Споделена история от Семейство

Дъщеря ми не ми говори
Здравейте!

Дъщеря ми събра цялото семейство за рождения си ден (стана на 21), в Америка (тя там живее), прати ни билети и дойде да ни вземе, беше ни поканила за дългичко. Аз се изненадах като дойде с едно момиче и момче, нали три коли, за да ни вземе.
Така да отидохме у тях, оказа се, че това е апартамента на другото момиче и в първият момент си помислих "Тя защо пък живее и с гаджето си и с приятелка. " После дойде още едно момче и си викам "А те по двойки. " Ама то момчетата се оказаха двойка, че на нас всички ни стана неприятно. И ме обзеха много неприятни мисли, да не е дъщеря ми пък с онова момиче, реших да ги наблюдавам. Вечерта бяхме семейството и това момиче, говорихме си на Български, а тя не знаеше нищо, беше се забляла. Отидоха да вадят тортата, само двете, забавиха се и отидох да ги видя, онази беше застанала зад нея, мога да се закълна, че нещо я пипаше докато режеха торта.
Легнахме си всички, по едно време станах, обърках стаите и ги хванах, няма да описвам как. Направо излезнах.
Чак сутринта говорих с дъщеря си, карахме се, тя ми се разсърди защото казах на останалите как ги хванах. Всички се караха с нея, майка й я побъка. Много ми се ядоса, дъщерята, че съм я издал, аз малко прекалих, хванах я за ръката, защото се развика много, зачервих й ръката, ама не се извих. След 1 седмица се пооправиха с майка й, брат й се оказа, че знае. Ама аз не й проговорих цели 2 седмици. Разочарова ме, аз се надявам, че ще се сети, че това което прави не е много добре. Аз искам да я видя с мъж, деца. Баба й и дядо й мрънкаха, ама се примириха. Като си тръгвахме дори чао не й казах и сега, една седмица не сме говорили, а ми стана гузно, че й се навиках и й казах, че ме е разочаровала. Ама сега не знам какво да й кажа, не ми отговаря като й пиша и звънкам. Какво да правя? Не ми е приятно, ама дъщеря ми е, не ми харесва да е с момиче, искам внуци, ама искам и да съм в добри отношения с дъщеря ми.
Та, въпроса ми е как да постъпя, че да се сдобрим. Дори не знам какво да й кажа. И ако някой каже как да подходя, за да се сдобрим, ще се сдобрим.

Коментари

1.   Мисля, че дъщеря Ви в случая е виновна и то не защото е хомосексуална, а защото не ви е казала. Всеки родител би изпаднал в шок. Модерни хора сме, личи сте, че сте от образовано, добро семейство, но не стават така нещата. Трябвало е да ви сподели, че е хомосексуална, да дойде ТЯ с приятелката си в България и да ви запознае - не да ви хвърля в тъч в апартамент на гейове и лесбийки.
Не се притеснявай за това дали ще станете баби и дядовци - ще станете ако тя иска деца, защото в 21 век има и семенни банки, и всичко, а и може в по-късен етап да се залюби все пак с мъж - при жените хомосексуалността не е за сега обяснима с физически фактори, НО е трябвало като дъщеря към баща да си каже, да поговори с Вас и да Ви подготви.
Няма нищо сега, станалото - станало, но е нужно да поговорите с дъщеря си ако ще с посредничеството на майката и брата.
Жалка работа общо взето.
Всички сме били в подобна ситуация, дори хетеросексуалните хора - неудобно е все пак от бащата, от родителя, и на мен ми е било неудобно да ги запозная с годеника си, да им обясня как стоят нещата, но го заведох при тях, представих го и така. Не съм ги канила първо у нас, камо ли в жилище, което се дели с още чужди хора.
За мен вината е 90% на дъщеря Ви и 10% е било просто шок. Аз съм млада, образована, живея на Запад и пак бих се шокирала в такава ситуация, какво остава за хора от Вашето поколение. Бих се шокирала дори приятели така да ме поканят някъде на чуждо място, камо ли собственото си дете да хвана в акт и то хомосексуален, а Вие сте обикалял по стаите ясно защо - защото никой нищо не ви е казал и сте се чудили какво става. И аз бих постъпила така
ж33

