Споделена история от Семейство

Да отида ли?
Здравейте. Искам съвет от Вас, защото се чудя и как е правилно да постъпя. От няколко месеца имам приятел и той ме покани на рожден ден на неговите родители, и се притеснявам дали е редно да го придружа, понеже съм неговата приятелка. Мисля си ако отида да не си помислят, че съм нахална, а пък ако не отида да не си помислят, че се правя на интересна. Дайте съвет, имам нужда, за да знам как е правилно да постъпя.

Коментари

1.   Отиди, запознай се с тях, направи добро впечатление. Аз се зарадвах когато дъщеря ми ме запозна с приятелката и. Няма от какво да се страхуваш, бъди уверена в себе си! Успех :)

2.   Не отивай

3.   отиди и си тръгни веднага след това :D първо ще те помислят за нахална, като те видят след това, като си тръгнеш ще те помислят за надута :) С две думи каквото и да направиш зависи с какви очи ще те погледнат и реакцията им.

4.   Ами след като те е поканил отиди... със сигурност е казал на родителите си за теб и, че те е поканил.. едва ли те кани без тяхното знание... не се притеснявай за такива неща. Весело изкарване на празника.!

5.   По-скоро мисли дали ще спиш с него или не, ако не сте го направили все още, защото поканата е предлог за това.

6.   Щом те е поканил няма защо да мислиш, че изглеждаш нахална...

7.   От авторката: Приятелят ми ме запозна вече с тях. И благодаря за вашите мнения. Дадохте ми увереност! Да сте живи и здрави:)

8.   Ако искаш да си сигурна, че няма да изглеждаш нахална, увери се, че поканата е от името на рожденика - майката или бащата. Ти пишеш "рожден ден на неговите родители", но те едва ли са родени на една и съща дата. Ако аз бях на мястото на родителя-рожденик, щях да помоля сина си за твоя телефонен номер и лично бих ти се обадила с покана. Възможно е обаче, хората да са по-семпли откъм социални условности и чисто и просто да са поръчали на приятеля ти да предаде поканата. Изясни си как стоят нещата, защото ако това е негова самоинициатива и родителите му нямат представа, че ще имат още един гост, ще се почувстваш неудобно, а и ще поставиш домакинята в неловко положение. Все пак човек си предвижда кувертите на масата като места за сядане и меню.

9.   Отиди, те са го помолили да те покани, може би са добри хора. Но не оставай да спиш там, поне засега. И не забравяй подарък и бутилка вино или букет... Според рожденика.