Споделена история от Семейство

Лош съпруг и баща!
Здравейте, читатели!
Аз съм дете на един лош баща и една майка, изпълнена със страх. Със баща ми живеем под един покрив, но вече месец не си говорим. Нито една дума не сме си казвали от един цял месец! А и аз нямам намерение да говоря с него. Честно казано сега съм по-уверено дете и мисля, че съм добре така. Но проблема не е в това, че не си говорим. Проблема е моята майка! От както се помня тя има страх от него, от години не й посяга, но тези викове и крясъци към нея просто няма как да се отрязят на едно дете. Няма как! Той й вика за всичко! Отнася се към нея с много лош тон и обидни думи! Не издържам... Тя няма намерение да го напуска... Говоря й "Майко, как търпиш това? Напусни го! Отрязява се ни се! Така ли ще живеем? Остави ме мен, аз все някога ще се махна, но ти ще останеш и ще търпиш това? " Плача, плаче и тя, но така и не го е напуснала за 20 години брак с този "мъж". Почти всяка вечер се обръщам на другата страна за да не ме види сестра ми как плача... Забога живота е пред мен, а вече ми е омръзнало... Вместо да водя безгрижен живот, пълен с любов в семейството и разбирателство, аз трябва да чувам крясъци и псувни по адрес на майка ми! Тази жена глупава ли е? Защо търпи това? Тя не е обичана, но стои на едно място. Много ми е мъчно за нея... Аз съм много емоционално и съпричастно дете и се сривам, когато я виждам така. Тя ми е майчица, отгледала ме е! Не искам да страда! Със сълзи на очи ви разказвам. Това страшно ми влия. Сутрин ставам, оправям се за училище, отивам и докато часа си върви аз мисля за майка ми и как е тъпкана и обиждана и ми идва да се разплача! Гледам другите деца, щастливи са! Техните родители вероятно се обичат и подкрепят, а моите не са така. Имат едно оправдание - "За да не растат децата без... /майка/баща/. " Боли ме, много! Искам едно любящо семейство, което се подкрепя, но уви... Господ е искал да плача през нощите, вместо да спя сладък сън в леглото. Моля се, тези дни са някой лош период от живота, но колко продължава този период? Не искам майка ми да страда... Тя заслужава по-добро! Но все едно говоря на стена... Каква е тази обич, която тя изпитва към човек, който я унижава? Тя е още млада... Пука ми за нея и искам добър живот за нея, но на тези години как да я извадя от тази дупка и да я направя щастлива? За да се реализирам ми е нужно време, а дотогава тя ще се поболее. Страхувам се! Мислите си - "говори само за майка си, бащата може да е такъв заради някои фактори"... Моля ви! Този човек се прибира от работа, тя му сипва ядене, чисти му, готви му, човека си живее като крал и въпреки това не я оценява. Просто... мразя го! Не искам да изпадам в депресии, имам нужда да знам, че има някой до мен, за да бъда и аз до майка и сестра ми! Сама съм! Понякога този, който ви дава упора и утеха в този живот... Понякога просто... Просто и на него му трябва такъв живот, защото има моменти, в които и той плаче и се нуждае от утеха! Съветвайте ме! И коментари от типа "отиди на психолог, звънни на закрила на детето, нямаш ли баба или дядо" са слепи за мен. Така, че моля ви не ги пишете!

Коментари

1.   Реално, как си представяш да стане развода? Имате ли къде да живеете с майка ти и да се издържате? Не мисли, че тя не е премисляла развод милиард пъти. Но защо не се решава? Едва ли е от любов. Може би тя се страхува, че няма да се справите без него? Имате ли кой да застане зад вас? Майка ти има ли родители, които да са й опора или брат и сестра, приятелки? Може би се страхува от отмъщение и тормоз? Ако тя няма достатъчно финанси, може да мисли, че съдът ще те остави да живееш при него, а тя ще трябва да излезе на квартира? Говори за тези неща с нея.

2.   Здравей, отдавна съм пораснала, но съм минала по твоя път. При нас ситуацията беше същата, с добавка алкохол и това че в един момент моят се пенсионира и трябваше денонощно да го търпим. Майка ми сфбра смелост да го напусне окончателно едва когато станахме със сестра ми студентки. Просто нямаше как да остане сама там. Защо не го направи по-рано ли - страх, е няма да може да се справи сама. Разбери, че когато всеки ден ти повтарят колко си некадърен, глупав и неспособен, още повече 20 години, ти започваш да вярваш в тази си неспособност. Смяташ, че няма да можеш да се справиш сам още повече с отглеждането на две деца. От друга страна съм сигурна, че майка ти не иска да ви причинява всичко, до което би довело едно дело за развод. Процедурта за развод е тежка, а когато има и деца още повече. Затова тя търпи и ще търпи докато пораснете. Единственото ви спасение е да избягате и да не знае къде сте. Просто ако се разделят и живеете в един град, представи си, че започне да я преследва? Майка ви е много силна, но й отвори очите за тази й сила.

