Споделена история от Семейство

Той ще дойде тук,а родителите ми не знаят,помогнете ми!!
Здравейте искам да ви разкажа историята ми. Имам приятел от две годими и три месеца вече, общуваме в фейсбук, той е чужденец, той е доста далеч, извън Европа. Той е напълно сериозен иска да се видим, той планира да дойде в България, всичко е прекрасно, но има един голям проблем. Аз съм на 16 той е на 21, симпатяга, образован, възпитан, много мил, със изваяно тяло, със добра професия, истински джентълмен, много се разбираме, той е истинска мечта за всяко момиче. Проблемът е, че родителите ми изобщо не подозират, че имам връзка страх ме е, че ще ми попречат на връзката. Неговите родители знаят за мен, харесват ме, но моите родители и представа нямат за него. Аз го излъгах, че родителите ми знаят за него, ако разбере, че фо лъжа много ще го нараня, а той не го заслужава. Сега когато той дойде тук ще ми се види като гръмо-тясно небе, защото как да се срещна със него тайно от родителите ми, той вече е кандидатсвал за виза и ще дойде тук, а аз дори не мога да се зарадвам, заради родителите ми, те не одобряват нацията от която е моят приятел, и това пак ще бъде проблем за нас, от друга религия, не е християнин, не е мюсюлманин, незнам изобщо как да им го сервирам, как да им кажа за връзката ми, нямам идея как ще реагират, а той ще бъде в България след може би броени месеци, помощ моля ви.

Коментари

2.   Първо, това не е никаква връзка, а НЯКАКЪВ фейсбук контакт и ми е много забавно как се филмирате(всички на твоята възраст), че такъв контакт е много сериозен и може да стане такъв за във бъдеще. Щом на това момче му е влязла мухата, че ще идва в БГ заради теб, много бързо опипай почвата с родителите ти и ако го приемат като нещо нормално ОК, ако се разрази скандал и се съобразиш с тях му кажи на момчето да не си прави труда и усилието. И макар че доста хора се запознават чрез социалните мрежи, за мен това е неприемливо и неестествено, а конкретно за твоят случай мога да обобщя като ДЕТСКИ любовни трепети. Сега Ви е времето за реални контакти, а не по интернет.

3.   Не казваш от коя държава е, но е много възможно (след като кандидатства за виза) да си мисли да ти завърти главата, като станеш на 18 да се ожените, да те забремени и да си осигури право на живот в Европейския съюз.
Сега сигурно ще се обидиш, но много чужденци точно това правят.
Като казваш, че не е християнин или мюсюлманин, остава да е будист (може би индиец? ) или евреин. Другите вероизповедания не ги изключвам, но не са толкова популярни.
Вярно, че всички хора са различни, но стереотипите не са създадени случайно - в повечето случаи представителите на определена националност отговарят на това, което се знае за тях. Много си малка още, дано не почерпиш горчив опит от такава "връзка". 5 години разлика на този етап са си доста, замисли се. Родителите ти със сигурност няма да одобрят.

4.   Каква е неговата религия, от къде е, за това толкова се притесняваш от родителите ти.

5.   Той, той, той, той... момиче, света не се върти около него... не му придавсй такава важност... вие нямате връзка... нищо, че ти се иска. Малка си още.. не вярвай на всичко казано от този младеж...

6.   От къде е твоя приятел?!

7.   И от къде по-точно е този твой възлюбен? Каква е тази фалшива връзка по фб? Самозаблуждаваш се, момиче. Човекът най-вероятно само ще те използва да се уреди в Европа. Ама си малка, как да разбереш, трябва да си изпатиш. Лошото е, че не се знае до къде ще се стигне. Най-добре кажи на родителите си. Те поне като знаят ще си в по-голяма безопасност, отколкото на своя глава да се срещаш с този.

