Споделена история от Семейство

Бъдеща майка, но пушачка
Здравейте, искам да ви попитам наистина ли е голям проблем, че ще ставам майка, а пуша цигари? Всъщност с мъжа ми и двамата пушим. Аз съм на 22, а той на 26. Сега съм бременна в 5ти месец, но си пуша. Пропагандира се, че цигарите са едва ли не страшно вредни, но аз съм си добре и бременността ми е добре. А и досега жените пушачки как са си раждали без проблеми. Замислям се напоследък от време на време и реших да ви попитам вие как мислите?
Обръщам се към хора, които вече са родители, особено майките. Интересно ще ми е да прочета мненията и на пушачи и на непушачи родители.

Коментари

1-50 от 58

1.   Ако напиша какво наистина мисля за теб, а и за бременните пушачки като цяло, ще ми изтрият коментара, затова ще кажа само, че не заслужаваш да имаш дете.

2.   Цигарите са вредни, особено ако са в големи количества. Обаче, ако ги спреш тотално, ще се изнервиш и това ще е още по-вредно за бебето. Аз също съм пушачка и пушех по време не бременността не повече от 5 цигари от най-слабите. След раждането, докато кърмех не пушех. Но този период беше кратък.

3.   Ти си си добре, ама дали бебето ти е ок? Не ти ли хрумва, че в момента всичко, което ядеш, пиеш или пушиш директно отива в кръвта на бебето ти? Та пуши си, пуши си и после се моли бебето ти да няма здравословен проблем. А ако искаш можеш да почнеш и да пиеш, ей така за спорта, че да свиква бебето още преди раждането на цигари и алкохол. Ти май още не разбираш какво значи да си бременна и че в момента освен за себе си, си отговорна за здравето на още един човек и то човек с не изградена имунна система., който на всичкото отгоре няма право на избор. Защото ти можеш да решиш дали да пушиш или не, ама бебето не може, като решиш да го подхранваш с никотин и катран, ами колкото и да не му харесва, няма избор. Извинявай, ако съм рязка ама това е истината, в момента ти умишлено тровиш детето си! Ама щом на мен не ми става лошо, значи всичко е ок, е да ама не е ок. Не и от гледна точка на детето ти. Като родиш, ако искаш и по 5 кутии на ден пуши, твоя си работа, но докато не минат тия 9 месеца просто се замисли какво причиняваш на детето си.

4.   Много лошо е, че пушиш по време на бременност. Казвам ти го от личен опит. Детето ми е с астма само по тая причина. Упреквам се много и съжалявам, но е късно. Пушенето има много лоши последствия върху плода. Помисли хубаво как да откажеш цигарите.

5.   Моя приятелка пушачка изкара бременността си пушейки - но до 5 цигари дневно. Лекарката, при която ходеше я посътва да не ги спира понеже е пушач от 20 години без да спира и сега ако спре ще е стрес за организма и съответно за бебето. Но задължително да ги намали. Сега бебето е здрава млада дама на 2 години.

6.   Щом не мислиш за себе си мисли за детето, много е вредно, а то е толкова малко същество, може да се роди преждевременно, след това не можеш да го кърмиш ако пушиш. Може да се роди със заболяване...

7.   Aми възможно е детето дa стрaдa от aстмa в последствие нaпример, мaлко ли ти се струвa?
Aз съм пушaчкa и пристрaстенa силно. Но кaто зaбременях пушех точно 3 цигaри с никотин и кaтрaн 0. 1-0. 1 до третия месец, когaто вече се е обрaзувaлa плaцентaтa, a след товa до 5 цигaри от същите. По време нa кърмене пaк ги нaмaлих до 2-3, кaто ги пушех нa половинки. И пaк е много, но поне се стaрaех мaксимaлно.
Въпреки товa детето ми имaше сериозни aстмaтични пристъпи, кaто единият път почти си беше отишъл в ръцете ми.
Окaзa се, че кожaтa му е прекaлено сухa зa дa поемa нужното количество кислород и зa товa се случвaхa тези пристъпи, но освен цигaрите живеех и в грaд редовно обгaзaвян от Румънски зaвод.
В крaйнa сметкa сменихме не сaмо грaдът, a и държaвaтa с Испaния, тa от тпгaвa не е имaл нито един сериозрн пристъп, но товa не нaмaля чувството ми зa винa!
Рaзбирaй го кaкто искaш, но aз кaто мaйкa ти кaзвaм, че можеше дa спестиш всичко товa нa детето. Живея вече много години с тaзи виновност в сърцето и душaтa си.

