Споделена история от Семейство

Мъжът ми изпада в депресия и не мога да му помогна...
Здравейте!
Пиша тук най- вече, за да ми олекне. Ситуацията ми е следната: Аз съм на 23 години, омъжена от две. Обичам съпруга си и знам, че и той ме обича. Но от няколко месеца в службата му се случиха наистина кофти неща (казано накратко- прецакаха го). В началото на брака ни той взимаше доста висока заплата, аз също си работя, взимам прилични пари, но сега, с промените настъпили при него, доходите ни доста спаднаха, а наскоро и родих нашето прекрасно детенце... По- големият проблем обаче е това, че той изпадна в страшна дупка. Кара се със шефа си, трови си нервите по цял ден, чувства се недооценен, наистина бачка много за жълти стотинки... Разбирам го защо се чувства зле. Разбирам, че семейството ни зависи от него и отговорността му е по- голяма отколкото моята. Но винаги му повтарям, че гладни няма да останем, че най- важното е да сме единни и в мир със себе си; да се радваме на детенцето ни и да не пропускаме малките, но важни моменти в живота. Винаги го подкрепям, каквото и да реши аз съм зад гърба му. Съжалявам искрено, че не получавам по- голяма заплата, че не е с момиче от богато семейство и трябва да си брои стотинките... Но и вярвам, че това, през което минаваме е временно. Поватарям му го почти всеки ден, но вече си мисля, че по- скоро го отчайвам или му досаждам, отколкото да го утешавам... А той всеки ден си затъва и затъва... Не спи нощем... Виждам, че се насилва да се прави на весел понякога, а в очите му се чете тъга.
Как да му помогна? Какво да кажа? Какво да направя? Усещам как това ни отдалечава, а аз мисля, че точно в такива моменти трябва да сме най- сплотени. Все пак сме си казали "в добро и в зло, в богатство и в бедност"...

Коментари

1.   Здраве да има - > останалото се нарежда

2.   Ами, явно е с голямо его и не може да преглътне загубите. Но който иска да печели, трябва и да може да губи, от време на време. Не разбрах, как така преди е вземал голяма заплата, сега -жълти стотинки? Трябва да си анализирате доходите и да ги оцените справедливо. Ако толкова му тежи това положение, може да смени работата. Изходи има, не сте на потъващия Титаник, все пак.

4.   От това което казваш не става много ясно какво всъщност се случва и дали мъжът ти е с депресия. Депресията е болест, но не ми се струва, че мъжът ти е с депресия от това, което казваш. А иначе, в службата много хора са така. Той постепенно сигурно ще намери как да се справи. Като идете на почивка през отпуската хубаво си починете.

5.   Смени работата като начало.

6.   Преди всичко аз лично смятам, че ти си една достойна съпруга за която много мъже могат само да си мечтаят. Поздравления, и дано съхраниш този си начин на мислене и подход. Толкова рядко попадам на такива жени, при това толкова млади, че се чувствам все едно съм видял красива перла в локвите по калните улици, образно казано.

Разбира се, за всичко си права. Няма повече какво да се каже освен да не преставаш да напомняш на съпруга си, че парите не са важното а вашето здраве, детето ви, и най вече факта, че ще минете през тези трудности като едно истинско семейство.

Разбирам и съпруга ти защото той се бъхти заради вас а вижда, че усилията му отиват на вятъра. Нормално е да е огорчен, това са съвсем естествени трудности днешно време.

Желая ви късмет и дано тези подробности от ежедневието ви(знам, че ти звучи сякаш подценявам ситуацията, но след 10 години и 3-4 подобни фази и ти ще мислиш така), не попречат на отношенията ви.

7.   Ако взема "жълти стотинки" да потърси друга работа?