Споделена история от Семейство

Има ли смисъл?...
Със съпругът ми сме заедно от 3 години и имаме бебче на 4 месеца. От известно време обаче връзката ни изобщо не върви. Той работи 6 дни в седмицата. Когато се прибере, се радва на бебето, след това си пуска телевизора или започва да си рови в телефона. Полагам всякакви усилия, за да изглеждам добре за него(въпреки, че по цял ден се грижа сама за бебчето), но той никога не ги оценява. Вече не помня откога не ми е казвал, че ме обича, не ме е прегръщал, не ми е правил комплимент... Единственото внимание, което получавам, е, когато ме пита какво съм сготвила или когато има нужда да задоволи физическите си потребности... В единственият си почивен ден винаги избира да отиде при братовчедите си, при родителите си и въобще да си намери някаква работа без мен. В същото време се сърди, когато аз отида при моите родители. Когато пък му предложа да отидем някъде заедно, веднага започва мрънкане, оправдания, отлагане за друг път... Когато съвсем добронамерено му споменах за развод, той побесня и каза, че щял да ми вземе детето. Обясних му, че според мен не винаги е по-добре за детето родителите му да са заедно. Щастливо ли ще бъде едно дете, което винаги излиза на разходка само с майка си, а баща му седи вкъщи или е някъде другаде? Или когато вижда как двамата родители не си общуват? Или един ден ще изпитва вина, че те са останали заедно само заради него? ... Не искам да се стига до развод, защото по принцип обичам мъжа си, но ми е много криво да виждам неговото безразличие към мен и всеки ден да се чувствам жалка и пренебрегната. Мечтаех за нормално семейство, но то хем се разпада, хем се крепи едвам (заради несъгласието му за развод)... А най-лошо от всичко е това, че детенцето ми усеща постоянната ми тъга и също се натъжава и плаче... Но когато кажа за това на мъжа ми, той твърди, че това са глупости. Това накратко е моята история, вече загубих надежда нещо да се промени, а въпросът ми е има ли смисъл да продължавам да живея така или просто трябва да подам документи за развод?

Коментари

51-60 от 60

63.   Виждам, че с цената на много напъни има някакъв опит за нещо смислено, но...
По същество - само аз ли не виждам авторката да е написала някъде, че иска да се развежда? Това, че го е обсъждала като вариант с мъжа си при положение, че очевидно нещата не вървят определено не означава, че е тръгнала да се развежда. Нито пък е нещо невероятно и абсурдно, освен в очите на експертката по семейни отношения. Освен това според тебе - 3/11/17, какво трябва да е поведението на жена, която е преглътнала и простила бой, изневери и пиянство? Сигурно трябва да го съобщава на всякъде като стане дума за мъжа и, да го изкарва най-големия изрод, който пие, бие и изневерява? Или ще се опита да го прикрие по всякакъв начин, особено като това все пак е в миналото. Или може би според тебе няма жена, която да приеме подобни неща? Сигурно десетките подобни теми само в този сайт пак са измислени от същата авторка... Не знам домакиня ли си, каква си, обаче определено ти липсва компетентност по тези взаимоотношения. За разлика от злобата и агресията в изобилие от първите ти коментари. Колкото и да се напъваш да измислиш нещо убедително, няма да стане. Както вече споменах повечето от оплакванията на авторката съм ги слушал дословно и от моята половинка. И не съм само аз - липсата на внимание, това със задоволяването на физическите потребности, многото работа, излизанията с приятели, непукизъм - това са основно нещата за които мрънкат жените. Отделно това за развода и аз го слушам на всеки скандал, нищо че няма да си тръгне и да я гоня с камъни. Просто бих те посъветвал да коментираш в теми в които имаш повече опит. Като гледам от всичко това май ти си тази, която търси внимание по този начин. Държиш се злобно и с агресия в началото, след като те натиснах се правиш на жертва за същите неща, с които нападна авторката. Накрая се хвана за това какво правя в този сайт, че не е мъжко хоби да пишеш в подобни теми, сега ако искаш се хвани и за това, че не съм писал 1 седмица.... Това е доста неуравновесено поведение. Продължавай с напъните, поне на мен ми е интересно. Явно няма да се извиниш или поне да признаеш грешката си, за това се надявам модераторите да ограничават подобни изяви в други теми.
А ти н. 50-ти не приемай толкова навътре, това че ти обърках номера. Кажи само защо толкова много те бърка темата с хм.. бъркането знаеш къде, че продължаваш да пишеш за нея даже след като я свалиха?

64.   А ВИЕ как и "помогнахте", като я обвинихте, че лъже и искате да изгоните всички, които искат да помогнат!??? Ах, гиди, лицемерие!

Аз Й ПОМАГАМ, като се боря против спамещите й темата, за да могат желаещите да помигнат със съвети!!!