8.   Абе момиче, какви са тия глупости.
Може бременността ти да е добре, да родиш лесно, но уврежданията на плода да се проявят след години... на един познат детето към 3-тата 4-тата година се прояви забавеното развитие. Така че спирай цигарите веднага и не позволявай да се пуши около теб. Не си прави експерименти с детето си!!!

9.   Aвторке, вие с мъжа ти сте асоциални просто. В 5-ти месец си се сетила да се запиташ и наричаш научните факти „пропаганда“, просто защото не ти пасва.
Не се пропагандира, а е ФАКТ, че децата на пушачките се раждат с под нормено тегло. Ако детето е момиче допълнително си увредила и внуците си, защото яйцеклетките на дъщеря ти са се образували под влиянието на катран и никотин - има вече изследвания за ВНУЦИТЕ на майки-пушачки на дъщери. Тоест ти е възможно с твоето безотговорно поведение да вредиш и на внуците си дори ако носиш момиче.
Другото са ти го казали - от астма до проблеми като аутизъм и поднормено тегло.
И не, малко цигари не са решението, защото всяка една цигара води до силно съкращаване на кръвоносните съдове и стрес за плода, може да доведе до тромбоза и сърдечен удър.
Ти и мъжът ти за мен сте асоциални. Не само се размножавате много млади, сигурно под покрива на собствените си родители и разчитайки на тяхната финансова помощ, но не сте готови да поемете елементарни отговорности като родители, елементарна грижа за здравето на бъдещото дете.
Остава само да споделиш, че си и попийваш винце, биричка и допълваш картината...

П.П. Моята майка е пушачка, но е прекъснала по време на бременността си. Това е преди 34 г. и още тогава лекарите са знаели какви последици има пушенето по време на бременност, а ти в 21 век говориш глупости, просто защото не можеш да спреш да пушиш. Между другото, в 5ти месец е вече късно - органите и тъканите са се образували вече, навредила си вече на бебето - от сега нататък само ще расте. Определящи са първите месеци!!!

10.   Майка ми е пушила по време на бремеността, но не е имало проблем.
Само дето детето ти ще се роди дребничко, пъпната ти връв ще е на петна от цигарите и така.
На 21 години с нито един дефект външен или вътрешен, но това зависи и от дистанцията на времето.
Сега въздуха, храните и начина на живот са под всякаква критика.
За мен си още малка за бебе, а и трябва да спреш пушенето поне по време на бременност.
След като се роди бебето, трябва да пушите задължително на терасата, ако нямате такава на прозорец, но не и вътре.

11.   н. 10, WTF - пъпната връв е на петна от цигарите, а проблеми е нямало? Ужас!

12.   Да, номер 10 - Нямало е проблем, защото съм друго поколение, не като вашето!
Пушенето не е такъв фактор, а живеенето в мръсни градове, дишането на какви ли не изпарение и искате здрави деца? ! Заселете се по балканите и няма да имате проблен с въздуха.

13.   Докато си бременна може и да няма усложнения, но в деня, в който родиш недай си боже на детето да му има нещо.

14.   *Не съм раждала, но имам теоритичен поглед върху нещата.
№10 - Права е, че времената се менят, не може да сравняваш дете от 90-те с дете току-що родено.

*Сега има много повече застрашаващи фактори, отколкото е било преди 20 години.

*Газовете които отделят колите.

