЛЕН родител неговото дете е най-красивото, но за твоите (де да зная как да ги нарека) явно не важат тези правила.

12.   Много просташки начин са избрали родителите ти да те "мотивират" да отслабнеш. Ти, че не си "пълна", а си си направо дебела е факт (не се опитвай да залъгваш сама себе си, защото на твоят ръст тези килограми са наистина много), но ако по този начин получаваш "мотивация" да отслабнеш...

Друг е въпросът, че май на теб самата не ти е проблем да си носиш килограмите, но имай предвид, че с годините, ако не вземеш мерки те могат да отиват само нагоре, така че може да се наложи да купуваш роклята си за бала от магазини "Гигант".

Нямаш ли самата ти мотивация за отслабване, няма и да го постигнеш. Ако приемем, че ти самата искаш да отслабнеш (това много ме съмнява, като гледам как си описала ситуацията си), то тогава не е зле да започнеш да спортуваш (най-добре във фитнес, но ако нямаш пари и/или желание може поне навън да бягаш, особено сега, когато е приятно времето), както и не е зле да се поинтересуваш за ролята на въглехидратите, защото при диета да се ядат повече от тях не съм сигурен доколко е добра опция.

Между другото, ако успееш да свалиш 10-ина килограма, самата ти ще видиш как ще ти се повиши самочувствието (което е много по-важен положителен ефект за теб, отколкото това, че ще затвориш устите на роднините си). Ако пък успееш да свалиш до максимум 50 килограма (което е горе-долу оптималното тегло за твоя ръст, освен ако вече не гониш състезателни размери, което явно не е твоят случай), то тогава ще видиш как и момчетата ще започнат да те заглеждат повече, самочувствието ще отиде още по-нагоре, тялото ти ще започне да се чувства по-жизнено, здраво, енергично и т. н.

Ако ще отслабваш го направи заради самата себе си (иначе няма да е дълготрайно), а не защото някой не особено интелигентен твой роднина е решил, че така трябва да бъде. :)

13.   Наистина си пълничка, но не е хубаво, така да те тормозят. Моите родители също го правят, само че като казват, че съм много слаба, а дори дядо ме определи, като негодна за работа, защото съм приличала на 14-15 годишна и второ, че няма да издържа на работата. Може да съм 40 кг, но се чувствам перфектно и няма да ме сломи, някакви нападки от тяхна страна, така че някои хора са си прекалено крайни, това че са ти родители, не значи че трябва да го приемаш навътре.

-Angel Girl

14.   Родителите ти са не просто прости, а са и виновни, че в ранното ти детство не са ти създали правилни хранителни навици, и поради това сега ти трябва да полагаш извънред труд да отслабваш. А с обидите си към теб ти сриват и психиката, което реално пак е навреждане на здравето!!!

Ще е добре след време такива родители, което не са си отглеждали правилно децата и поради това са им създали усложнения в живота им като пораснали, да бъдат поставяни под отговорност пред закона и да им се налагат санкции като солени глоби, а защо не и затвор.

Оглеждането на дете не атракцион, не е като да гледаш кученце... И е крайно време родителствуването да се определя като привилегия - да е само за хора, които наистина са подходящи да бъдат родители, а не да е право за всеки, който просто му е кефнало.

15.   Не яж плодове. Съдържат много захар.

16.   Номер 15 разбирам че съдържат захар, но захарта не е истинска. Аз например изядох 2 банана и 2 ябълки Момче съм и понеже имах повишена кръвна захар, се е наложило да намаля захарта.

Успех авторке ако още следиш темата добави нещо -И не слушай вашите какво ти викат ти гледай да си на първо място и да си най- добрата

17.   12, защо казваш, че не ѝ е проблем, че е дебела и още повече, че няма мотивация да отслабне при условие, че момичето ни е писало, че е почнала диета и вече прави и упражнения? Ти прочете ли изобщо цялата ѝ тема, или ей така само донякъде.

18.   Не обръщай внимание на приказките на родителите и роднините ти. С диетата и упражненията може да отслабнеш.

19.   Към номер 17 - аз съм номер 12 и веднага ти отговарям. Да, прочетох цялата тема, естествено! Ако и ти беше направил/а същото щеше да забележиш, че реално тя е започнала диетата по-скоро, за да затвори устата на родителите си, които я подтискат, а не заради нейна собствена мотивация, каквато аз поне не мога да видя, поне по начина, по който е написана темата.

Аз също имам проблеми с теглото и цял живот водя борба с него (по собствено желание), така че прекрасно разбирам авторката. Познавам и други хора с подобен проблем - еми, много по-мотивирано звучат, когато говорят за желанието си да отслабнат. Все пак ходя на фитнес от 15-ина години, така че не е като да не съм видял какви ли не типажи. Самата авторка така си е написала темата, че аз оставам с впечатлението, че на нея като цяло не й пука дали ще е с наднормено тегло, а по-скоро я притесняват неспиращите подигравки на роднините.

И накрая да повторя съвета си към авторката - от малоумни диети файда няма никаква. По-добре да започне час по-скоро да спортува нещо, а освен това е редно да се поинтересува за храненето и ролята на въглехидратите в него, че да не стане така уж да яде само по няколко плода на ден, а пак да не може да отслабне. ;)

20.   Благодаря на всички, свалих 3 килограма. Не е много да, но поне показва някаква полза! :)