9.   Вие сте започнали интернет връзка, когато си била на 14 години? И ти мислиш, че това е сериозно? Освен това не си го виждала на живо, различна култура от твоята. Да не би да е африканец? Ако е от някоя по-бедна страна, то се цели в това да дойде в ЕС. Може, разбира се да те харесва. Склонен ли е да те чака още две години? И наистина ли си мислиш, че той не е имал други жени за физически контакт през тези две години?

10.   Само да те светна... не е гръмо-тясно а гръм от ясно небе :). Все пак това са малки грешки, които трябва да изгладиш :). Успех! Дано вашите го приемат добре!

11.   Виж, разликата от 5 години не е голяма.. но нямаш 18 и това може да е проблем законно. Надявам се преди всичко да не си наивна и да умееш да се пазиш. Не съм родител, но не винаги всеки ти мисли доброто.. а на 16 години не си преминала през много неща, нямаш критично мислене.
2ро.. виждала ли си го на камера освен на снимки? Задължително се виж с него като пристигне на публично място и уведоми ако не родителите ти поне 5-6 приятелки. Трябва са има хора, които да знаят къде си и с кого си.
Спрямо родителите. Според мен трябва да знаят. Страх не страх.. говори с този, който се разбираш по-добре. Започни малко по от далече, може да организираш онлайн разговор между момчето и родителите ти.

12.   Каква връзка може да е това, цели две години да не се видите и дори да не си стиснете ръцете? ! А и ти си била на 14 год. ако не и на 13 дори. Според мен, и двамата имате известен проблем. Той какво се е занимавал с малки момиченца, а за теб толкова ли няма момчета в твоята среда, че искаш чужденец?

13.   хахаха "гръмо-тясно"

18.   На 16 ли си или на 12 години?
В българският език има много думи, които могат да заместят, това повтаряне той, той, той...!
Не знам се пише отделно, а не слято, мисля че това се учи, още в долните класове.
Вашето, не е връзка, а просто онлайн контакт и между другото, той просто те лъже, не мисли да идва, просто ти гледа сеира, как ще реагираш.
1000% има гадже в неговата си държава, не са свършили момичетата, та да прибегне до теб.

20.   С тоя гръмо-тясно се смях две минути сама, хахахаха. Не се филмирай, той няма да дойде, разбира се.

21.   Ти си на 16, мислиш си, че всичко знаеш и си много на ТИ с живота. Съветвам те да споделиш с родители те си и са се видиш с този нереален образ в тяхно присъствие. Мнозина са момичетата жертва на такива "невероятни" и съвършен ни сладури. Всъщност дори и доста по-голяма от теб стават жертва на такава любов и можеш да съсипеш животът си, да не казвам и по-страшни неща. Съветвам те да прочетеш из нета истории и да видиш как заблудени, като теб пишат точно това, което си написала и ти и какво става на края. Само да не си и помисля да търсиш някого през когото да пратиш пари или покана, вярвай ми това е явна измама.

22.   Мила, казвай на родителите си и да се приключва по-бързо цялата работа. Човекът просто иска европейско гражданство, за да емигрира. Малка си и използва наивността ти. Несериозно е да влагаш толкова емоции за връзка по Фейсбук. Предупреди най-добре направо момчето, че родителите ти не са съгласни и няма изгледи да се жените, за да не бие напразно път.

23.   Момиченце, ти осъзнаваш ли на какъв риск се излагаш като се виждаш с напълно непознат човек? Хората в Интернет пространството не винаги са тези, за които се представят! Ами ако твоят принц се окаже поредният както някои хора казаха търсещ лесна виза или някой трафикант на изнасилвач или педофил какво правиш тогава? Ако съм на мястото на вашите и знам какви ги вършиш ще ти наложа един строг режим - никакво излизане само от училище вкъщи и обратно и взимане на всякакви устройства с достъп до Интернет, за да не можеш да си пишеш с този тип!

