Споделена история от Семейство

Баща ми не може да спре да пие
Здравейте! Пиша в този сайт, защото вече не знам към кого да се обърна. Както сте видели от заглавието, баща ми има проблем. Не може да се откаже от алкохола. Всяка вечер се прибира пиян, на сутринта изчаква аз и майка ми да излезем, отива някъде и вечерта пак е пиян. Не можем да го сварим в трезво състояние, за да поговорим с него. Вечерта когато той и мама се карат(това е всяка вечер) тя му казва, че той има проблем и, че трябва да спре да пие, но той увърта, казва че няма такъв и обвинява майка ми, че ме настройва срещу него. Тя първо се опита да го накара да се лекува, но той отказва, казва че му няма нищо. Решихме, че се нуждае от по-сериозна помощ, защото не осъзнава, че има някакъв проблем и мама се консултира с психиатър. Тя й каза, че трябва да говори лично и с баща ми, да се срещне с него, но той тотално отхвърли идеята и каза на мама, че тя е ненормална и тя трябва да се лекува.
Мама обича баща ми. Не иска да се разделя с него. Просто иска той да осъзнае, че има проблем и да живеем нормален и спокоен живот. Молбата ми е редакторите да публикуват историята ми, защото искам да помогна на мама и ви моля ако някой има някаква идея какво да правим моля ви да каже, ще съм ви страшно благодарна!!!

Коментари

1.   Забрави да напишеш на колко години си.
Иначе историята ти е много тъжна дано майка ти да помогне по някакъв начин.

2.   За съжаление се сблъскваш изглежда отрано с правило номер 1 в живота - насила хубост не става... Нищо не може да спре един човек който е решил да се самоунищожи. Въпросът е само дали ще му позволиш да те завлече и теб...

3.   От авторката: Съжалявам за пропуска ми, на 15 съм. Благодаря ви за коментарите!

4.   Човек, я му намерете психиатър, ама мъж.

Обикновено комплексираните мъже с емоциолни проблеми (какъвто очевадно е баща ти) не биха имали смелостта да разкрият вътрешния си свят пред жена. Това за тях си е просто мега унижението. - Обясни това на майка си.