Споделена история от Семейство

На 32 години съм и съм сама
Здравейте,

Как да започна моята история. На 32 години съм и съм сама.
Семейството ми е много бедно. Нямала съм приятел и сигурно няма да имам. Моите родители са против любовта, против семейството против децата. Много съм затворена и притеснителна. Контактът с мъжете не се получава. Издържам до третата среща и после се махам. Може би защото родителите ми са говорили се лошо за мъжете, затова съм така. Младостта си изкарах все в депресии. Беше ужасно. Нямам един хубав спомен. Най-тъжното е, че на никого не съм казвала обичам те нито някой ми е казвал, че ме обича. Нищо не съм постигнала в личен план-една душевна нищета. Всичките ми приятели са женени с деца.
Има по-добри майки и бащи от моите по добри семейства.
Затвореността ми е пагубна. Човек просто остава сам.
Как да се променя?

Коментари

1.   Отговора е съвсем ясен, така както описваш положението-зарязваш вашите които са ти вменили съвсем погрешна представа за връзка и любов. Добре ще е да живееш сама(може да си смениш работното място, така веднага ще срещнеш нови мъже) Все още не е късно... но след 3-4 години ще стане. Незнам как изглеждаш, но според моя житейски опит за една жена красотата е 90% от необходимото да се пласира на брачния пазар. Влагай средства в дрехи, грим и прическа и резултата няма да закъснее. Избирай семпли неща, класически цветове(ЖЕНСТВЕНИ) червено, розово, бяло... носи роклички. Опитай се да бъдеш усмихната колкото може по често. И сега ВНИМАНИЕ- започни да си представяш как вече си щастливо обвързана. Почувствай усещането че вече си го постигнала!
Успех :*

2.   Може би ако се вземеш в ръце, ще си намериш мъж за теб. Не е късно, но не слушай родителите ти! Те са психясали същества. Не стой ами действай, защото времето лети и от 32 ще станеш на 60 и край.

Данев

3.   Твоите родители искат ти да си им болногледачка на стари години и затова те държат до себе си. Не е честно. Та семейството и мъжете не са лошо нещо, щом майка ти се е оженила и има семейство! Значи делата им опровергават думите им. Това се нарича лицемерие. Не ги слушай , ами се захвани да си търсиш приятел. Най-добреще е да заживееш сама. Може да си вземеш квартира-стая и да започнеш своя самостоятелен живот. Защото засега водиш не своя живот, ако ме разбираш. старай се да изглеждаш добре и се дръж нормално с мъжете-те не ядат хора. Добре е в началото да станете приятели. За целта виж в работата ти, запиши се на някакво хоби или започни да спортуваш във фитнес, примерно. Там ще срещаш мъже и си говори
С тях за спорт и пр.
Започни да живееш своя си живот.

4.   Аз съм на 24 нямам гадже знам че си на 32 Според мен ще изляза правилния мъж за теб- нищо че си по- голяма от мен

5.   Здравей! И аз съм на 32 и съм сама. И аз като теб винаги съм била сама. Не бива обаче да се отчайваме. Трябва да вярваме, че ще срещнем някой. Без надежда няма живот. Не може да се примиряваме. Това е животът - мислех си, че ще все някога ще срещна някой - просто ей така. Само че нищо в тоя живот не става "просто ей така" - между другото. Самотата ни дойде да ни покаже нещо. При мен това е резултат от изолация - от живота, целенасочена а и може би подсъзнателна. Няма значение трябва да си живеем с проблемите. Това е животът ни. И аз не си го представях така. Може би зад ъгъла, в кафето, до съседната врата може да открием някой.

