Споделена история от Семейство

Писна ми да бъда тъпкана и унижавана
Имам малък брат на 10 години. Обичам го с цялата си душа. Но неговото държание е отвратително. Той ме обижда, рита ме, отговаря ми, звери ми се. Когато му направя забележка за нещо той ми казва няма да ми казваш кво да прая или пък ай майни са оттука патка с патка.

Просто вече съм отчаяна отвсякъде. След поредната обида или унижение просто отивам до прозореца и почвам да плача. С бой нещата не се оправят. Опитвала съм, но просто той става по-агресивен и веднага се обажда на баща ми да си дойде и да ме набие, за това че аз съм ударила брат ми.

Родителите ми нищо не правят защото те са на работа по цял ден и просто не виждат какво става, а като им кажа нещо ми казват, че аз съм по-голямата и аз трябва да отстъпвам за всичко.
Исках просто да споделя историята ми.

Коментари

1.   Извинявам се ако ще те засегна, но точно такива разглезени и невъзпитани лапета най мразя. А те са такива, точно защото никой нищо не им казва. Ако продължаваш да му позволяваш да те рита и обижда, с времето ситуацията ще се влоши. Сега поне още е малък и ще можеш да го контролираш, но като порасне какво ще правиш. Тъй като не мисля, че ти му всяваш някакъв респект, по добре е да кажеш да баща ти. Макар и да е на работа по цял ден, като се върне може да поговори с брат ти и да му каже да не прави така и че само да те е ударил ще бъде наказан. Също така може да му кажете, че ако се държи добре, ще му купите еди какво си. И все пак, ако продължава да ругае и рита, не се замисляй да му удариш някой друг шамар, или поне го напсувай и ти. :D

2.   Следващият път като каже, че ще се обади на татко ви, да дойде да те набие, защото си му посегнала, му кажи, че баща ви няма да е около него 24ч. и че за всеки изяден шамар от баща ти по вина на брат ти, брат ти ще получава два. Бъди твърда като му кажеш нещо, колкото и да се тръшка брат ти. Не говоря за глупости, а за неща от типа иди си измии ръцете или си научи уроците... Нека обаче и в глъсът ти да се усеща твърдост. Ще се научи да те респектира малкото, сега просто си тества границите.

3.   Снимай с уеб камера, или друа отвратителното му държане и после си устройте домашно кино с родителите.

4.   Ако имах брат като твоя...нямаше да го бия. ;) Но знам как да накарам и 8 годишно лапе да си седне на за**ика само с думи. Опитай по този начин и се опитай да не викаш, но да изглеждаш и бъдеш много много сериозна. (все едно след миг ще скочиш и ще му преядеш сънната артерия..)

Sir.

5.   На колко години си ти щом брат ти е на 10 вече на 11

6.   Аз не разбрах - наистина ли като го удариш - идва баща ти и те бие за това??
Ами можеш да се пожертваш следващия път, ако е така.
Щом ще ядеш шамар, затова, че си била брат ти - ти пък много качествено и продължително го набий, да запомни случката и друг път да не рискува.