Споделена история от Семейство

Бебе на 18
Здравейте,
Аз съм момиче на 18 години.. С приятелят ми сме от 2 години и нещо.. , но аз съм сигурна, че той е моят партньор в живота. От няколко месеца вече не се пазим, но не целим да забременея.. Аз не съм на кой знае каква възраст за дете, но го желая повече от всичко! Та мисълта ми е: някой, който може да ми даде съвет да го направи. Благодря

Коментари

51-59 от 59

54.   Аз също съм на мнение, че е по-добре да родя по-млада, отколкото на 30(примерно). Та хора много излишни коментари прочетох. Благодаря, че отделихте от времето си.. И не, не целя да родя и да си трръсна детето на нашите родители.. И не целя да остана без образование и. н.
Авторката

57.   Правилно - Мен майка ме роди на 24 а татко беше още на 22 - почти 23 така че по добре раждайте млади. Сега майка ми е почти на 49 а аз млад мъж на почти 25 - догодина ги навършвам

58.   Извинявам се, че използвам тази тема, но не ми дава мира въпросът дали съм бременна. Днес е ден 11-ти от закъснението, ще ми се да изчакам до 14-тия и тогава да си купя тест. Преди също се е случвало да закъснее толкова много. Чувствам се добре физически с изключение че от седмица ми се гади по цял ден. Не повръщам, но ми е гадно. Не ми се яде, пия като луда кока-кола, а изобщо не съм фен на газираните напитки. Но от една седмица полудях по колата. Обичах да пия бира, но сега след 1 чаша и не мога повече. Нямам световъртеж, нямам припадъци, спя нормално. Значи бях на строга диета през септември -5 дневен глад. Само на вода, възможно ли е тази диета да е причина за това -закъснението и гаденето. Четох, че това е симптом на гастрит. Но не е изключено да съм бременна. Споделете какви са били Вашите симптомибъдещи мами

59.   Направи тест..

60.   н 58, не сме тук Баба Ванга. Купи си един тест и ще видиш дали си бременна. Всеки елементарен тест може на този етап да хване бременност при теб и защо трябва да чакаш още една седмица не разбрах?
Освен това ползвай контрацептиви, за да не си блъскаш главата всеки месец с глупости.

61.   Номер 60 това не са глупости с които си блъскам главата. Бебето е желано, от 8 месеца правим опити и всеки месец откакто правим опитите закъснението 3/5 дни е радостно събитие, а теста като отсече че няма бременност е голямо разочарование. Мъж си не можеш да разбереш какво искам да ти кажа. "Нормалното" закъснение е 14 дни след този период ако менструацията не дойде причините са две или бременност или проблем. Но не знам този месец е различно и ми се щеше да прочета нещо окуражително и че евентуално съм бременна преди теста да ме разочарова или зарадва. Да съм подготвена. Даже защо ли ти се обяснявам хабя нерви и аз не знам. Тръгнал да се заяжда с хората без да помисли че монетата на две страни. Приятен ти ден

62.   57, хубаво даваш за пример майка си, но ти взел ли си добрия пример от баща си?
58, аз като настояща вече мама искам да те съветвам да не подхождаш така безотговорно, защото може да се окаже хем да си бременна и хем да имаш гастрит или някакъв по - сериозен проблем. Затова направи си тест и дори да не си бременна веднага отиди на лекар, който да установи какво точно ти има и да решите проблема. Един ден като имаш вече дете и за него ли ще питаш по интернет....