24.   Авторката не иска да казва на родителите си, за да не се губи магията на влюбването. Тя ще помечтае още нялколко месеца и не иска да губи тръпката. Затова използва и тук анонимността си, за пълна енигматизация на новата си "връзка".
Може наистина момчето да е нормално - японец или кореец, те нямат нужда от емиграция на запад, но нямат и визи предполагам. Вероятно се касае за някой, който идва с цел да те забремени и послед измъкне цялото си семейство от страната си, в която се чувства затворник.

Послушай моя съвет, който ти давам от богат опит. Не търси връзки в интренет - фейсбуци, сайтове за запознанства, форуми, инстаграм и пр. Любовта се запалва от живи хора. Иначе рискуваш да си навлечеш мъки за цял живот.

25.   На 16 години най-добре е да се концентрираш на образованието си, защото от това ще зависи целият ти живот. От начина по който пишеш за него, се разбира че той е или от Индия, или от Пакистан, или е някй негър от дива Африка. Не можеш да разбереш само по фейсбук дaли добър или лош. Хората от държавите от третия свят, правят всичко възможно да се запознаят с някоя наивна глупачка от Европа, на която да и замотат неопитната глава с "любв" и други глупости, с единствената цел да се оженят и да могат да дойдат в ЕС легално. Те не пробват с момичета от запаните държави, защото те се държат на ниво и изобщо не им обръщат внимание. Тяхните жертви са наивни млади момичета, най вече от България и Румъния. Има информация за хиляди подобни на твоя случаи. След като дойдат и вземат поданство, зарязват глупачките и веднага заминават за някоя по-богата държава. Ако нямат деца, нещта не са толкова лоши, но ако и е напомпил корема и е направил няколко маймунета, на нея живота и е свършен и ще е обречена на мизерия, не само фнансово, но и ще трябва да страда като гледа как другите хора се подиграват и тормозят децата и, и ги третират като втора класа хора. Хайде, ако родителите и не са я отрязали, до като са живи ще и помагат, но един ден, рано или късно, като всички други ще си заминат, тогава - СВИНСКА МИЗЕРИЯ. Никой няма да и помага, защото хората ще я държат на страна, а и никой нормален мъж, няма да се хване с нея.
Не зная как твоите родители ще го приемат това, но обикновенно при такива случаи, реакцията не е никак добра, особено на бащата.
Зная подобен случай; бащата не беше никак съгласен, майката взема страната на дъщеря си за да не я гледа как страда, заочнаха караници, скандали и на края майката и бащата се разведоха, а бяха едно най-нормално, възпитано семейство. Зная го този случай, защото живееха в нашия блок.
Мисля че трябва добре да го обмислиш всичко това. Мисли с главата си а не със съцето си, защото "любовта" е от утро до пладне - след това идва суровата реалност.

26.   Абе момиче малко и наивно, ти даваш ли си сметка в какъв кошмар се забъркваш. Не си ли чувала за други подобни истории?

27.   Ако той си наеме хотел или квартира, а не разчита ти да го приютяваш, няма да имате никакъв проблем да виждате. За колко време ще остане това момче в България? Ако нещата между вас потръгнат как мислите да продължите - той ще остава ли тук, ти ще ходиш при него или ще продължите да си пишете? Това е най-важно да си изясниш. Също така от каква националност е. Много е важно. Наистина гледам на нещата без предразсъдъци, но има формални пречки пред потенциалната ви връзка.

28.   Дете невинно, опитай се да изтрезнееш и говори с родителите си ако не знаеш какво да правиш, защото те са единственните хора на които винаги можеш да разчиташ и в никакв случай не биха искали ти да бъдеш наранена.
Не им обръщай внмание тези, които тука ти дават съвет да слушаш сърцето си и да се събеpеш с този мъж. Те го правят това, с единственната цел да те забият в калта, колкото е възможно по-дълбоко и да страдаш след това цял живот.
Никога не вземай съвети от хората които висят в сайтовете, защото на тях това им е целта; да объркат невинни, оязвими млади хора като теб и да им съсипят живота нарочно.
Доверявай се само на майка си и баща си!