Споделена история от Семейство

Отвличане
Пиша тук тъй като като опитвах много неща но нищо не можах да постигна. Цигани който се занимават с кражби в чужбина отвлякоха баща ми миналата година някъде по това време. Миналата седмица звънял в нашата община да си остави телефон който си е купил от там. На същия ден му звъннах и каза че е добре (като мислехме че може да се е случило всичко). Разказа ми как тези цигани са го изоставили няколко дни след като са го отвлекли в чужбина. Взели са му личните документи и пари който е имал. Добре че е срещнал случайно някаква българка която го е завела до посолството и си е изкарал нова. Вчера ходих до къщата в която живеят тук но комшиите ми казаха че от няколко дни ги няма т. Е заминали са пак. Ходих до полицията и получих отговор, , "Вие не знаете ли че те се занимават с това", , еми та извинявай но и да знаех какво мога да направя като те са хората който имат право на нещо... Искам да ми дадете някой съвет какво да правя като се има в предвид защото тези цигани може да го следят още тъй като ми каза че е събрал пари да си дойде а ако тези го гледат от някъде и му направят нещо!? Я му вземат телефона, я документи, пари или му направят нещо по сериозно. Моля дайте ми съвет от няколко дни съм в много лошо състояние.. Чувствам се безсилна..

Коментари

2.   А после ни били равни и трябвало да сме толерантни

4.   Полицията и съдът работят/когато решат, де/по доказателства. Баща ти е трябвало да потърси помощ от полицията, където се е случила случката. И сега не е късно да го направи.

6.   Не можах да разбера как преминават границата с баща ти - не ги залавят, че мъкнат отвлечен човек?

7.   Това къде се случва? В друг град, държава? Подай официално оплакване в полоцията, че баща ти е отвлечен. Като го намерят нека да дойде да живее при теб. Явно. Като живее сам не му се случват добри неща.

8.   Здравей защо не се обърнеш към ''Трафик на хора А21". Могат да ти помагнат свържи се със тях. Помагат на хора които са в чужбина на сила заведени там.

11.   От авторката:
Полицията са ги спирали и са затворили само него тъй като личните му документи са у циганите докато не разберат от къде е и какъв е. След като го задържали онези цигани избягали. А след като не знаеш езика как да кажеш какво става.. Но от тогава не ги е виждал и чувал. Изкарал си е нова ЛК. БОГ наказва всеки един рано или късно. Макар че ми се иска да отида и да ги изгърмя всички но няма да изпитат тая болка която е изпитал баща ми и още много други хора.. БОГ бави но не забравя!! Всеки ще си понесе последствията който е заслужил. Вярвам!!