Споделена история от Семейство

как да намеря детето си
Здравейте, преди доста години оставих дъщеря си НЕ по мое желание, години наред се чудя дали е редно да я търся. Ако е щастлива и не подозира че е осиновена аз не искам да се бъркам в живота и, но в днешно време е толкова труден живота, че все ме гризе съвеста дали и е добре, дали има нужда от нещо или от някого, дали пък и тя случайно не иска да ме намери. Не ме съдете сурово, когато бях млада нещата седяха по друг начин и ако тогава имаше толкова много информация по всички въпроси аз нямаше да се съглася да ми отнемат детето. Ако някой случайно знае нещо за нея, моля нека пише тук. Тя е родена на 06. 04. 1979г. в гр. София в майчин дом, бях я кръстила Ивелина. Много се надявам по някакъв начин да се срещнем някога и да и поискам прошка за годините в който не съм била до нея, да я целуна или поне само да я видя.

Коментари

51-57 от 57

64.   Никога не съдете жена, която е оставила дето си, а си плюйте в пазвата. Жената има право да познава дето си. А и да нямаше, много важно. Жените по света са уязвими и зависими от мъже, бащи и обществено мнение. Това е голата истина-двама си правят кефа, но жената го отнася. Колко удобно за мъжете!
Аз съм раждала горе долу по това време в Майчин дом -практиката беше майката да кърми детето 10 дни, за да се привърже към бебето и да не се отказва от него. Имаше една малка пръдла, която игра карти 10 дни и веднъж не накърми своето момченце. Осиновиха го веднага-беше беличко сладурче с едно топчесто носле като на майка си.
Имало е и схеми и злоупотреби и уреждания на осиновявания. Има и случаи на близнаци, 2-3 дете в семейството-казват едното почина. Докато се усети майката и бебето е заминало.
По онова време акта за раждане се издаваше по местоживеене. Предполагам и при осиновяване, се прави в съда по местоживеене.
Дайте пари в болницата и ще ви дадат информация. Предстои скоро да падне тайната по осиновяване.

65.   Потърси групата "Търсим се" във фейсбук. Обясни им ситуацията. Те ще ти помогнат с насоки къде да отидеш и какво да направиш. С тях работи и адвокат, който им помага да съветват хората.
Ако си склонна да се разкриеш ще ти помогнат като разкажат и историята ти, за да достигне до повече хора.
Успех

67.   Между 10/15 май 1972г. родих дъщеря /не е ромка/ в родилен дом с. Добринище след няколко дена ми казаха че взета и осиновена и до днес не знам какво става с нея дали е жива или добре или... Много Ви моля ако някои има информация да ни пише. Много Ви благодаря.

69.   Здравейте! Аз търся биологичните си родители, на 23 години съм, казвам се Стефани, до колкото знам предишното ми име е било Розалия, родена съм в Плевен на 14. 05. 1998, оставена съм, когато съм била на 3 месеца.

71.   Я не съдете жената бе. Щото вие много знаете. Малоумни ли сте. Ясно е. че по това време са ставали измами. Кво не разбирате. Лесно ви е на вас. хМръсници.
Ти пък 41 много знаеш.

72.   Какъв народ сме ние, боже! Как си позволявате да критикувате, без да сте запознати с причините. Лоши хора сме българите. Хиени.

73.   Така е. Народа се овълчи. А и най- странното е как да думи каЗват някои аз не бих. Но така е много лесно. Но като ти дойде ножа до кокала друга песен ще пееш. То на думи е много лесно. Човек може и космонавт да е.

51-57 от 57