6.   Като начало се махни от вашите ако живееш с тях. На 32 си. Просто потърси нов път, далеч от тях. Ще погледнеш на живота по друг начин. Не си единствена, моя позната от подобна ситуация има безумни разсъждения за мъжете в стил всички са тъпаци, или малкото свестни са заети. Дали причината е, че мъжете са тъпи? Или проблемът е в нейната глава. Ако не се вземеш в ръце ще стане още по-зле. Потърси помощ от психолог ако няма пари, виж пиши и по разни форуми където отговарят психолози и започни пътя на промяната. Отвори си очите и излез от бедността. Незнам къде живееш, но се включи в някоя едно дневна екскурзия дори извън България ще се срещнеш с хора ще видиш нещо различно ще прочистиш главата си. Имай предвид че с този мироглед, ако не работиш върху себе си наистина ще привлечеш пълен неудачник. Светът не е само вашите и комплексарските им разсъждения.

7.   А защо са се взели тогава вашите?
Не ти дават добър пример, не ги слушай. Забрави притеснението, просто говори с хората, без да имаш очаквания..

8.   32 години не са малко за жена. Няма да усетиш как ще станеш на 40. Трябва да се отделиш от родителите си, иначе винаги ще ти влияят и няма да можеш да се омъжиш.

9.   Отдели се от вашите. Отиди да живееш в друг град - София или Пловдив. И там излизай с нови хора.
И изобщо не се обяснявай на вашите, за нищо. Не контактувай с тях.

10.   На 31 съм, мъж, подобна история, само дето и на срещи не ходя и не съм ходил никога. Всичко ще се нареди, а и всеки ходи по своя път, не всеки създава семейство, а и не е задължително. Зарежи старите идеали, живей си живота и след време и това ще ти се случи, може би. За нищо не е късно. За щастието няма късно, остави ги твоите приятели, рано хванали опашката, рано ще я напуснат. Не бързай и живей за щастието. Научи се сама да си щастлива и след време ще споделиш това щастие, било то и след 10 години.

11.   За къде си се разбързала момиче? ! Утре ставам на 30 и никога не съм имала близки контакти с мъже. Във фирмата сме на "здравей", други почти не познавам, защото нямам и жени приятелки. Е имам 2, но те са пълни аутсайдерки и никога не са говорили за мъже.
А и дошло ли ни е времето за мъже??? Ще си намерим, няма да останем стари моми. :D
Относно семейството ти, съгласна съм - махай се от там, но не заради мъже и срещи, а заради себе си. Нуждаеш се от самостоятелен живот, който да ти опресни малко мозъка и да спреш да мислиш за глупости.
Да не би да е по-добре да родиш дете на 25 на някой нехранимайко на 25-35. И после да те зареже и да си блъскаш главата в стената. Знам ги тези аз.
Обличай се добре, поддържай си външния вид, но за себе си, а не заради мъже. Щом ще са такива, дето само външния вид ще ги интересува...
Млади сме още. Излизай в почивните дни, изпий едно капучино на близкото кафе, посещавай кино, театър често, ходи по концерти, дори да не си фен, просто ако е приятна музика. Поне на тези места не ти трябват нито приятели, нито мъже. Така ще ти се проясни съзнанието.
А относно мъжете - не се запознавай с тях, защото си привлечена или защото те имат интерес към теб, а заради чисто приятелство. Сприятели се с възможно повече мъже, опознай ги като характер, но и за миг не си прави по-големи илюзии. Най-големите приятелства са между мъж и жена. Така ще се отпуснеш сред тях.

tl;dr: Не бързай, млади сме, не слушай комплексари и приятелки бързали да правят семейства още малки, малки на 25, посещавай социални места (кафе, кино, театър, концерт и други, на които спокойно ходят сами хора и не е странно) и прави приятелства със срещуположния пол, гледай на тях като приятели, а не нещо повече. След време и повече ще се случи с някого.
Успех в живота!

12.   Биологичния часовник тиктака, просто ако имаш желание не бягай след 3-тата среща, това е решението. Дано по - скоро намериш някой и успееш да забременееш и имаш семейство. За една жена след 30 години времето сериозно изтича.