*Бъканите с различни хормони меснни продукти.

*Некачествени дрехи, които водят до алергии.

*Напитки бъкани с различни оцветители и консерванти.

*Облъчването от технологиите. (смарт телефони, компютри и таблети)

*Различни бактерии населяващи държавата ни.

*Сега %-те са в пъти повече бебета с увреждания, отколкото преди 15-20 години.
Може жената да не е пушила, но има висок % бебето й да се роди с увреждания, заради гореспоменатите проблеми които изброих.

* Към авторката -
В 5-ти месец и продължаваш да пушиш, честито увредила си достатъчно плода, ако спреш сега, не мисля че ще се оправят нещата, кой знае колко.

*Дано да родиш здраво бебенце без проблеми, като се роди с таткото да внимавате.

*Пред бебето не пушете.

*След пушене измивайте добре ръцете си.

*Не пушете вътре в стаите.

*Ако след раждане пушиш, не го кърми, а му давай изкуствено мляко.

*Нека да не се вменява вина на авторката, защото най-вече сте майки, а никоя не иска да "чуе"- "Ти си лоша майка", "Ти не ставаш за майка".
Спазвайте добрия тон на сайта.

-Maryjane

15.   Maryjane, имаш наивен поглед над нещата, защото забравяш най-големият фактор, който ни тровеше и през 80те, и през 90те - ТЕЖКАТА ИНДУСТРИЯ.
Имаше редовни обгазявания с хлор, сяра, катрани реката в моя град всеки ден беше с различен цвят, защото текстилната фабрика пускаше всички багрила направо в реката. Имаше във всеки град тежка индустрия и камиони ЗИЛ без катализатор!
Пушенето беше навсякъде - дори във влака, в РЕЙСА се пушеше, навсякъде - в болницата ВЪТРЕ се е пушило.

Също не е аргумент, че видиш ли околната среда е мръсна и сега хайде да пушим, защото не е фактор.

За храната - ХОРМОНИ В ЕВРОПА СА ЗАБРАНЕНИ. Хормони за растеж на животни се дават само в САЩ, но и там трябва да пише на опаковката, че е давано хормони и никой не ги купува тези продукти.
В ЕС е абсолютно забранено
И още, което не сте май разбрани - забранени са изкуствените торове в целия ЕС и затова и във Враца затвори заводът за торове. През 80те и 90те не само торове се изсипваха с тонове, но и се ползваха пестициди, които днес са забранени и са истински отрови.

Бактерии са населявали държавата ни преди да е имало хора, животни и растения, така че ако искаш да се опазиш от бактерии - опитай на някоя друга планета

Вредни напитки и дрехи никой не те е карал да носиш - можеш да пиеш вода и да носиш органични дрехи като искаш.

ЦИТАТ „*Сега %-те са в пъти повече бебета с увреждания, отколкото преди 15-20 години. “

Дай статистики като твърдиш такива неща. Днес имаме пренетална диагностика и примерно деца с ДАУН не се раждат, а биват 97% абортирани. В „пъти“ няма повече проблеми. Само заради нарастващата възраст на родилките има проблеми

Извод - 80% от коментар 14 са пълни врелин-икипелин, но изводът все пак е правилен - безотговорно е да се пуши по време на бременност, а при кърмене е забранено да се кърми дете с кърма на пушачка и това е много добра тема, която засяга Maryjane, а за другото ѝ е простено, защото сигурно е на 14 г. и е слушала само глупостите, които са разказвали хората в обкръжението ѝ, но бързо май са забравили сярата над Русе.
Всеки ден имаше бюлетин по радиото къде е обгазено и да си стоят в кой град хората у дома без да отварят прозорците. Русе, Стара Загора бяха редовно в бюлетина.

