Споделена история от Семейство

Изнасям се от вкъщи. На 17 съм.
На 17 години съм, имам проблеми вкъщи и трябва да се изнеса, но не знам какво да направя, къде да отида, образование нямам, няма и на кой да се опра за помощ, а трябва да се изнеса. Моля да ми посочите някакви варианти, какво мога да направя. Как да започна, наистина трябва да се махна по един или друг начин, затова моля не ме съветвайте да изчакам докато направя 18, защото е невъзможно. Постоянно гледам в различни посоки, не искам да стигна до там накъдето съм се запътила. За това ви моля за съвет.

Коментари

1.   Здравей, от кой град си? Най-добре да си от София защото така ще имаш повече възможности. Преди да направиш 18 и без средно мисля, че е невъзможно да си намеряш свястна работа. Най-добрият ти вариант май е да сервираш в заведение, в което ще си затворят очите на колко години си. Дано да имаш познат при, с който можете да си делите наема на квартирата. Ако споделиш повече подробнопсти за себе си може да се даде повече информация.

2.   В София съм, но мисля, че тук няма да се справя, наемите са скъпи и не мисля, че ще се справя, предполагам, че в по малък град ще се справя по лесно. Няма с кого да деля квартира. Не съм работила до сега, това също е пречка.

3.   Номер 1 съм. :( съжалявам за положението ти. Каза да не те съветваме, но точно на твойте години имах същият проблем и тогава си мислех, че няма начин да остана, обаче намерих. Поне една година се опитай (ако е възможно). Съжалявам, но не се сещам за никаквъв изход :(.

4.   Остани в София, там можеш да си намериш работа. В малкия град НЯМА работа

5.   Момиче, моля те кажи ми малко повече за проблема! Ако имаш майка обаче - изчакай! Заради нея те моля пак помисли!

6.   Не пишеш момиче ли си и момче. Ако си момче има опстност да попаднеш в капана на наркотиците и дилърите, ако си момиче можеш да попаднеш на сутеньорите и да станеш проститутка. Мило дете, аз съм доста по-голяма от теб и не се сърди, че те наричам така, трябва да потърпиш още малко, за да не си провалиш прекрасният жива от, който те чака. Трябва да вярвате, че ви чака най-прекраснто бъдеще и бъдете уверени, че ще стане точно така. Моля ви не бързайте.
МЕЛ

7.   и на мен ми се струваше така в някои моменти но почакай още малко ако си с майка си защото това е най-близкият човек който можеш да имаш и ако го направиш никога няма да оправиш грешката помисли още малко

8.   Ако е толкова невъзможно и наистина трябва да се изнесеш, първо си намери работа или поне сигурни хора, при които можеш да отидеш на първо време! не се доверявай на случайни хора, не прави прибързани постъпки, нещата са трудни, особено в тези години!
но ако си решен(а), бих ти казала да направиш следното:
1. без пари не тръгвай никъде! така че първо си намери пари и то достатъчно за първия месец. на всяка цена!
2. намери къде да отидеш. роднини, добри приятели- при стабилни хора.
3. ако е възможно, все пак, преди да направиш тази стъпка, си намери работа.

Обикновено в такива случаи човек е много объркан и с понижено самочувствие - което и си либи. така че - горе главата, не забравяй,че много преуспели хора са минали по твоя път... когато човек минава трудности, става невероятно силен, издръжлив и самостоятелен! просто началото е много опасно и датова те съветвам да си организираш нещата!
желая ти успех! ако и ти го желаеш, сигурна съм, че можеш да го постигнеш! но просто се пази.

9.   Изнесеш ли се на тези години от къщи, със сигурност ще станеш проститутка, друг изход няма, така, че помисли за бъдещето си

10.   На тези години мислите ни са доста объркани. Аз избягах с приятеля си когато бях на 15. Слес седмица естествено се прибрах. В момента имаме 2 деца и мама е човека на който се опирам за всичко. Безкрайно съжалявам , защото за тази моя глупост тя е страдала толкова много... След няколко години се разболя от рак, аз се чувствах толкова виновна за грижите които и създадох че просто няма на къде. Стоях до главата и дни на ред и се молех да не умре. Ако имаш родители помисли, сподели проблема си с тях, винаги има решение, не прави моята грешка. Пак повтарям този от който избягах в момента е моята опора...
Успех лиди

11.   Дръж се момиче вярвам, че ще се оправиш