13.   Много такива родители има за съжаление. Особено по малките градчета и села. Мислят си, че щом са отгледали дете, той или тя автоматично е длъжен/а да ги гледа на стара години и което е по-лошо, да е на тяхно разположение 24 часа, което разбира се, означава да няма собствено семейство. От там и идеята на родителите ти да ти внушат, че всички мъже са гадняри (не, не са), че само ще те използват и т. н. Просто искат да са сигурни, че винаги ще си залепена за тях и ще си им на разположение. От теб зависи дали ще се примириш с положението и ще се обречеш цял живот на самота или ще намериш сили да се махнеш и да станеш самостоятелна далеч от тях. А станеш ли самостоятелна и мъж ще си намериш след време. Обаче докато живееш само заради родителите си, е няма да стане. Разбираш ли, за да намериш мъж и да имаш семейство първо трябва да промениш живота си, докато животът ти се върти само около вашите и поставяш техните нужди пред своите, просто няма как да стане. Не ме разбирай погрешно, изобщо не е лошо човек да се грижи за родителите си и да им помага, но има една граница, която не може да бъде прекрачена и не може те да определят живота ти. Млада си, все още и имаш време, но трябва да действаш сега, защото на 40 ще е много по-трудно, а след това пък направо безнадеждно.

15.   Към №11
Малко си се объркала скъпа, на 30г. хич не си млада за семество или по принцип. Раждането на късни години крие много рискове за теб и бебето, да не говорим, че в най-бурните и важни години на детето ти, ти ще си уморена баба. А пак, когато детето ти има деца, вместо да имат от теб помощ, ще гледат хем внуците ти, хем старата си майка, която си е живяла спокойничко и се сетила на 38/40г., че вече е готова евентуално за майка.

М32г. с дете на 5г.

16.   Родителите ти са егоисти. Напусни ги, запиши се да учиш или си намери работа. Намери си приятели, излизай, забавлявай се, ходи на почивки. Няма да ти е лвсно да се отпуснеш лесно, сювсе пак 32 години депресия не се оправят изведнъж. Имаш още време до 40 да си родиш детенце.

17.   Мъжете са различни. Има такива с които ще летиш в облаците и ще направят живота ти трайно щастлив. Опита на майка ти неважи за всяка жена.

18.   За начало напусни вашите задължително. Ако нямаш работа трябва да си намериш работа, за да си плащаш квартирата! След това потърси тази книга: "Оковите на майчината любов", за да разбереш как родителите (особено майките) провалят децата си уж от "любов", а всъщност от егоизъм, слабост и недостатъчност.

19.   Каквото и да говорят някои хора в темата, биологичният часовник съществува - и при мъжете, и при жените. И аз не се чувствам доволен - на твоето положение съм, но на 30 години (отскоро). Ако не си от малък град (там е ясно - бягат или в София, или в чужбина), се оглеждай за някой, който ти е по вкуса и хич не се притеснявай! Щом си пуснала тази тема, значи вариантът "след третата среща бягам" вече не те устройва (ако приемем, че някога ти е бил достатъчен). Просто стани по-импулсивна и не толкова вцепенена в действията си! Хора като нас с теб са такива - вцепенени и сякаш застинали във времето, но за съжаление никой не е казал на годините да спрат, докато се подготвим за скапания живот. Знам, че това е почти невъзможно, но игнорирай думите на родителите си - те са от малкото случаи, в които думите на мама и татко не са най-добрите. Вероятно ги обичаш, но имай предвид, че те не ти правят услуга с поведението си! :(

20.   Не се притеснявай нещата в живота ти ще се наредят. Сетих се за една съседка на 43 години е, нито е имала приятел или пък гадже. Сама е живее с родителите си. Беше започнала работа където й аз работя и шефката ме привика и ми каза, че много се притеснявала за съседката ми дали не била малтретирана и изнасилвана, а аз и казах, че нищо не съм чула и видяла и нищо не знам. Обясних и, че тя никога не е имала приятел и т. н.

