Споделена история от Семейство

Трябва ли да се притеснявам?
Жена съм на 43 имам син, който преди 2 дни навърши 18г. Снощи седя до много късно на компютъра и сутринта от любопитство прерових history-то му и видях, че повечето беше от някакъв сайт Chaturbate беше си оставил и профила включен и като го натиснах какво да видя, нашия си качил голи снимки, стана ми много неудобно. Видях и че пише last broadcast преди 6 часа оказа се, че се пуска и на живо и най-вероятно мастурбира пред камерата. Видях, че има доста хора, които бяха на живо и жени и мъже и още някакви. Не знам дали да говоря с него, неудобно ми е, а се притеснявам за него. Никога с баща му не сме му говорили за секс и такива неща, но той от много малък си знае, даже като беше на около 8 съм го хващала да гледа порно на телевизора и на стария компютър. Мисълта ми е трябва ли да се притеснявам толкова, опасно ли е това и може ли някой да му навреди? :( Не знам от кога го прави това, аз днес разбрах.

Коментари

1.   Aз бих говорилa, но у домa темaтa никогa не е билa тaбу и нямaме притеснения. Бих ти препоръчaлa съвсем "случaйно" дa споменеш, без дa го гледaш директно (ще потъне в земятa от срaм и може дa го избие ня гняв) примерно докaто тготвиш или друго зaнимaние.
Кaжи му, че нещо се е нaложило спешно дa провериш и твоят нет не е рaботел добре в моментa, зaтовa си ползвaлa неговият, тaкa опрaвдaвaш "клюкaрствaнето" в личното му прострaнство и си видялa сaйтa. В никaкъв случaй не споменaвaй, че си гледaлa голите му снимки!!! Сaмо му кaжи, че трябвa дa внимaвa, дa не се срещa с хорa нa дискретни местa от тaкивa сaйтове, зaщото имa много психопaти, които точно тaкa си търсят жертви.
Не зaдълбaвaй темaтa, не го кaрaй дa се чувствa неудобно или дa се срaмувa, просто момчето си търси нaчин зa сaмозaдоволявaне... зa сегa.
Тaкa ще му подaдеш и, че нямa нищо срaмно в което прaви, но също, че може дa се довери и говори с теб при нуждa. Ще знaе, че нямa дa имa кофти реaкции, ще си покaзaлa вече, че е нормaлнa темa и може свободно дa коментирa и/или потърси съвет.
Aко е по-чувствителен може дa се зaтвори, изолирa и т. н. от срaм от вaс. Просто бъди тaктичнa!

2.   Да, поговори с него,може да се засегне от една страна но от друга може би ще ви разбере.

Майка ми никога не ме е хващала,но пък знае че го правя- на 24 съм той сега е в края на пубертета,късно сте се сетили за тази тема.

Дано всичко мине добре.

3.   Ами... опасно е. И аз съм бил там, правел съм такива неща, но истината е че, това води до адикция - порно и мастурбиране. И може много сериозно да те завлече във дълбините на голотиите и разврата... но няма да споделям, да се не плашиш.
Порното промива мозъка-това знам...
От днес... съм се наел, да си стъпя на вратЪ и повече да не мастурбирам и да не гледам порно. Защото посегна ли си... знам къде отново ще ме завлече (макар и малко по малко) това мастурбиране...

Момче-25

4.   Май точно там е грешката, че не сте му говорили, а сте го оставяли сам да се "образова". Лично аз съм сигурен, че е по-добре да си траеш, все едно, че нищо не се е случило. Нямаш идея какво точно прави в сайта и каквото и да му кажеш ще звучи нелепо. Така или иначе, всеки минава през подобни етапи на ексхибиционизъм и воайорство, които сами ще отшумят, щом си намери истинско момиче...

5.   Аз не бих го споменавал, това е прекалено лично, само ще го накараш да се почувства много неудобно и няма да може са се погледнете в очите вече, не прави ситуацията по конфузна отколкото вече е, просто премълчи и точка. Никой няма да му навреди бъдете спокойна госпожо.

6.   Здравейте,
закъснели сте с говоренето.
Сега може просто да вметнеш докато пиете кафе " Оле на Диянка/Малинка/Драганка от работата сина й си пускал камерата в някакъв порносайт ли какво не разбрах - чуждестранен уж при това. Снимали са го гол и сега го изнудват за пари. Не питай какви разправии има сега в полицията. То няма лошо в маструбацията и порното, ама при всички извратеняци и измамници в нета е много страшно".
Период е. Като си намери приятелка ще отшуми.

7.   Госпожо и аз бях така като синът Ви само, че в нета ме следеше момче, майка ми като разбра щеше в полицията да се обади.

Същото момче, преди месец ми предложи да се видим и какво да видя беше гол и веднага затворих скайпа. отървах се много лесно и го блокирах.
Въпросното момче беше хомосексуалист

8.   номер 6 Това е доста хитро, но ще се усети, познавам си го добре. Благодаря и на останалите за съветите! :)

9.   А защо, по дяволите, не сте му говорили за свкс? ! Ето го резултатът от пасивността и нехайството Ви. Да си родител не е само да храниш и обличаш, егати. Че и питате, дали трябва да се притеснявате, а не, недейте, гледайте си спокойствието!

10.   А защо, по дяволите, не сте му говорили за секс? ! Ето го резултатът от пасивността и нехайството Ви. Да си родител не е само да храниш и обличаш, егати. Че и питате, дали трябва да се притеснявате, а не, недейте, гледайте си спокойствието!

11.   Авторке прекаления консерватизъм ви е изиграл много лоша шега. Родителите трябва да помагат когато е нужно и третирането на секса като нещо срамно или тема табу у вас е оставило съответния отпечатък върху сина ти. Откровения разговор е единствения изход, но преди това трябва да си пренастроиш мисленето и да възприемеш секса като нещо позитивно. Всякакви опити за намеци при теб ще се провалят, защото до момента не си била отворена на тази тема и нямаш никаква идея как да го направиш тактично.

Успех.

12.   Ако още не си е изкарал лична карта и не е качил снимка в сайта, за да си потвърди възрастта ще му блокират акаунта така, че не притеснявай при мен точно така стана

13.   Авторке, спомени, че и ти смяташ да си правиш там профил и ще се изтрие веднага :)
Иначе не разбирам постовете обвиняващи родителите, че 18-годишен се интересувал от мастурбация.

14.   Абе 13, едно е нормалната здравословна мастурбация, друго е да я правиш пред камерата и да точат лиги дърти извратеняци! Какви родители има и то в 21 век, не били говорили за секс с детето си, ужас!