Споделена история от Семейство

Име на детенце
Здравейте! Темата за избор на име на дете е мноого трудна за мен. Очаквам момиченце в края на годината и след дълго обмисляне с таткото сме се спрели на името Габриела. Вие какво мислите, допада ли ви, актуално ли е.. и един ден дъщеря ми би ли се гордяла с него? Благодаря предварително на всички коментирали! :)

Коментари

1.   На мен ми харесва това име.

2.   Името е страхотно!

3.   На мен въобще не ми харесва това име, но това не е важно. Ако на вас ви харесва, кръстете си детенцето както искате. Важното е да расте здраво, щастливо и обичано. Името не прави човека.
Ако държите на буквата Г, според мен хубави имена са Грета, Гея.

4.   Сладко е. Може и Грациела, то също е много красиво име и мноого ще ходи на елеганта, стилна, красива жена.

5.   Мразя го това име. Свързвам го с Гълъбина или нещо друго селско, но не ми харасва изобщо. Въпреки това не може всички да са Ана-Мария, Цветелина или виктория.
Но вие си знаете най-добре.

6.   На мен лично, много ми харесва името!

7.   Лично на мен това ми е едно от най-баналните имена в България, като Ashley-тата в САЩ.. Защо не обмислите нещо по-интересно? Боряна (боби/буби), Карина, Яна, Лъчезара (зара), Адриана, Ирина?

9.   Името е много хубаво, но детето още не се е родило. Казват, че не е хубаво още от далече да му слагаш името.
Отделно, аз съм на мнение, че като е българче, трябва да си носи българско име. Народа масово започна да забравя българските имена и започнаха да кръщават децата си Никол, Антония, Виктория, Анджелина или Анжелина...
Не, че Виктория е лошо име, напротив, но не е българско. Случайно някой американец или англичанин да има с българско име?
Габриела е хубаво име и едва ли някой ден би те попитала защо си я кръстила с такова смотано име.
Също можете да я кръстите на някой баба или дядо, само да не съчетаете и да се получи куриоза Мара- Тонка.

10.   Според мен днешните родители използват много "екстравагантни" имена и това лично не ми допада. Все по-рядко чувам традиционни български имена, когато някой млад родител извика на малкото си дете. Според мен това име, което сте избрали, е добро, и тя би била горда да носи българско име.

11.   Виж, след 15 години, няма как да знаеш, дали дъщеря ти, ще си харесва името. Избираш име, което ти харесва. Ако детето не го понася, винаги може да го смените. Отнема 1 ден.
Просто не се хвърляй в тоталкни крайности, които нямат аналог в Бъглария, от рода на Йозефин, или стари и престари имена, от рода на Косара, Балгара, Балкана, Хамара, Модра, Апарина, дето никой жив не е срещал жена с такова име, освен ако истинскки не го желаеш мнооого силно.

Ако се чудиш, гледай да е нещо от авраамическите религии (Габриела наприемер ...), което не повдига вежди (Въртоломея може да звучи различно, но може да е и много различно.)

3 - Осъзнаваш ли, че момиченцето Гея, ще стане на 12-13 и ще отиде трябва да мине в гимназията ? Трябва да има само един тъпанар в училище (а попринцип са доста повече), за да ѝ скапе живота.

13.   2 пъти забременявах и 2 пъти абортирах спонтанно и някък винаги съм знаела, че ще имам момиченце и то ще се казва Даная, просто съм влюбена в идеята да имам момиченце и самото име Даная. Не му мисли много, усети със сърцето си кое име ще подхожда най много на щастието което те очаква!

14.   Подкрепям 7 за Ирина. Любимото ми име.
Габриела също е много хубаво, на галено - Габи.
Грациела е абсурдно, а Гея не че е лошо само по себе си, но 11 е прав, ще отнесе много ебавки в училище. Децата са много злобни и се чудят как да си избиват комплексите, особено във възрастта 5-7 клас.

15.   Не на Никол, Симона, Мартина, Габриела, Виктория, Моника, Вероника - превзети, небългарски и всяко трето момиче се казва така. Да на Боряна, Биляна, Ралица, Маргарита, Катерина, Десислава, Милена... много са.

16.   Габриела е дъщеря ми, сега на 7 г. Наистина има доста деца с това име, но щом ти харесва, кръсти я така. не вярвам да има нещо против това име, което не може да се каже за разни изчанчени и нелепо звучащи имена