21.   Хей госпожице! Я пак си помисли, дали само родителите ти са виновни, за да си сама? След навършване на 18, всяко дете става самостоятелно, и отговаря само за себе си. В днешно време, родителите не могат да влияят много на децата си. По скоро родителите са в плен на съвремието, където от грижовна родителска обич, често страдат, виждайки самоубийственото поведение на новото поколение. Щом вече си на 32, работата никак не е цветуща. Не слушай №11, тя е феминистка и ще си остане стара мома. Ще се прави на щастлива самотница, която си е самодостатъчна кариеристка без мъж до себе си. Доста потребители са ти дали умни съвети. Външният ти вид е 90% определящ за стойността ти сред мъжете. Ако се правиш на много умна, и спориш с претенции за налагане на женски правила в отношението ти с мъжете, никога няма да имаш успех. И не бягай след третата среща, защото в скоро време може да нямаш и първа с млад мъж, и ще те ухажват само пенсионери. Не е задължително да се жениш в днешно време, но за да задържиш мъжа, който те е харесал, ще ти трябват женски хитрости, като гъделичкане на мъжкото му его. И знай, че ще можеш да избираш мъж, само след като той вече те е избрал. Мъжете вече не искат да се обвързват с жени, защото мъжката свобода е незаменима, и единствено с тези, които искат да създадат поколение (своето продължение) ще имаш шанс да създадеш семейство и да станеш майка без инвитро технология. За твое съжаление такива са вече малко, а гейове и разни девианти числено се увеличават, което води до човешката депопулация в цивилизования свят. И запомни едно нещо от мен! Един мъж може да се ожени и на 50, но неомъжена жена навършила 35, вече минава в категорията "стара мома"! Желая ти успех и побързай, защото биологичният часовник тиктака, а жените имат много по-къс срок на годност от мъжете!

22.   номер20, добре спомена за живеенето с родители. То човек ако ще живее с родители по - добре да е сам. В смисъл много по - лошо е да си семеен и да си под един покрив с някакви родители - твоите или на жена ти/мъжа ти. Нещо като дядовата ръкавичка става. А и децата е редно да се гледат и възпитават само и единтвено от татко си и майка си, а не от разни баба или дядовци. Жалко, че в България е често срещано явление, поради това и доста приемливо от масите, семейни хора с деца да живеят заедно с разни баби и дядовци. Вместо да се отделят като самостоятелно домакинство извън дома на възрастните хора. Което всъщност е било редно да направят изначално, като двойка, преди да създадат свое дете.

23.   "Един мъж може да се ожени и на 50, но неомъжена жена навършила 35, вече минава в категорията "стара мома"
В грешка си да ти кажа. Един 50 годишен ерген, няма ли пари, чекай някоя да го погледне, освен ако не е и тя на толкова години. Интереса клати феса, ако не си го разбрал. Интересно ми как мислиш, дали ергените на 50 не са по-големи самотници и от старите моми, на които видиш ли нема кой да изпере чорапите и да сготви една манджа, на които вече и виаграта не помага?

24.   Чиче, 21, много гадноот твоя страна!
Авторке, горе главата, аз намерих моя принц и по-късно от 32, а сега сме щастливи вече доста години заедно! Но бях напълно самостоятелна от 24-ри годишна. Според мен това има не малко значение. Работи в тази насока и се грижи за себе си!

25.   Всяка втора дума ти е „родителите ми“. Не е чудно, че нямаш приятел и семейство. Първо се изнеси от вашите, живей самостоятелно, после мисли за семейство. Може да си на 32 г., но по акъл си на 16

26.   Момичета, трябва да имате по-активно отношение към живота за да сте щастливи. Никой няма да ви търси в къщи, за да ви забавлява.
Авторката, защо на срещи издържаш 3 срещи и се отказваш? Защо нямаш приятелки? Нима родителите ти са виновни? Те може и да имат негативно отношение към живота, заради собствените си неудачи. Това не значи, че трябва да копираш техните мнения. Опитай да се отделиш, защото си с манталитет на пенсионерка. Можеш да излезеш на квартира, наемайки една стая някъде или комбинирайки се с друга жена. Но това би имало смисъл само, ако ще се забавляваш по някъв начин и ще си подредиш живота без тях. Да седиш някъде на квартира сама и пак да се самосъжаляваш, няма много смисъл.
Вземи живота си в своите ръце.