Споделена история от Семейство

Как да приспя бебе?
Здравейте, пише ви един 26 годишен мъж, на който му се наложи да гледа бебе на 1 година, моят племенник. До сега никога не съм го правил и ми е голямо предизвикателство. Като цяло разбрах, че когато се е наспал и е нахранен- няма проблеми. До някъде му хванах цаката как да го гледам, но и някой друг съвет ще ми от полза със сигурност. Проблема е, че не мога да го приспивам. Давам му мляко да пие, пея му песнички, какво ли не.. не става и не става.

Коментари

1.   Не знам кой ти е оставил толкова малко дете за гледане. Надявам се да е за 1-2 дни. Като цяло гледай да е нахранено добре и да не си ляга много късно - противно на това, което си мислиш, ако мине една фаза, детето се преуморява и не може да заспи от това. Някъде към 19-20 часа най-късно трябва да е в леглото дори да си мислиш, че не му се спи.
На тази възраст детето трябва да има режим. Питай родителите. Изобщо за такива въпроси родителите питай, защото всяко дете е различно, но от мен съвет - по-рано го слагай да спи и спазвай режима!

2.   при мен вървеше номера да го гушна и да "танцуваме". Пусках някоя бавна песен и танците започваха. До половин час се унасяше, лошо беше като го оставях в креватчето разсънваше се ама като пак му пуснех музика се унасяше. Задължително балади, някак го успокояваха бавните мелодии и се заслушваше. Но ми беше много интересно как на обяд заспиваше от раз, още от разходка като се приберем и докато го нахраня и той вече беше задрямал на столчето за хранене, а вечер по-трудно. Режим сякаш нямаше за приспиване вечер за разлика от обяд. Станеше ли 13:00 катопо часовник клюмаше на столчето, а вечер към 9 или 10 гледах да го приспивам понеже като го приспя по-рано и се събуждаше към 1/2 часа зареден с енергия

3.   Може да са няколко причините - може да спи много през деня и да не е уморен, може да му даваш сладки храни, които да го превъзбуждат, може и както е казал 1 да се преуморява и от преумората да не може да заспи, а може просто да не е свикнал с нова обстановка или теб. За обяд го слагай да спи малко по-рано, че да има време да се измори и за вечерта да е сънлив. Идеята с музиката също помага. Важното е да не е спал примерно до 5 и да има някакъв ритуал за сън, с който да свикне - точен час и определена бавна музика и най-важното тишина и приглушена светлина.

4.   Ние я приспивахме с добрия стар номер с шума на сешоара. Действа безотказно.

6.   АВТОРА:Благодаря, това със сешоара ще го пробвам, чувал съм го и преди. Номер 1, Моля не го превръщай в лична драма, питах прост въпрос. Всъщност родителите си го гледат вечер, просто през деня имат проблеми в момента и аз реших да им помогна. Три месеца ще го гледам. Но честно казано ми е приятно. Добре е да се подготвя, защото може би и аз ще стана родител скоро. :)

7.   До автора:
Браво, пич! Кефиш ме! Дано повече мъже има като теб!

8.   Слагаш го в колата или в количката и го возиш, понякога помага. Бял шум също може, но е като че ли за по-малки бебета.

9.   Люшкай го.

10.   Трябва да призная, че станах професионалист в отглеждането на бебета. Честно казано ме натоварваше много в началото, но сега само с поглед си общувам с него. Научих го, когато прави бели, щом чуе "не" да спира. Приспивам го за 5 минути. Дълги години съм дресирал куче и определено това ми помогна.

11.   Браво, Авторе, голям тренинг имаш и за бъдещ баща! И още - не казвай никому, но най-вероятно кучето ти има повече акъл и мозък от бебето, така че напълно си прав, че си успял да „дресираш“ бебето по същата методика. Най-важното във всяко начинание е човек да не се отказва и да не мрънка. Ти си търсил решение и си намерил с много упоритост такова, защото си искал и защото във всичко в живота си подхождаш по този начин и съответно имаш успех.

Мечта си за една жена и жените много си падаме по мъже, които умеят да се справят с деца.
Мъжът ми има двама много по-големи братя от него (към 16-18 години по-големи) и те много са помагали в отглеждането му и често като е бил сладко бебе и малко русичко детенце са го взимали с тях, за да свалят мацки! С успех!
Мъжът ми още има хубави спомени от цялото това внимание и как е присъствал на младежки купони и събирания като много малко дете -)