68.   Здравейте! Отдавна не бях посещавал този сайт, и винаги когато вляза в раздел "семейство, откривам някоя интересна тема като тази. Разбира се, че темата е измислена, а и авторката е лесно разпознаваема. За това и други потребители ясно са я разпознали от друг един сайт, където почеркът и е същият и същите упреци към мъжете. Проява на свръх нахалство е, когато казва, че мъжът и работи по 6 дни от седмицата, за да осигури необходимите средства за семейството, а не и бил обръщал внимание, пък (забележете) само когато имал нужда??? Явно когато има нужда от секс, като всеки мъж с нормални физиологични потребности. А, авторката няма ли нужда от секс? И кое му е лошото, мъжът да се види с приятели и родители в единствения свободен ден, а през останалото време след работа да е само с жена си? И какво точно внимание очаква тя от него? С малко бебе да хукнат по заведения ли? Или да има "гъди гъди" преди секса? В България всички работещи легално, имат право на платен отпуск 20 работни дни! Явно авторката е пропуснала тази подробност, но това е дребно нещо. По фрапиращо е как най-добронамерено му е предложила развод, все едно ще празнуват рожден ден, а той разгневен и бил отказал, и я заплашил, че ще и вземе детето, след като и на най необразования му е ясно, че бракоразводно дело, отсъдено в полза на мъжа няма! Освен в случаите на алкохолизъм, наркомания или психическо заболяване на майката. А, това изречение на авторката "кърти мивки"!!!

- "Щастливо ли ще бъде едно дете, което винаги излиза на разходка само с майка си, а баща му седи вкъщи или е някъде другаде? Или когато вижда как двамата родители не си общуват? Или един ден ще изпитва вина, че те са останали заедно само заради него? ... "

Един ден детето щяло да изпитва вина, че родителите му са останали заедно само заради него!?? ! И как така баща му си седи в къщи или е някъде другаде, и едновременно е 6 дни в седмицата на работа? Сигурно когато е на работа си почива, и после е длъжен да се разхожда с жена си, която е по цял ден в къщи, вместо да изведе през деня бебето на вън, за да получи то имунитет, по предписание на лекарите. Авторке, а какво да кажат вдовиците, дето са останали без мъже, и няма кой да се грижи за тях и децата им? Сигурно ще трябва да са си самодостатъчни, както проповядва една "полезна" за жените идеология!

"Не искам да се стига до развод, защото по принцип обичам мъжа си, но ми е много криво да виждам неговото безразличие към мен и всеки ден да се чувствам жалка и пренебрегната. "

Интересно е, как авторката уж не иска развод, защото ПО ПРИНЦИП обичала мъжа си, а, най-добронамерено му го е предложила!? ! Странни принципи имаш авторке? И кое му е доброто на който и да е развод? Възхитен съм от коментарите на №3, 11, 17, 49, и 59!!! Госпожо, не ви познавам, но най-отговорно го заявявам, че притежавате аналитично мислене и интелект, каквито рядко се срещат сред женския пол. Ако всички жени бяха като вас, в България нямаше да го има демографския проблем. Основното задължение на всяка жена, отредено от природата е, да бъде преди всичко добра майка, грижовна за децата, дома и мъжа си. Мъжете стават такива, каквито ги направят жените, техните майки, ако са се погрижили за възпитанието им от малки. Факт е, че сте ядосали останалите коментиращи освен коментарите с № 15, 16, 28, 32, 35, 40, 43, 50, които явно са на един и същ потребител, предположил също като вас и мен, че темата е измислена. Авторката си има съмишленичка, 14, 31, 38, 41, 44, 48 (и останалите и коментари) с която в друг сайт нападат мен и другият, който ги разкри. Да това не е мъж, за който тя се представя... Моника, поне си препрочитай коментарите, преди да ги публикуваш. Гневното ти поведение те издава заедно със стила ти на писане. А, допускането на typos e твой специалитет. Ти ме кръсти "Чичото" в този сайт, а в другият все ме заплашваш с измислени обвинения, че съм проявявал дискриминация и трябвало да се намесят "санитарите" (службите), за дето не ти изнасят коментарите ми. Тук отново призоваваш модовете, да не публикуват коментари, които пак не ти харесват. Това не е ли дискриминация Моника? Сайтът е анонимен, и това предполага реален показ на всички мнения, и отношения към действителността на коментиращите. Когато се премахват определени коментари, които не са в тон с провежданата политика и всички не могат да изразят мнението си по своите убеждения, е дискриминация, наложена от тези, които най-патетично говорят за свободата на словото и са против дискриминацията! Коментиращите отговарят не само на авторката по темата, а и на въпроси свързани с темата. Когато се определя някой коментар за "спам" то той трябва да е изцяло отнасящ се за неща, извън темата, и това е право на модераторите, а това е доста относително, защото винаги неудобните въпроси или отговори могат да се определят като спам. Мога още неща да кажа, но не искам да съм отегчителен, а и не съм сигурен, дали ще публикуват коментара ми.
Поздрави от Чичо!