17.   Н 14, теоретичният ти поглед нямa дa измени фaктическите последствия, ок? ! Сaкън дa не кaжем нa aвторкaтa, че е лош родител в случaят! Aз съм н 7 и открито говоря зa МОЯТA грешкa и последствиятa зa СИНЪТ ми! Я не рaзмaхвaй пръст с толковa "рaзбирaне" към aвторкaтa, a в същност опрaвдaние. Проблемът не е, че просто не е нaясно, a че дaже опрaвдaвa пушенето. A ние се опитвaме именно кaто родители вече (някои) дa и посочим (нaбием в глaвaтa) че тя в моментa отглеждa в тялото си едно живо същество, което приемa всичко, което и тя, вкл. цигaрите.
Е, не изглеждaш нито по-умнa, нито по-чувствителнa, сaмо глупaвa.

18.   -Maryjane,продължаваш да ме изумяваш от положителна страна. :)
Не обръщай внимание на разярените,бедни "същества",те в сайта само това умеят,да плюят и бичуват всеки който има различно мнение.
Ще бъдеш добра,отговорна и грижовна майка,така го усещам.

(Г.В)

19.   Една моя приятелка пушеше през бременността и детето й се роди с алергия. Сега пие противоалергични лекарства и ходи като унесено. Цял живот ще си ги пие.

20.   Номер 18, знаем, че си номер 14 :D

21.   -20 Абсолютно грешиш драга/и. :)
Нейн фен съм откакто се появи в сайта и я следя по коментари.
Реших като нейн фен да я защитя, без туй всички тук са озлобени и гледат да си натрапят мнението.
А ти -20 си и 15, и 17, не си мисли че не знам, защото веднага след моя коментар се появи изчакващ коментар.
Нека се знае, аз съм фен на -Meryjane, ще продължавам да я защитавам и нахъсвам, а вие си мислете обратното.

(Г. В)

22.   н 21/20, аз съм номер 15 и 9. , номер 17 не е мой пост. Май те хванаха на тясно
Кажи нещо по същество, стига писа разни детинщини като те хванат със събути гащи. Май не ви учат в училище вече да работите с факти, а си измисляте от д... то

24.   Ами ако искаш цял живот детето ти да ходи по болници продължавай да пушиш! Само после не се оплаквай, защото вината за влошеното му здраве ще е само и единствено твоя! Преди време даваха едно семейство в „ Бригада нов дом ” майката тайно пушила и пила при втората си бременност и детето сега е със Синдром на Даун. Това ли искаш? Съседите ми от 4 етаж спряха да пушат, когато децата им бяха малки и досега, въпреки че момчетата са вече големи на 15 и я
12 г. не съм ги видяла с цигара в уста.

25.   И аз пуша, но когато реша да ставам баща бих ги спрял поне няколко месеца, а дори и година преди това. Както и алкохола. Просто искам да осигуря качествен генетичен материал, за да съм поне малко по-спокоен, че детето ми няма да бъде увредено още от самото начало. Защото от 13 години пушене и от 10 пиене моя организъм достатъчно се е увредил, не искам да предам тези боклуци и в днк-то на детето си. Някой може да каже, че това звучи откачено, но това е моето мнение. Казват, че няколко месеца след спиране на пушенето и пиенето организмът почти се възстановявал, така че това е и моята цел. А що се отнася до авторката - щом не можеш да откажеш цигарите за 9 месеца и то заради детето си... Това е меко казано егоистично. Какъв ли е бащата на детето ми е интересно, че да не ти бие два шамара, за да се осъзнаеш? Ама сигурно и той е същия, сега сте такива - егоисти, мислите само за себе си и за собствените си капризи, а после плачете, че имате по 10 спонтанни аборта или болнаво дете. Скоро четох едно изследване, че над 70% от децата-астматици са деца на майки-пушачки. За мен лично е отвратително жена да пуши и, ако някой ден се влюбя в непушачка на мига бих ги спрял и аз. Аре със здраве.

