Споделена история от Семейство

Не ви трябват пари.. Обичайте се и се усмихвайте повече, животът е прекрасен
на 17 години съм момиче.
Родителите ми се разделиха, майка ми заживя с новия си приятел, баща ми си ожени повторно.
Останах при майка ми. Заживяхме с нейния приятел, които не осигури богат, охолен живот. Почивки, пари, частно училище, дрехи, колкото си поискам. Супер беше отначало. Радвах се на новите си неща, бях щастлива, но преди година всичко се промени.
Живеехме добре с майка ми, но аз започнах да осъзнавам, че този живот ми изглежда нелеп и фалшив.
Той е такъв.. Не знам как мислите, че животът на богатите е по-лесен. Заобиколен си от лицемери, нямаш истински приятели- почти никакви. Явно пораснах и осъзнах, че това не е за мен.
Майка ми обаче... много бързо свикна с този живот. Започна да става двулична, дори спря да прекарва време с мен- стана самовлюбена. Излизахме, говорихме си, но тогава и до сега тя.. е заета с приятеля си, с това да пазарува, аз останах на заден план.
Преди година ми кипна буквално. Изнесох се при баща ми ( той няма възможности, изобщо дори ), но аз реших, че ми е омръзнало от целия този фалш и позьорство. Изнесох се, казах на майка ми, че искам да остана при него да си живея и така и стана. От година съм при баща ми, прекарваме много време заедно, ходя при мама събота и неделя.
Та исках да ви кажа, че.. Да, в момента никой не ме вози до училище, преместих си се в държавно, не съм в частно вече. Купувам си скромни дрехи, но за сметка на това... Имам семейство, баща ми ме изслушва и ме подкрепя, отделя ми от времето си. А колкото до майка ми... тя много ме разочарова, с всички тези глупости, пари, лицемерие и с този мъж до себе си, не знам до къде ще стигне, честно казано.. Но тя си знае, аз пак си я обичам, но предпочитам да съм бедна, но щастлива, отколкото богата и нещастна.
Та спрете да си мислите постоянно за пари и обърнете малко време на семейството си, усмихвайте се повече. Парите са необходимост, а не цел, не знам защо са толкова важни за вас.

Коментари

1.   Да, браво, кефиш ме! Ако имаше как да се запознаем и да започнем връзка

2.   Така е. Всичко се плаща на този свят..парите се плащат с липса на приятели и обич. Всеки е лицемерен с теб, защото се опитва да ти вземе част от парите или всичките. Хубаво е, че си разбрала това и си го оценила.

3.   Поклон пред теб!!!

5.   Мхм, много красиво.
Само, че това го говори като почнеш сама да се издържаш.
А не сега - от мама - та при тати...
А доколкото разбирам и при тати не мизерстваш въпреки, че не си в лукс при него - не си и лишавана май-май ;)

6.   До номер 1- Това е сайт, за споделяне, а не сайт за запознанства, толкова време модераторите ви обясняват, че лични данни, не се допускат, а вие сте прости и пак си знаете едно и също.
С това фалшиво браво, което го изръси, не мисли че ще ти обърнат внимание хората и по-точно автора на темата.
Колкото до темата- С хора се живее, а не с пари! Парите променят човек, към лошо, за това бедните хора са най-щастливи и обичани.

7.   Вие къде живеете?
А сетих се - в детството!
17 - годишна дето всичко й се носи на тепсия е тръгнала да обяснява че всичко е цветя и рози, само трябва да се обичаме.

8.   Номер 5... Не разбирам на какво се дължи заяждането ти..

9.   Животът е прекрасен, докато те хранят мама и тате. После, ако не си се научила сама да си изкарваш пари, става доста неприятен...
Питай майка си, ако не вярваш.

10.   Най хубавите неща в живота са безплатни - здраве, приятелство, любов, лоялнот, смях, прегръдки, целувки, семейство, природа, кислород, спане, добри спомени...
Парите само могат да ти направят живота по-лек, но не могат да ти дадат щастие.
Бедните хора могат да илязат на улицата и да се разхождат където искат без да им пука.
Богатите имат големи къщи, скъпи коли и вили.
Съпи коли - но бронирани.
Големи къщи и вили, но заобградени с високи бетонени огради с бодлива тел отгоре и 24 часа охрана.
Те имат скъпи вещи, но живеят в постоянен страх че ще им ги откраднат.
Те не могат да отидат никъде без телохнителите си.
Те са като птички, които живеят в златни клетки, целите обсипани с бисери и диаманти.
Клетките може да са направени от чисто злато, но в края на краищата са си клетки.

Един ден, богат човек завел синът си в една ферма за два дена, за да му покаже как беднте хора жиеят.
След като се прибрали обратно, бащата попитал синът си какво мисли за тези няколко дена и какво научи от това.
Синът отговорил;
Аз видях че ние имаме едно куче, а те имат четири.
Ние имаме плувен басейн в градината си, а те имат езерата и морето.
Ние имаме вносни фенери градината си, а те имат звездие през нощта.
Ние можем да се разхождаме в нашия голям двор, а те могат да го правят навън и до хоризонта.
Ние купуаме нашата храна, а те произвеждат тяхната и е по-вкусна и здравословна.
Ние имаме високи стени за да сме в безопасност, а те имат приятели които да ги пазят и помагат.
На края синът казал;
Благодаря ти татко, че ми показа, колко бедни сме ние.

Човек трябва да цени всичко което бог ние дал, особенно здравето и приятелите.

11.   Момиче животът е жесток и парите са много по-важни отколкото можеш да си представиш. Ако сега си мислиш за дрешки, вещи утре ще разбереш как се изкарват пари. Радвай се и ползвай парите за да пораснеш, интелектуално, духовно и емоционално. Парите могат да ти помогнат да си докоснеш до образование, което за много е само мечта. Като си се преместила в държавното училище, какво? Геройство? Не мила, глупост. Разбира се, не всички частни училища са ок, но когато имаш пари и търсиш качество и престиж ще ги намериш. Доколкото разбирам си се облагодетелствала само с вещи, а защо не пътува, не изкара някой езиков сертификат куп възможности има. Утре благодарение на това натрупване ще имаш нещо, което никой не може да ти го вземе. Не само богатите са лицемери, има бедни които са не само лицемери, но и комплекси рани. Работи за 300 лв, но си купил дънки за 200. Е това какво е?

12.   Питай баща ти колко му струваш на месец, после ходи ги изкарай тия пари и тогава ми говори че баща ти те гледа без пари но си щастлива.

13.   Много си права! Най-важното е човек да е здрав, да има вяра и любов в сърцето си. Останалото е второстепенно и си идва само. Доста хора познавам, които от алчност буквално си провалиха живота и продължават да го правят.

14.   Аз съм минал и през крайна бедност и през богатство, после нещата се завъртяха и това богатство ми излезе през носа, паднах жестоко и съм бил принуден да работя неща далеч под достойнството ми, даже съм мил входове. Сега съм в средата, и мисля че точно това е урока ми. Златната среда, имам време и за хобитата ми и никой не ми се бърка, най важното в този живот е спокойствието, от там идват и здравето и любовта!