Споделена история от Семейство

Защо не се развеждат?
От известно време забелязвам интересна тенденция. Много семейни двойки са разделени, но не се развеждат. Защо ли? Не говоря за някаква временна раздяла. Става дума за хора, които от години не живеят заедно. Някои дори живеят с други партньори. Аз лично имам своя версия за това, но ми любопитно какво мислят другите и на-вече хората, които са в тази ситуация.

Коментари

1.   Аз лично не съм в такава ситуация, но предполагам една от причините е тежката и дълга процедура по развода и особено ако имат деца, не искат те да стават свидетели на тези често не особено красиви сцени.

А и ако са се разбрали за децата и имуществото развода е само формалност и може и изобщо да не се състои официално.

2.   Не мисля, че е много често, но според мен ги мързи и не им се дават пари за адвокати.

3.   Ами защото разводите са си голяма разправия и ако не смятате да се омъжвате/оженвате отново и отдавна няма какво да делите, и сте са разбрали за родителските права (ако разбира се има дете под 18), тогава просто не си струва парите, времето и нервите. Самата аз съм в процес на развод и да ти кажа, ако случаят ми беше такъв като описаният от мен, нямаше да си причинявам цялото това главоболие.

4.   Знаеш ли, като ти видях заглавието си помислих, че си някой тинейджър момиче или момче, което пише за родителите си, които не се понасят и.т.н. и кликнах с идеята да ти напиша нещо подкряпящо и успокоително.
Но то пък какво се оказа...

Ами нищо не мисля разбира се, защото не ме вълнува особено живота на другите хора, и най - вече ако става въпрос за разни такива факти дали са семейни или не, женени, бракувани, бракосъчетани и.т.н.
Виж, ако някой човек е постигнал успех в някаква сфера на науката, бизнеса.. то обикновено проявявам интерес, защото обичам да се уча от успехите на хората!
Но твоето питане, от моята гледна точка, е меко казано проява на крайно елементарен характер.

Жена на 29

5.   Ако тези двамата, няма планове да се женят за други хора, нямат особено имущество, за което да спорят и не желаят да се срещата, то това е най-елементарния вариант. Може би, след всеме, ще пожелаят да са пак заедно, но дори и да не се случи, не губят нищо.

4 - Нямаше си друга рабата, и реши да си покажеш собствения елементарен характер. Нахока автора. Надявам се, че се чувстваш по-добре.

6.   Като прочетох това ми стана интересно едно нещо. Ако искат да се разведат по взаимно съгласие и да имат равни права към детето и не искат да се карат за имоти по-евтино и бързо ли е или пак същото? Май разбирам защо повечето хора спряха даже да се женят.

7.   6, когато са се разбрали за правата над детето и за имуществото, винаги е по-лесно и бързо. Иначе се почват едни разправии кой какво трябва да получи и докато съдът реши, си е*ало мамата.

8.   Ако така или иначе живеят разделени и са се разбрали по основните въпроси, то ситуацията в този си вид за момента ги устройва. Особено пък ако никой от тях няма планове за нов брак - напълно е излишно да се сдобива с етикета "разведен" просто за спорта. А и го има момента, че все пак не са си затворили напълно вратата за връщане назад.

9.   Защото в България е. добре да си женен, отколкото разведен. И по-изгодно.