63.   Кое е безотговорното? От опит знам, че лекарите хич няма да ме отразят. Пак ще ми повтарят че всичко ми е наред. Имам 1 спонтанен аборт от преди 2 години. Точно щото много ми обърнаха внимание лекарите. Всичко било наред. Смених 3-ма уж най-хвалените в моя град понеже съм безотговорна е нали всичко беше добре какво стана изведнъж никой не можа да ми даде отговор. Предпочитам да питам по интернет вече честно казано. Все 1 от 5 отговора ще има доза истина за разлика от мнението на лекарите които гледат по-бързо да им се махнеш от главата без да им задаваш излишни въпроси. Сега се чувствам различно от предишната ми бременност затова гадая. А преди да си казала от кога не съм ходила на лекар, ходих когато решихме отново да си имаме дете. Всичко ми беше наред пак, а щом е така защо 8 месеца подред опитите са без успех. Мъжът ми е наред, аз съм наред според докторите... е къде е проблема? . От четенето по интернет и понякога питането научаваш доста неща. Даже и може да изискваш да ти назначат изследвания за които те самите не се сещат да ти назначат и изобщо че от там може да се изясни причината. Лудост е, никой не си върши работата разбираш ли. сега ще кажеш с какво съм толкова специална че да ми обърнат внимание. Не съм, но си плащам като всички други те с какво са по- специални от мен? Уморих се. Затова предпочитам някой да ми напише че съм или не съм и тогава пак отново да тръгна да се мотам по лекари

64.   Здрасти, номер 63 - първо те съветвам да си направиш нова тема, защото проблемите ти нямат общо с темата на Авторката, но ще ти отговоря все пак
Аз самата съм бременна в 32ра седмица без никакви проблеми. Работата ми е свързана с много работа, също използвах отпуска и бях при нашите, така че бях в непрекъснато движение, видях различни лекари в различни градове (имам лекари в София, Варна, Добрич, Смолян и за малко в Пловдив, също в чужбина). Видях също жени с различни проблеми като чакахме - жени със спонтанни аборти, жени с инвитро и дори яйцеклетната не беше тяхна, а руска, жена, която чака трето дете и ѝ зашиха шийката на матката и така нататък.
Едно разбрах - лекарите не са Богове. Не искам да ги оправдавам, защото аз във Варна сама си изпатих от липсата на внимание и от това да бъдеш ходеща касичка, но след дълго търсене намерих там лекарка, която да ми следи бременността по НЗОК и с нея станахме по-близки. Тя е на 60 г. и има и голям опит. Разказа ми как през комунизма, когато са нямали техника са били големи глупаци и са държали жени като теб за задържане с месеци и чак като са започнали да работят с ехографи са разбрали грешката си. Тя ми обясни, че просто нищо не могат да направят реално, защото често тези спонтанни аборти са на празни яйцеклетки или на генетично увредени ембриони, които просто не могат да оживеят. Също често не могат да задържат жени, които имат много желани аборти зад гърба си. На практика моята лекарка не приема жени, които са бременни под 2ри месец и нямат оплаквания, а ги съветва да си направят просто тест за бременност. Едва след 10-та седмица може да види лекарят изобщо нещо, но пак нищо съществено освен че си бременна, а чак на 13-14 седмица се прави първата фетална морфология, където лекар може да ти каже за пръв път детето какво е.
Всичко останало е Божа работа.

Ако имаш нужда от добър лекар в София или около Варна (Добрич), в самата Варна и дори в Пловдив мога да ти препоръчам добри лекари и клиники, но са на частно и мога във Варна да ти препоръчам моята лекарка по НЗОК, но тя пък няма техниката.

За самото забременяване ще те съветвам да не се подлагаш под стреш. Ние самите пробвахме без никакви проблеми и предистория и около 5 месеца ни отне. Оказа се просто, че мъжът ми и аз сме пътували много, така че не сме работили точно по време на овулацията. Аз от доста отдавна имах вече приложението Моят календар, което вече индивидуално ми и изчисляваше овулацията, но правихме грешката да се предоверяваме на приложението, което само горе-долу може да изчисли, защото човешкото тяло не е машина някаква. Също по едно време почнах да си давам парите за тестове за овулация, но в крайна сметка тези тестове само показваха, че никога нямам овулация и се отказах
Един месец двамата с мъжа ми не пътувахме и решихме да си правим секс на посоки, тоест няколко дни преди овулацията също и след овулацията и се получи.
Вече в 14 седмица с най-модерния ехограв при Доктор Щерев успяха да ми кажат кога ми е била овулацията в действителност чрез измервания някакви и се оказа, че е била 1 ден преди изчислената от Моят каленар, така че приложението изобщо не е лошо, но не бива да се предоверяваме.
Успех

51-59 от 59