26.   Те раждат без проблеми, но децата имат проблеми после. Как ще си простиш, ако детето ти е с астма или други здравословни проблеми, свързани с пушенето по време на бременността. Нали знаеш, че цигарените вещества влиза през плацентата и бебето се храни с тях. После ще кърмиш ли? То може да му палнеш една и на него като се роди. Извинявай за сарказма, но едно бебе не е в състояние да преработи храна, различна от мляко, камо ли да се справи организмът му с отрови. Пак ти казвам, ще си простиш ли, че си му причинила болести? То не може да си помогне, не може да излезе от корема ти и да не приема цигарите, не може да излезе от люлката и да не диша дима.

Спрете да пушите вкъщи, ти пък съвсем ги спри (то и за бащата е добре да спре). Цената е прекалено висока.

27.   Авторке, гледай сега по мене как ще изригнат всички сектанти, суровоядци и моралисти.
Аз съм на 39. Забременях с първо дете, нормално зачеване, на 35. За миг не спрях да пуша. Много ги намалих, смених с по-леки, но не спрях. Лекарката ми беше разрешила до 2 на ден, аз си разреших още 3, и така ги направих 5 за ден, на пресекулки. Много зор беше, защото аз по принцип пуша по кутия.
Имах прекрасна бременност, с единствено усложнение Гестационен диабет, който е продиктуван от високата ми кръвна захар по принцип.
Заради друг здравословен проблем се наложи да родя планово секцио-детето се роди 2750г, 48 см, 10 дена преди термин. Прекрасни мерки за новородено. Вече е на 3 год и за разлика от доста свои връстници, няма нито едно сериозно разболяване, не е приемала никога медикаменти с шепите, никога не е пила антибиотик. Здраво, право, изключително енергично и любопитно дете. Отрасна навън, в пръстта, в пясъка, в тревичките, изследвайки и опитвайки всяко нещо, което намереше. А тия с алергиите са на майки, които бършат ръце, лице, уста, крака и всичко оголено, веднага след като детето е докоснало мръсна повърхност.
Лека бременност и раждане

28.   Авторката се опитва да се убеди че няма нищо вредно с думи като "пропаганда" и обяснения че цигарите не са вредни. Няма лошо да си ги пуши като иска, но да вземе да се образова за "ползата" от пушенето и да си приема последствията. Подобни безотговорни личности не трябва да стават родители.

29.   Хора, само си баем тук за този който духа. Безотговорните пушачки ще си пушат и хич не им дреме какво ще стане с детето, защото зависимостта им е по-силна от всичко. Дори си намират някакви лекари-шарлатани, които им позволявали уж да си пафкат. Не ми е чудно - през комунизма и радиоактивна паста за зъби може би са щели да им дадат същите чички и лелки щом днес цигари им изписвали...но 2 цигари казва лекарят, а „умните“ решават, че са 5 - 2.5 ПЪТИ повече и понеже на тяхното бебе ДО СЕГА нищо не се е случило -Пафкайте си, момичета, паф-паф, НЗОК плаща или още по-добре - не е от цигарите, а от въздуха навън. Трябва да е като в САЩ - такива хора не само плащат двойни здравни застраховки, но и като се родят някакво болно дете заради пушене/пиене/дроги - сами си плащат лечението. Да видим тогава дали ще пушат.

ЗА АВТОРКАТА и без това е късно - в 5 месец вече каквито и увреждания е трябвало да се случат, са се случили. Първите 2 триместера са определящи, след това и да спре да пуши, хвайдата е минимална.
Научих за себе си нещо ново - че дори пъпната връв на бебетата на пушачките е на петна от катрани! УЖАС.
По-красноречиво доказателство за вредата на отровата няма какво да търсим, но и те бебе на петна да родят, пак ще казват, че е от радиацията навън или от магнитните бури, или от сиренето в магазина - ще си измислят нещо друго.
Тук и майки на такива деца писаха, които съжаляват за стореното и пак акъл не идва....
Жалко, че после цялото общество тегли заради такива глупачки и им плащаме лечение, ТЕЛКове и глупости

30.   24, не е зле да се информираш, какви са предпоставките за синдрома на Даун и тогава да пишеш глупости. Аз пък, например съм имала цветни бременности и цигарите ги ограничих чак в четвъртия месец, когато разбрах. 3 650 и 3 500, сега са на 25 и на 20 години, ни един ден в болница.