3.   Щом сa слепи зa теб някои логични препоръки, тогaвa нaпрaви няколко видеотa когaто е в aпогея си. Когaто вече имaш няколко видеотa докaзвaщи мaлтретирaнето у домa и че то влияе нa цялото семейство, про следвaщ подобен пaнaир викaй полиция. След кaто вече е дошлa поне веднъж, отивaш и прaвиш жaлбa срещу него кaтопредостaвяш и копия от системният тормоз у домa. Aко нямa нужният ефект (нaсилствено извеждaне от домa и огрaничителнa зaповед) то прaщaш или отовaш до офисa нa някой новинaрски сaйт и предостaвяш копие от жaлбaтa до полиция и видеотa (докaзaтелствa).
Идеятa е дa бъде изведен от домa, зaщото е опaсен зa мaйкa ви и вaс, мaлтретирa ви психически, което не е по-мaлко от физическият тормоз.
Мaйкa ти... нямa зaщо веме дa се опитвaш дa я нaкaрaш дa прогледне, тя е увреденa психически, нямa дa го нaпрaви. Тя имa нуждa от психотерaпии и по-продължително време.
Но постaвенa нa тясно с докaзaтелствa и при свършен фaкт, нямa изход освен дa мълчи поне и тaкa дa подпомогне освобождaвaнето от бaщa ви. Aз съм достaтъчно "лудa" кaто дa му поръчaм здрaв бой преди товa, не могa дa си предстaвя подобен изрод у домa...
Успех!

4.   Единственият вариант е да се разведе. Може да я е страх, че няма да може да ви издържа... Поговори с нея, предложи й да се разведе. Не пишеш на колко години си, но й предложи, ако я е страх, че няма да има пари, ти като поотраснеш, да работиш през уикенда и да й помагаш. Натисни я да се разведе. Покажи й това, което си написала тук.

5.   Повечето семейства в страната ни са напълно идентични. Краен битовизъм. Онези, които оцеляват във времето, са тези които подлежат на промяна, но са малко. Твоето ще пребъде, но никога няма да бъде семейство. Майка ти е търпяла физическо и психическо насилие, какво различно или стряскащо баща ти и поднася този път за да размисли. Майка ти е възпитана във време в което думата на жената нямаше отношение. Нищо не може да направиш за нея, само ти трябва да си фактор. Не допускай агресията и злобата на баща ти да запълват съзнанието ти. Учи, учи усърдно и ако някога се връщаш назад прави го само за да си припомняш какво не трябва да бъде едно семейство.

6.   Оправданието "заради децата" е най-ужасното престъпление в наши дни. Опитай се да обясниш на майка си че вие така или иначе нямате баща и това положение е по-лошо отколкото с липсващ такъв. Обясни ѝ колко ти е зле и за депресиите които ти причинява. Ако и това не я накара да си мръдне пръста, тогава просто нямам думи.
В такъв случай наистина няма да имаш избор освен да се махнете със сестра ти оттам, пък твоята майка да се оправя. Не можеш да помогнеш на човек който не желае помощ.

7.   "Просто и на него му трябва такъв живот, защото има моменти, в които и той плаче и се нуждае от утеха! "
--------------------------------------------------------------------

Авторке, това е отговорът на случващото се при вас. Сама си стигнала до извода, че и той има нужда от утеха. Забравяш нещо много важно, че бащата си е баща, а лошото отношение на близките му към него, предизвиква това поведение. На плещите му тежи отговорността за семейството. За да е такова отношението му сигурно си има причина, а и както описваш ситуацията, излиза, че сте три жени на главата му, може би вечно мрънкащи за нещо, и обвиняващи го за всичките ви неприятности. Това е съдбата на повечето мъже в тези "модерни времена", заради еманципирането на женския пол. Може би човекът е искал да има и син за наследник, който да продължи неговото "АЗ"! Когато наближи краят на всеки мъж, той съжалява не за това което е направил през живота си, а за това, което не е направил, а е могъл да направи, преди да си отиде от този свят. Не очаквам да ме разбереш, защото си още момиче, но казвам всичко това с добри намерения, а разводът за който те съветват тук друти потребители на сайта, не е най-добрият вариант за никого от семейството ви. Желая ти късмет за в бъдеще, защото ще ти е нужен!

8.   Един ден ще се радваш, че не го е напуснала и ще оцениш саможертвата й. Децата на развеждащи се родители получават много по-голяма травма. Когато пораснеш ще си дадеш сметка за всичко и ще погледнеш на нещата с други очи. Ще си дадеш сметка, че въпреки цялата тази ситуация майка ти е издържала заради вас и че семейството не е само цветя и рози и въпреки всичко вашите са успяли да го запазят. А сега се моли на Господ това да спре и се опитай да говориш с баща ти или да му покажеш, че поведението му ти е отвратително като например започнеш да чупиш всичко или му забиеш един юмрук в лицето. Може да му напишеш и писмо.

9.   Номер 8, говориш пълни глупости. Аз съм дете на разведени родители и се радвам че го направиха достатъчно рано за да не се стига до системни изцепки. Когато се нормализираха нещата след развода всичко беше ок.

10.   Съгласна съм с н. 2. Аз съм дъщеря на алкохолик, който макар че не викаше и не биеше, просто не беше баща и съпруг - не даваше пари за семейството, живеехме при баба и го търсихме по кръчмите всяка вечер. Майка ми не го остави. Аз напуснах семейството на 18 г. и беше най-доброто ми решение в живота.
Според мен такива жени като майките ни са слаби създания или са зависими психически и емоционално. Имат нужда просто да са жертвичките, добрите. Същият вид отровен родител са тези майки, но не го осъзнаваш. На 50% е виновна за средата, в която израстваш, а като млада жена такъв мъж също си е избрала. Ще остане с него дори вие да сте се изнесли.
Аз лично осъзнах, че не мога да помогна на родителите си, а по-добре е да се поуча от грешките им. Много внимавах с избора на мъж - пълна противоположеност на баща ми - не близва алкохол, 6 години ходих с него преди да заживеем заедно, още 4 години живяхме заедно преди да сключим брак и чак 2 години след брака създадохме дете.
С две думи ВНИМАВАЙ много ти какъв мъж избираш, защото няма да те лъжа - деца като нас клонят да си избират подобни на бащите ни мъже или още по-зле.