69.   Е, Чиче, нали бях сама, стара и бездетна, сега пък съм имала дете и мъж, с когото искам да се разведа! ??? Коя лъжа си избираш последно!??

70.   69, не се сещам коя си. Аз съм 68. Дали си стара, сама и бездетна, само ти си знаеш. Но, ако си авторката с четири месечното бебе и с "лошия мъж" дето работи 6 дни в седмицата, и от женско благородство искаш да се разведеш с него, за да не страда заради брака ви детето след като порасне, точно пък аз, не мога да ти помогна. Не знам кое и защо си приела за лъжи, за да избирам една от двете. За да ме наречеш "Чиче", значи че си ме чела и в други теми, или точно ти си ме кръстила така. Само че има доста потребители мислещи като мен, и чичетата станаха много. Ти повече ми приличаш на мъжа с двете принцеси, дето уж е програмист без образование, и ника ти в другия сайт започва с "М". Там имаш и докторска степен и то на латински, и се представяш за голяма програмистка, създала много програмни продукти. Винаги съм искал да разговарям с теб, без да се караме, независимо, че сме с различни мнения, само че ти все "скачаш да се биеш" с мен, че и със службите ме заплашваш. Както и да е, благодаря за вниманието дето си ми отделила тук, а че темата е измислена, измислена е, и ти много добре знаеш от кого. Това обаче е без значение, защото днешната действителност е точно такава, а такива жени като авторката в действителност остават нещастни, заради женската самонадеяност и превъзнесено женско его. Знам, че помниш темата "Една жена без мъж е нищо" в другия сайт. Препрочитай си я по някога, и ще осъзнаеш колко грешиш по отношение на мъжете.
Поздрави от Х*****ес!

74.   69, Ти не си авторката, но ти си нейна виртуална позната и винаги се защитавате, защото сте от един дол дренки. Както ти лъжеш за всичко, така и тя лъже в този сайт като пише измислени теми без никаква реалност. Вече ти го казаха и други коментатори-прочети пак 3, 11 и 17 и се погледни през очите на другите които също те познават. Аз прочетох ком. 14 от теб и в него ти показваш истинската си лъжлива натура. А ти, че си самотна, стара и бездетна това всички го знаят. И никога няма да имаш, нито си имала мъж до себе си заради погрешната ти анатомия.

75.   74,така ли било!?? Е, ето,че вече има 3та версия затова, коя съм и какво съм! И пак не позна- не съм нито едно от 3-те! Pathetic lonely old man...

76.   Модераторите не ми позволяват да напиша каквото мисля за цялата агитка конспиратори начело с великия Чичо, за това ще се въздържа от повече коментари. Оставям ви да си вилнеете на воля в тази тема и обещавам да не пиша повече. Да не чета не мога, просто сте ми много интересни с вашите изпълнения. Автора на ком. 31, 38, 41, 44, 48 и др. (само не разбрах защо нашия чичо реши, че ком. 14 е мой)...

77.   76, уверявам те, че "Великият Чичо" съм аз, с коментари 68 и 70! Така ме нарекоха отначало твоите съмишленички, щом се обявих против феминизма, като опасно заразно заболяване, във всичкщите му превъплащения тук! Останалите чичовци са мои съмишленици, и както сама се убеждаваш, не са никак малко. В тази тема съм от скоро, а модовете поддържат твоето становище, за женската справедливост, като насърчават антимъжката политика, в хор с останалите медии. Ако си представяш някаква моя (наша) конспирация, поне обясни срещу кого и за какво? Аз твърдя, че темата е измислена, както и много други теми, за да се представи женският образ, както винаги онеправдан, и вечно попадащ под "патриархалната тирания". Някогашните патриархални ценности (морал) са заклеймени от феминизма. Вменяват се на хората измислените европейски ценности-извратения с вече над 30 различни пола, претендиращи за ненужни права, с цел депопулация на населението и психически тормоз на мъжката половина, която в същност е двигателя и стожера на обществото. Аз никога не съм употребявал нецензурни думи от булевардния речник, но въпреки това, модовете премахват много от коментарите ми, които в същност са отговори на коментари като твоите. Иронията не е забранена, но само за женския пол. Това е точно вид полова дискриминация, с тържествуваща женска доминация, където мъжкия глас е заглушен. Това е резултат от овластяването на женския пол, и според мен, води до самоунищожението на Хр. свят, поради благородството на европейския мъж, допуснал женска гавра с мъжкия авторитет. Женският пол никога няма да признае несъвършенството си пред мъжкия, но природните дадености не могат да бъдат променени с утопична идеология и след края на всичко това, началото ще е пак повторение на предишен цикъл от човешката еволюция!

79.   Щом отсега пие и посяга, ти не си в безопасност, Ако ще се развеждаш, първо се изнеси оттам. Всяко второ семейство е разведени, ако са ти свестни родителите, може би по -добре ще живееш. Мъжете не се променят към добро според моите наблюдения.

51-60 от 60