Споделена история от Семейство

Не погубвайте живота даже пътя Ви да спре!!
Никога не съм предполагала, че ще пиша в такъ сайт, но ето, че го правя... Реших да споделя историята си тук, за да си вземете полука и да не правите грешката моята и на родителите ми...

Когато бях в 6 клас майка ми майка ми изневери и от тогава всеки ден бях свидетелка на скандалите им... Тъкмо когато нещата уж се оправят родителите ми се караха все по-жестоко... За един период нещата наистина се подобриха и след това стана ад. Не исках да се прибирам...

В 7 клас майка ми замина за Холандия. Останах при баща си. Останах без приятели, без здраво семейство... . без желание за живот. Точно когато оценките ми трябваха успехът ми рязко спадна. И от мечтите ми и приказки къде ще отида да уча след 7 клас отидох в най-простата гимназия... Там не намерих приятели. През този труден период баща ми не ми обръщаше никакво внимание. Това ме съсипваше всеки ден.

В училище бях аутсайдер, промених начина си на обличане, напълнях с около 10 кг, оставих се. Преди да започна 9 клас баща ми си намери работа в Германия и заминахме. Той работеше много, почти не го виждах цял ден. Можех да уча задочно и да държа изпити само в края на годината, да се напъна малко и да ги взема с 6, но не... Болката и тъгата в мен бяха по-силни.

Веднъж ме заговори едно момче горе-долу на моите години. Запознахме се и той ме представи на компанията му. Бяхме момичета и момчета от 16 до 19г. Учих 1 година немски в училище и бях ходила на частни уроци, имах някакво понятие от езика. Така мина година, в 10 клас взех изпитите си с 4 на релси и пак се върнах в Германия.

Вече бях на 16 години, когато разбрах колко много обичам едно момче от групичката. Един път ни се отдаде възможност и го направихме, станахме неразделни. Минаха още 2 години. Бях забравила за всичко, което се беше случило, имах стимул за живо, отслабнах и се чувствах добре. Завърших училище с успех под 4. 00, осъзнах, че нямам бъдеще. По-късно баща ми загина при катастрофа, а майка ми естествено не дойде. Тя беше създала ново семейство далеч...

Няма и месец по-късно с приятелят ми се разделихме. Тогава се промених още повече... Не ми пукаше за здравето ми. Замислих се и разбрах, че съм изпуснала толкова неща. Бившото ми гадже замина да учи както стана с повечето от компанията... Работих в едно барче в Германия, за да си плащам наемите. По-късно разбрах, че още 4 човека от групата са загинали отново при катастрофа.

Една вечер, като се прибирах някакви типове ме наплашиха и почти месец го карах на лимони... Осъзнах, че ако се бях стегнала малко в 9 клас щях да съм завършила колеж в Германия и да бъда щастлива, да не провалям живота си. Тогава се запознах с един прекрасен германец... Срещнахме се случайно и толкова време бяхме заедно. Отново имах повод да живея... Всичко вървеше страхотно, докато разбрах, че не мога да имам деца. Естествено се срамувах от приятеля си и отново останах сама.

Сега... сега съм на 23 и отново съм сама. За мен няма надежда, аз съм развалина. Ако не бях обърнала внимание, ако бях по-безсърдечна каквито бяха родителите ми сега нямаше да е така. Все още си спомням крясъците и всички лоши неща. Само трябва да затворя очи. Осъзнах, че ако не беше майка ми сега щях да имам спомени от абитуриентския си бал, щях да имам приятели и всичко останало... Щях да имам образование, може би и приятел... Нямам нищо. Ако не се бях предала преди толкова години... но го направих.

Посланието ми към по-младите тук е да не се предават, без значение какво става. Бъдете силни, защото ако се оставите ще стане все по-зле.

Към родителите:
Обръщайте повече внимание на децата си и не разбивайте семействата си, ценете това, което имате...

Коментари

1.   мн ме натъжи тази история, дано за напред вс да се промени, пожелавам ти го от все сърце

2.   Милата (hug) пожелавам ти да си намриш приятел и да създадете семейство :)

3.   Хубави и полезни съвети, да. Дано се оправят нещата и при теб, пожелавам ти го!

4.   Наистина си истрадала много. Потресаваща история, но това те е направило силна и истинска. Справила си се с всичко и не си спряла да се бориш. Продължавай напред и за теб ще огрее слънце. Пожелавам ти го ! Жива и здрава и много щастие ! Mary Jane

5.   Никога не е късно за нищо. Вярвай в себе си, ходи на курсове, ще успееш, стига истински да го желаеш.
За съжаление никой не избира родителите си. Погледни от положителната страна - че си имала шанса да се родиш. Вземи живота си в твои ръце. И създавай познанства. Но приятели(истински) човек в целия си живот има около 5-6. Времето проверява приятелството.

6.   Както ти каза, никога не се отказвай каквото и да застане на пътяти. Ти си на 23 години имаш толкова много да живееш. Знам че за всеки има втори шанс и ти ако вярваш в себеси, ще успееш! На всеки един му се е случвало нещо незабравимо гадно. Но такъв е живота. Изживейго така, че да не съжеляваш. Не се връщай назад, миналото си е минало. Гледай напред. Все още има шанс за всичко :)

7.   Браво момиче, трудностите в живота карат силните хора да се издигнат като птица от пепелта, намери още сила в себе си - имаш и то ужасно много и докажи на себе си и на света коя си... . и не, не е вярно - след време и ти ще имаш дете... и то ще бъде един достоен човек с когото ще се гордееш повече от всичко... ноооо намери силата в себе си - разпали я, ти можеш

8.   Браво, браво момиче ти си истински пример за сила на духа и непоколебима воля! Евала на всички като тебе, тези които никога не се отказват и доказват на другите, че са нещо повече отколкото са си мислели. ТОВА Е СПИРАЛАТА НА ЖИВОТА-САМО НАПРЕД И НАГОРЕ!

9.   Знаете ли пък, аз какво ще ви кажа? Живота е такъв какъвто ние си го направим... Аз живея без родители от 15 годишен, но не умрях, не се предадох и не затънах, предават се слабите, глезените и неадаптивните... завърших гимназия с успех 5, 93, сега съм на 26, завърших и театралната академия с отличен успех, и това ми се случи в България... справих се тук където трябва да работиш 3 работи за да можеш да се издържаш... не в Германия... едно от нещата, които винаги са ме дразнели много са хората, които се изживяват като жертви на живота, хленчат и не предприемат нищо за да се оправят... за такива хора нямам състрадание... съжалявам...