31.   Дори и да пушиш и нищо да му няма, защо изобщо трябва да го тровиш по този начин....

32.   Не са глупости а факт бащата на детето потвърди по ТВ, че то е в това състояние, защото майка му пушила и пила водки тайно при бременността! На такива безотговорни хора като теб, авторката и другите, които им пригласят им трябва бой до посиняване та да ви дойде акълът в главите! Безотговорни същества като вас не заслужават и нямат право да бъдат родители!

34.   от 30
Не агитирам никого да пие и пуши, още повече през бременността. Споделих собствения си опит, за което авторката помоли. И в цялата патърдия, която се вдигна, освен мен и още 2-3 майки, други родители не видях. Трябва да съобщите за научното откритие, направено в някакво предаване, че видите ли, цигарите влияят на броя на хромозомите.

35.   Познавам родители, майки пушачки и бащи пушещи в къщи. Децата им са с астма.

36.   Плацентата е най-пропусклива през първите три месеца. Стига с тия глупости как в резултат на пушенето на майката, детето можело да бъде със забавено развитие. Да, може но не заради 3-4 изпушени цигари!

37.   н 34, аз съм бременна (н. 29 съм и други, не ми се търси). Ходя по болници и виждам какви ли не неща в момента и първото, което ме питат лекарите е дали пуша. В чакалнята си говорим с другите майки и никоя не пуши или не иска да си признае де.

Съгласна съм, че Даун не е от пушенето -това е вид хромозомна аномалия, която може всеки да засегне. Решаширах в интернет на английски и не е вярно, че пушенето и пиенето причиняват Даун, но ПУШЕНЕТО фалшифицира тестовете за Даун и води до излишни тестове. Интересен друг факт намерих, че възрастта на жената не е толкова определяща дори и може да „удари“ всяка. Аз съм си правила скрининг за Даун и моята лекарка е откривала такива ембриони и при 20-годишни, така че много препоръчвам скрининга за всяка жена, независимо от възрасттан - става дума за хормонален тест и тест ехограф специфичен, а само при съмнение се прави пункция на околоплодна течност.

И въпреки това не значи, че пушенето/пиенето нямат ефект за Даун, нима е малко да родиш дете с астма, с алергии, преждевременно или с поднормено тегло. Пушенето е отрова и това, че навън има и други отрови не ви оправдава да излагате бебето си на максимум отровата, която може да поема човек.
Дори 3-4 цигари имат голям ефект специално върху сърдечно-съдовата система. Отделно никотинът оказва влияние и на нервната система, на мозъка на бебето
Едно е човек да избере за себе си да се трови, но детето не сте го питали дали иска да пуши и да се трови. По време на бременност просто не сме отговорни само за себе си, а за съвсем друг човек, за НЕЗАВИСИМА личност, която има право да се развие в най-добрите възможни условия. В тези 9 месеца като жени един вид сме инкубатора за нов живот и нямаме право да го тровим просто. След това си пушете 10 кутии цигари на ден ако щете и не кърмете като цигарите са ви по-важни, но бременност цигари, алкохол и дрога е просто табу.
Другите отрови не можете да ги изключите, освен да кажем в храната. Ние 6 месеца ПРЕДИ да забременея заедно със съпруга си преминахме на органична и локална храна - тоест месото, яйца и млеени продукти си ги купуваме от селата наоколо от познати хора, за да сме сигурни, че няма да са отровени, зеленчуци по подобен начин, а вие не само сигурно, че ядете боклуци, но и пушите отгоре на всичко и дори не се срамувате от това, а или не ви пука, или се оправдавате.
Жалка работа.

Едно е да родиш дете с Даун без да зависи това от теб, но съвсем друго е да натровиш детето си, което би било здраво без твоето поведение. Замислете се.

