Споделена история от Семейство

Проблеми със​ свекърите
Здравейте аз съм жена на 21 години. Омъжена съм от година. Имам едно прекрасно момиченце. Мъжът ми е на 28. Когато се оженихме заживяхме при техните и до днес е така. Проблема е че освен нас и брат му с семейство си живее тук и сестра му също със семейството си. Проблема е че майка му ни се. меси във​ всичко(в колко часа ставаме е колко лягаме какво готвя, за децата)за всичко дори като си говорим с мъжа ми и тя трябва винаги да има думата а аз трябва да мълча и да правя каквото тя реши. Мъжа ми работи с баща си и като му платят той трябва всички пари да ги даде на майка си. Не казвам да не им дава ама ние все едно сме брат и сестра така се чувствам все едно моите деца нямат нужда от нищо. По цял ден чистя, готвя освен децата ми търпя капризите на всички в къщата. Това е само от година а вече се чувствам изморена. Моля ви кажете аз ли преувеличавам проблема както казва мъж ми
П. п Благодаря ви предварително:)

Коментари

2.   Да проблема е главно в теб. Първо не си гледала за какъв мъж се жениш. Второ виждаш че в момента сте зависими от тях както за доходи така и за покрив над главата и въпреки това си решила на 20 години деца да раждаш. Човек трябва да се оглежда преди да направи важна стъпка в живота си, а не да се оплаква след като я направи.
Искала си син на бизнесмен - Ами ето ти син на бизнесмен.
Ама той работи при баща си - Ами така работят синовете на бизнесмените, при бащите си в семейната фирма.
Ама той има властна майка - Ами такива са съпругите на бизнесмените, властни.
Такъв е живота! Или живеете при техните и слушате и козирувате след като те ви осигуряват всичко, или се отделяте стягате се работите, гладувате десетилетия докато си постигнете сами покрив и уважавани позиции на работното място.
Лично аз днес съм на 42 години, отделихме се веднага след подписването на брака /сватба нямаше кой да ни вдигне/, след 20 години труд и гладуване сега живеем в собствено жилище и няма кой да ме командва, обаче аз съм си платила спокойствието.

3.   1. Най-вероятно си без образование, трудов стаж и с нищожен житейски опит, защото си твърде млада.
2. Въпреки това раждаш и се омъжваш.
3. Пренесли сте се да живеете като катун при свекетата.
4. Маминка е вкисната, недоволна тетка.
5. Мъжлето пък още се влачи след фустата ѝ, макар че е на 30. Не вижда проблем и не иска да се изнесе, за да живее като нормален човек с жена си и детето.
В заключение ще кажа, че сама си си виновна за положението. Спокойствие при свекърите няма в 99% от случаите. Шансовете ти са малки, защото от съвсем млада си станала инкубатор на хранилка при мамино синче. Това, което все пак можеш да направиш, е да настояваш да се изнесете и по-натам да си намериш някаква работа, за да не си тотално зависима.

4.   И все по-зле ще става... Ако не се изнесете, кажи на мъжа ти че се изнасяш сама и тогава и да иска няма да дава всички пари на майка си, защото ще има издръжка за плащане!

5.   Ужас.... отивайте на квартира... това не е живот. Тази жрна едва ли ще де промени....
Че и парите на мъжа ти взима... как е възможно...? !

6.   Започни работа и се изнесете на квартира. Като й стоиш в къщата ще е така. Тя се чувства господарка там и ви тормози. Спри да чистиш, готвиш за всички. Гледай семейството си и не живей с неговите родители, аккто и с твоите. Може да е по-трудно, но ще се самостоятелни.

7.   До болка ми е познато. Само че го търпя вече 5 год и в най-скоро време ще се махна от тук. Карах мъжа ми не един път да се чахнем но той не иска защото вложихме много пари в къщата и не иска да отидат на вятъра. Така че те съветвам като преминала и продължавам все още или да се отделите или се махай докато един ден не те изгонят! Както мен преди време. Само че грешката ми беше че се върнах уж за по добре. А какво стана... По зле от преди... Съчувствам ти и дано се разберете :)

9.   Не разбрах колко деца имате?

10.   Историята звучи странно. Казваш че си омъжена от година и имаш едно момиченце, а след това на няколко пъти споменаваш "децата"ми.
И още- ти, като реши да се омъжиш, не знаеше ли, че тия хора живеят в комуна? Не попита ли къде ще живеете, не разговаряхте ли как е протича въобще живота ви след брака? Майката си е своя дом, и естествено си се чувства господарка. и изглежда няма намерение да сдава скоро властта. не казвам, че е напълно права, но то е въпрос на разбиране и манталитет. Няма начин да идеш да живееш в някой дом и да командваш. Не споменаваш кой плаща сметките, как се разпределя работата между членовете на комуната, каква е йерархията в нея. предполагам, че ти като най-малка си в най-тежко положение. Не казваш и какво е твоето финансово участие в цялата тази работа, имаш ли доход, имаш ли образование и професия, на които да разчиташ да ти носят доходи. Имаш ли родители, при които временно да отидете, ако тук не можеш да издържаш? Или отделно жилище, ако решите да се отделите. И мъжът ти съгласен ли е да те последва. Това е важна информация, която ние нямаме, за да ти дадем адекватен съвет. Иначе така положението ти ще става все по-тежко и безизходно. Дай малко повече информация.

11.   Благодаря ви за съветите. Говорихме с него на тази тема все обещава, но нищо не прави заплашиха го, че ще се изнеса сама с детето пак нищо. Незнам какво да правя си детето е още много малка за да почна работа

12.   Прибери де при твоите родители? Помоли приятелка за помощ?
По-добре за родителите си да се грижиш, поне са хора, които са те отгледали. Не си безплатна чистачка и готвачка.
Трябва да се отделиш, за да види, че ако всичко продължава така, че те изгуби. А остави ли те, такъв мъж не ти трябва.

14.   Изобщо не си им длъжна, най добре не обръщай внимание на свекърите.

Имаш два варианта единия е да кажеш на мъжа ти да застане срещу майка му или баща му другия вариант е дза го напуснеш и да отгледаш детето сама, докато срещнеш нов мъж.
А относно парите, явно майка му го е подучила Не знам как сте но при мен майка ми не издържа и ни напусна доброволно.

15.   Трябвало е още в началото да заживеете отделно.
Аз че живях самостоятелно с моя съпруг пак се опитваха да ми се бъркат, особено за детето, но не слушах никого.
Още в началото свекърва ми беше ми предложила да живеем при нея с другия й син и снахата, защото бил голям апартамента. Ние не се съгласихме.
Понякога е по-добре сам да се справяш, всички понякога имаме проблеми, дори и финансови такива. Понякога се лишаваш, имаш и нямаш в даден момент, но си отделно и не ти нареждат.
Vsn.

16.   Ако имаш родители, роднини им остави детето и започвай работа. Ако трябва го остави на ясла. Започвай да работиш, изнеси се оттам. Пък мъжът ти -маминото детенце-ако иска да те последва, ако не-да спи с майка си.