2.   Напишете й кратко съобщение, че тя винаги ще бъде ваша дъщеря и искате да имате добри отношения. Предполагам, че ще се помуси известно време, ще размисли и тя, и ще се сдобрите.
Ако е хомосексуална, няма какво да направите. Може и деца да има, все пак може да роди. Може и да продължи живота си с мъж.
Вие сте разбрали по възможния най-тежък начин-цялата рода е разбрала. Трябвало е да запазите тайната й, макар, че тя е замесила кашата, канейки ви в всички в гейкомпанията.

3.   Да се сдобрите? Ще трябва да минат години. Докато дъщера ви не се осъзнае и не ви дари с внуче дай боже.

4.   Знам, че сигурно е било шок, но в крайна сметка това е твоята дъщеря, нали? И най-важното за един родител би следвало да е да види детето си щастливо. Освен това е било доста засрамващо да разкажеш на всички какво си видял. Можело е преди това да поговориш с нея насаме, а не да я засрамваш. Така, че сега се извини и никога повече не се бъркай в личния и живот! За добро или за зло тя е лесбийка и твоето викане не само няма да промени това, ами ще стане най-вероятното, а именно тя ще спре да си общува с теб и никога повече няма да ти проговори. Така, че ако не искаш да я отблъснеш окончателно, просто се извини и никога повече не прави нищо подобно!

5.   Просто й кажи, че я приемаш каквато е и че я обичаш. Че каквото и да стене винаги може да разчитана теб. И наистина я приеми. Може и в този случай да имаш внучета. Нищо не й пречи дз роди. Но излиза, че мислиш повече за себе си и своите си искания, отколкото тя да е щастлива. И това я е обидило.

6.   Просто и кажи, че не си очаквала, извини се, просто тя си живее нейния живот и така, като не вдига пиши и... Сдобрете се, дори дс не ти харесва какво прави, може да е кратка връзка...

9.   Постъпил си малко като задник. Но е поправимо. Нека майката да послужи като посредник да се сдобриш с дъщеря си. Пък внуци винаги може да имаш - те могат да си намерят донор или да си осиновят дете. Твоя син също може да има деца. Няма смисъл заради глупости да се караш с дъщеря си.

10.   За какви деца говорите пък вие. Аз например не съм лесбийка, но пак не искам деца. Не мисля, че ще мога да ги отгледам и възпитавам както трябва. Иначе имам приятелка лесбийка, която като си намери жена ще иска да си осиновят дете.

11.   Защо родителите смятате, че ние сме длъжни да раждаме деца ей така само и само вие да имате внуци? Сакън да не ви се затрие гена! Не, няма да имам деца, за да угодя на майки, баби и стринки! Дъщеря ти има право да живее по начин, който я прави щастлива. Ако не са били вашите еснафски стереотипи за "семейство", "мъж", "внуци" и прочее, е щяла да ви каже, че е намерила любовта в лицето на жена. Но не е посмяла, авторе. Не е посмяла, защото си ви познава ограниченото мислене. Така се е получила неловката ситуация. А и ти не си й помогнал в тази ситуация. Хем й нахълтваш в спалнята, хем й държиш сметка и й извиваш ръцете. Откаде накъде? Правилното поведение би било да се извиниш, че без да искаш си влязъл в личното й пространство, и повече да не споменаваш за случилото се, защото споменаването му е неудобно най-вече за теб.
Не съм лесбийка. Омъжена жена съм.

12.   Пълен потрес ми докара поведението Ви, признавам си го. Зрел хора, големи, не могат да общуват помежду си, а си крещят, обиждат и замерят с очаквания.

13.   Той искал внуци! А дали дъщеря ти е щастлива замисли ли се?