38.   Вижте хора, пушачите не взимат от дума! Дали ще са по на 20, дали ще са по на 40 - все тая е просто няма начин да им се повлияе. 20 годичните поне има шанс да им дойде акъла в главата, ама 40 плюс годишните са точно като магарета на мост инатливи. А и много устати стават само да посмееш да им кажеш нещо против тези цигари. Готови са да ти скочат на бой.

39.   6 ЗА №14

40.   Отличен 6 за номер15, а за номер14 - среден 3

41.   (40) Женската злоба край няма, като видят че защитават някой се почва с нескритата завист.
Като няма какво да кажеш замълчи си, без това темата се напълни само с твои коментари.
Живота е един, живей го и не давай наклон на другите.

43.   "Много ви моля, трябват ми пари, защото детето ми се нуждае от сериозна операция" - И ПРЕЗ ЦЯЛОТО ТОВА ВРЕМЕ ЦИГАРАТА ДИМИ В УСТАТА И!

45.   Българите знаем само да плюем, момичето е писало че има проблем а всички я оплюват, когато бях бременна също пушех, но имах подкрепата на мъжъ ми, имаше и хора които не го приемаха но той никога не ме опрекна, че пуша въпреки че той самия не е пушач, намалих цигарите но не ги спрях, имаше период в който си стоях в къщи и не излизах много но винаги ми купуваше цигари

46.   Айде бе светици. И да пуши последствията са си за нея. Тя все пак има право да направи избор. Живота си е неин. Каквото ще ще си прави. Ако иска и ще се дрогира. Вас кво би бърка.

Споко авторке. Не искам да те упреквам като повечето хора но и аз мисля, че не е хубаво да пушиш. Само така ще ти напиша не е хубаво да пушиш.

47.   Стига Бе. Детето та детето та детето.
Ами животът на жената не свършва с това. че има дете. Ами не ви ли идва наум. че тази жена си е имала живот преди да разбере. че е бременна. Детето й още не е родено. следователно майчинският й инстикт все още не е развит. Моят се разви много след раждането на детето.

Вие нещо не сте в ред. Праведниците. ангелчета. Добри душици. Побъркали сте се по доброто на детето. Изпадате в разни полемики. Бебето та бебето та бебето. Бля. бля. бля. Момичето просто е поискало съвет а вие го направихте на нищо и то защо само защото продължава да прави нещо. което е свикнало да прави. Ами момичето си има живот. преди да разбере. че е бременно. Какво да спре да живее ли. Вие прекалявате. Изкарвате я едва ли не убийца. Може би е лекомислено но не е безотговорно. Макар и късно е поискало съвет в анонимен форум. Значи все пак има някаква отговорност. Замисля се дали е правилно това. което прави. Има родители. които си пушат и хич не им дреме.
Безотговорно е живо родено дете да го оставиш гладно. голо. пренебрегнато. Да не говорим че има родители. които си пребиват децата за тях не мислите. че са безотговорни нали не ги изкарвате убийци дори да си претрепят детето до смърт. Да не говорим и че има родители. които си тормозят психически децата но тях не изкарвате безотговорни нали.

не може едно момиче да поиска съвет от анонимен форум и вие да го нападнете така. Като не можете да помогнете поне не пречете.
ПРАВИЛО номер 1
БЪДИ ПОЛЕЗЕН НА ДРУГИТЕ С КОМЕНТАРА СИ.
ПРАВИЛО НОМЕР " ПАЗЕТЕ МЪДРОСТТА ЗА СЕБЕ СИ ДРУГИТЕ ИМАТ НУЖДА ОТ СЪЧУВСТВИЕ ;

пРАВЕДНИЦИТЕ БЛА БЛА БЛА. дА НАИСТИНА МОЖЕ ДА ИМА ПОСЛЕДСТВИЯ ВЪРХУ ПЛОДА НО ВИЕ ПРЕКАЛЯВАТЕ КАКВИ СТЕ ЗАЩИТНИЦИ НА ПРАВАТА НА ДЕЦАТА. дА НЕ БИ ДА РАБОТИТЕ В уНИЦЕФ.
дОРИ ЛИКАР НЕ БИ РЕАГИРАЛ ТАКА ПРЕСИЛИНО КАКТО ВИЕ.

