Споделена история от Семейство

Загубих майка си.
Здравейте. Загубих татко преди почти три години. Тъкмо посвикнах с мисълта, че го няма и че гопсод ми е оставил майка. Научих се да се радвам отново, щастлива с моята майка. И така до преди три месеца, когато майка се разболя от коварната болест и си отиде само за две седмици. И така след всичко това изгубих себе си. Боли много. Хората около мен искат аз да се държа все едно нищо не се случило. Мислят си че три месеца е достатъчно и другото е лигавщина. Усещам как им досаждам, ако заговора на тази тема. Просто имам нужда да поговоря с Хора преживели този ад.

Коментари

1.   Аз също,много е мъчно,но мисли позитивно,че тя е на по-добро място и не се мъчи.Винаги ще липсва няча как,друго си е да поговориш с мама.

2.   Здравей. Мъката е много голяма. Три месеца са нищо. Аз загуних майка си преди три години. Почина от рак. Тя беше най-близкия ми човек. Останах сам сама.
Роднините ми не се интересуват от мен.
Нямам приятел. Мъжете гледат да ме използват и аз се затворих в себе си още повече.
Много ми е мъчно за мама. Искаше ми се сега да е до мен. Да чуя гласа й, да я прегърна. Снощи я сънувах.
Един съвет. Недей да плачеш пред хора каквито ибда са ти. Не могат да ти помогнат. Хората са станали такива егоисти и злобари, че мачкат като валяк. Не показвай слабост и болката си. По-добре се затвори в стаята и плачи, колкото искаш без никой да те вижда. Ще ти се наложи да понасяш много удари и трябва да си силна/силен, защото си САМ/А вече.
Дано поне имаш братче или сестриче за подкрепа.

В

3.   Здравей,

Съжалявам за загубите ти. Наистина, това е огромен стрес за толкова кратък период. Някои хора сякаш преживяваме загубата на близък по-болезнено или просто така ни се струва, защото другите се прикриват добре. Засега съм изгубил "само" баба ми и дядо ми, но се научих, че тази мъка си я носи всеки сам в себе си. Не намерих нужната подкрепа у никого, дори у приятелката ми, родители и други близки. Всеки от нас изживя загубите вътрешно в себе си и говорим рядко за това. Дядо ми почина преди година и половина. За околните може би изглеждам нормално, не говоря с никого за него, но всеки, абсолютно всеки един ден си мисля за него и ми липсва страшно много. Просто осъзнавам, че няма кой и с какво да помогне в такива случаи, затова и не очаквам подкрепа от никого вече. В началото ми беше странно, сега виждам, че е естествено. Няма дума, която би могла да облекчи загуба на близък, просто няма. Така ще си живеем до края и на нашите дни и можем само да радваме, че тези хора са били част от живота ни и да се надяваме, че ще има кой да си спомня с добро и за нас самите, когато вече ни няма...

4.   Бъди силна мила! Казват, че времето лекува. В твоя случай ВРЕМЕТО ще ти помогне да преодолееш болката. Всичко е време

5.   Съболезнования! Ако имаш възможност върви на психолог, с него ще можеш да говориш колкото имаш нужда и да получиш съвет как да се справиш с болката

6.   Мила моя,
съжалявам за загубата ти!
Никой няма право да изисква от теб как да се държиш, ама никой!
Следващият път, когато някой ти каже, че се лигавиш просто му кажи:"Нека се лигавя, пожелавам ти да си щастлив и никога да не изпиташ болката от загубата на хора, които обожаваш. "
Тяхна работа е само да те подкрепят.
Кои са тези хора и колко си голяма?
Прегръдки!

7.   Много съжалявам! Много е тежко, на мен 11 години не са ми стигнали...

8.   Благодаря ви за подкрепата.