Споделена история от Семейство

Граждански брак
ЗДРАВЕЙТЕ! Искам да попитам за необходимите документи за сключване на брак и горе долу колко излиза като цена?

Коментари

1.   Това не е сайт за справки. Сайтът се казва spodeli", не "задай първият тъп въпрос. който ти дойде!!! "

2.   Подават се документи в гражданското
Разбирате се за час залата дата
Правите си васерман и психо
Носите ги в уредения час зала дата
Цена - безплатно ако е в делничен ден и по бързата процедура

Това имам опит с брака

3.   Лични карти и медицински свидетелства са напълно достатъчни, ако нямате предишни бракове/разводи, тогава се иска и документът за развод. В интерес на истината двама могат да сключат брак за 1лв /точно толкова струва подписите в книгата/ разбира се могат да ви предложат други услуги които не са задължителни, като музикален съпровод и др. Но ако решите може да се ожените за 1лв, лошото е че разводът не пада под 800лв.

4.   Meдицински по 20лв. на човек, някъде може и повече. Друго май не.

5.   Мисля, че за всяка община е различно, защото на мен не ми е било безплатно. Ако помня добре - 37лв. ми искаха за церемнията.
Не знам как е обаче ако отидеш само със свидетели и просто ви впишат в регистъра - може и да е по-малко.
При всички положения (в България нали за всичко искат таксичка) изготвят Удостоверение за сключен граждански брак, което вероятно се заплаща.
Документи: лични карти и медицински. Вече за по-особените случаи сигурно искат и други неща. Да речем при предишен брак, вдовичество, чужденци и т. н.
Най-добре да отидеш и да питаш в Обредния дом в твоето населеено място - няма нищо срамно в това. Отиваш и питаш, нито ще ти запишат час, нито нищо. А вероятно можеш и да се обадиш.
Има и ценоразпис
Открита церемония (изнесена), музикален фон, снимки - разпитай и си сметни.

6.   Здравей,
Първо отивате с лични карти в някой обреден дом и разбирате кога има свободна дата. Записвате се и най-късно една седмица преди церемонията се носят медицинските (те важат 1 месец), така че не бързайте да ги вадите преди да сте разбрали датата. За медицинското е задължително да се прави тест васерман и преглед за психични заболявания. Седмица преди сватбата трябва да се дадат в обредния дом имената и егн на кумовете. Ако става въпрос за София с класическа музика на живо церемонията беше 60 лв. За църковен брак в София около 250-300 лв. За София има и изгодни оферти за куверти от по 50 лв. на човек с включена нощувка и украса. За ди джей и фотограф около 1500 може да се вместите. Общо взето за 50 гости граждански брак, църковен брак и кувертите ни излезе 6000. Но роклята ми я ши майка ми, и аз си правих някои украси за гостите бутониери, украси за чаши, бутилки, за колата част от украсата, табелки, покани и др. Сватбата ми беше миналата година. Все пак и гостите, които поканите ще ви дадат пари или подаръци, така че всичко на всичко ние платихме от нас само около 2000 лв. и то със сватбеното пътешествие за 1 седмица в бг.