а И МОМИЧЕТО МОЖЕ ДА Е МЛАДО А И НЕЗРЯЛО. дА. ТО Е САМО НА 22. щЕ БЪДЕ МЛАДА МАЙКА ЖИВОТ И ЗДРАВЕ. НЕОПИТНО Е. нЕ Е ДА КАЖЕМ ЖЕНА НА 40 ГОДИНИ ВСИЧКО ДА ЗНАЕ ОТ ЖИВОТА. тО ОТКЪДЕ ДА ЗНАЕ МОМИЧЕТО.

вСЕ ЕДНО НЕ НЕЙНОТО СИ ДЕТЕ ТРОВИ А ВАШИТЕ ДЕЦА. тОЙНО ПО ТОЗИ НАЧИН РЕАГИРАТЕ.

49.   повечето хора май не са пушачи. Аз че не съм пушач знам. че е много трудно човек да се откаже от пушенето ами вие. Правилно. Ако спре изведнъж цигарите ще се стресира. А това също не е добре за детето. Ще изпита никотинов глад. абстиненция. Както алкохоликът ако изведнъж спре алкохола.
Ограмотете се бе малко хора.

56.   Когато забременях пушех много, по кутия и половина на ден още на първата консултация при лекаря си го питах толкова ли е лошо това че пуша по толкова, каза ми че не е никак хубаво да пуша но ако не мога да ги спра поне да ги намаля, .... какво да ви кажа намалих ги на 1 кутия дневно, редовно ходих на прегледи и всичко беше наред и в нормите, родих прекрасно момиченце точно на термина, в нормални норми, кърмих го до 7 месец и отново пуших, не се гордея с това но пиша реални факти

57.   Така е номер 56. Не е лесно изведнъж да се спрат цигарите. Това е зависимост. Както всяка зависимост не може да се спре изведнъж така и цигарите не могат да се спрат изведнъж. Човек ще изпита никотинов глад. Нима бебето няма да се стресира. Даже стресът е по -опасен за бебето от цигарите. Правилно те е посъветвал лекарят.
Все едно алкохоликът да спре алкохола или наркоманът дрогата.

59.   Права е Maryanne. Някои се опитват да вменяват вина на авторката. А тя е момиче само на 22 години. Доста неопитно. Не може така да я упрекват.

60.   Ако трябва да бъда искрена ще си призная че не спрях да пуша, когато разбрах че съм бременна си казах край с цигарите, първите 3-4дни пушех само сутрин по 2-3 и още толкова през целия ден но много ми се пушеше и с мъжъ ми взехме решението че е по добре да пуша от колкото да съм все нервна и сприхава, пуших по кутия някъде на ден до 4 месец след това не ходех на работа и пушех даже повече от нямане какво да правя, не се гордея с това ама това е положението

61.   Има истина в това, което пишеш номер 60. Ако бебето се стресира това също не е добре за него. Даже стресът е по-опасен за бебето отколкото 2 или 3 цигари.

62.   Пуши, пий, на планина и спа ходи, на морета, скачай с бънжи. Това си е твоето тяло, като се роди детето, дето нищо няма да му има видимо, ще се успокоиш. После в системата влизаш-специалист по кърмене, по детски сън, по ранно детско развитие, детски психолог, ще се чудиш защо така-ами такова е. Ще викаш то няма причина да му има нещо на детето, няма и да намериш връзка.

63.   Ами да номер 62. Животът си е неин бебето също каквото иска ще си прави. Тя решава какво да прави с живота си.

Аз акъл не искам да ми раздават както и аз не давам акъл на никой.

1-50 от 58