Споделена история от Семейство

Брат ми е гей...
Здравейте. Аз съм момиче на 24. Преди около месец брат ми (на 16) ми сподели, че е гей. Той живее в родния ни град с родителите ни и ми беше на гости в София. Не че не съм подозирала, не че не са ми подхвърляли приятели разни шегички, ама признанието си е друго. Беше тежко, плакахме и двамата. Най-много ме боли от това, че той е уплашен, направо ужасен от този факт. Каза, че се е опитвал насила да харесва момичета, но просто не се получава. Цяло лято харесвал един съсед и се чувствал отвратително.
Разбирам го. Обичам го и изобщо не ме интересува, че е гей. Казах му само да се пази, защото имам познати гейове и знам, че масово в тези среди има разврат и нищо повече от търсене на удоволствие. Казах му да в бъдеще да търси свестен човек, разбиране и сериозни отношения.
Казах му да каже на нашите. Той отказа на този етап, имал нужда да мине време. Майка ни би го разбрала, модерна жена е и ни обича безкрайно. Баща ни обаче... просто не знам. Тук и аз съм ужасена. Не че е хомофоб. Той е добър човек, спокоен и уравновесен. Когато е ставало дума за някакви гей отношения вкъщи той просто игнорира разговора. Сякаш подобно нещо не съществува. Веднъж стана дума за едно младо момиче (съседка), която е лесбийка. Тате измрънка само "млада е, ще ѝ мине". Предполагам има и далеч по-крайни състояния, но определено няма да е лесно вкъщи. Семейството ни е щастливо, сплотено и искам да си остане такова.
Искам да му помогна много, така че ако имате някакви съвети или личен опит в подобна ситуация, моля споделете.

Коментари

1.   Според мен момчето не бива да признава още на родителите си. Нека порастне, изнесе се от там и е финансово и изобщо независим - тогава може. Добре е иначе, че е споделил с теб, а ти си реагирала нормално. Не виждам с какво повече може да ти се даде съвет. Той ще е такъв какъвто е, ти ще го подкрепяш и готово. Не виждам големи проблеми, освен че няма да може да има свои деца по този начин, но в 21 век след 10-15 г. на 100% ще има някакво решение и на този проблем - сурогатна майка и днес има, в Гермния се женят гей двойки и осиновяват деца... така че и това няма да е за него проблем един ден.

3.   "масово в тези среди има разврат и нищо повече от търсене на удоволствие"

А хетеро връзките да не са нещо различно? Според мен няма смисъл от прекалена драматизация. Не живеем в 18-ти век, никой не го задължава да прави семейство и да се съобразява с някакъв морал. Напротив, по-проблемното е за тези които се опитват да осъществят подобни неща в днешно време...

4.   Най-добре за брат ти е да учи висше в друга държава, примерно Германия. Така ще има възможност да остане, да се реализира, и да бъде щастлив.

5.   Сaмо продължaвaй дa го подкрепяш, нямa кaкво повече дa бъдеш посъветвaнa, реaгирaлa си кaкто трябвa.
Остaви го дa сподели когaто и aко пожелaе, говорил е с теб зaшото ти вярвa и се чувствa сигурен и спокоен.
Aко реши дa сподели с родителите ви, бих препоръчaлa дa си с него зa морaлнa подкрепa, но не се нaмесвaй, просто присъствa зa "куряж". Вaжното е дa е щaстлив и не робувa нa предрaзсъдъци!

6.   Аз също съм гей, сестра ми го прие нормално, отначало беше уплашена но накрая прие това.

На 24 съм и имам приятел който живее в монтана и е на 27.

7.   Е защо сте плакали бе, деца, голяма работа, гей или не, важното е да сте добри хора и да сте щастливи.

9.   Ще му разширят халката и ще му е хубаво. Научи го да прави свирки ако искаш да си му полезна.

11.   Е и какво от това, че е гей.
Най-добре да не споделя с родителите си.

12.   Здрасти. Първо, много добре си реагирала, браво!
Накратко, аз също съм гей и всички знаят. От сестра ми, приятели, братовчеди нямаше проблем. На наще не казах директно, а оставих да се подразбере и така всичко мина много леко.
За брат ти - да си мълчи. Никой няма да му търси жена на тия години, има мноого врвме. Нека се развие и да се установи, баща ти да се гордее с него, да е успешен. Аз като единтвено момче в родата всички ми гласуват доверие. Сега, въпреки, че съм гей пак не се е променило това гласуване на доверие, защото вече съм над 35. Единатвено ги боли, че няма да имам деца, но и мен също.
И си права, че в гей отношенията има много разврат, лъжи и драма. С възрастта отсяваш плявата и се намират и свестни.
Но за брат ти има много времв! Да си мълчи и да живее на макс!
Сега му е времето, въпреки, че няма никакво community дори и в София. Преди 15 години имаше дискотеки и живота беше на макс!

13.   Браво за реакцията ти. Наистина е по-добре засега, докато е непълнолетен и финансово зависим от родителите, да си мълчи през тях. Винаги може да измисли нещо, ако го питат за приятелка - съсредоточил се е върху учене и кариерно развитие и т. н.

Колкото до "средите" - не мисля, че гей средите са опасни. Той е мъж, все пак и по-лесно може да се защити физически. Даже в тези среди ще получи разбиране, адекватни съвети и подкрепа. По-скоро да внимава извън тях, знаем си обществените нагласи и "традиционните ценности", зад които се крие крайна хомофобия, неприемане на различните и злоба към другите. На много българи все гейовете са им виновни - и за ланския сняг, и за глобалното затопляне, и за личния им неуспех в живота. Все нещо им натрапват, все нещо лично на тях им демонстрират. Трудно можеш да ги убедиш, че агресията им също е натрапване. Ето и тук има просташки коментар.

И май наистина е добре да помисли за живот в чужбина, ако иска брак, осиновяване на дете и т. н.

14.   На 16 още не знаеш боли ли те, сърби ли те. Един здрав пердах (може и вербален), преди да е станало прекалено късно, и може да влезе в час момчето. Имам приятел, който на същите години беше си въобразил, че е гей. Роднините му обаче не бяха някакви либерални мекотели и го освестиха овреме. Сега е щастливо женен с дете и казва, че ще е вечно благодарен на баща си, че му е набил шамарите тогава.
Преди да ме обвините в хомофобия, да кажа, че имам приятели гейове и много ги уважавам. Въпросът е, че реално истински гейове са много малко хора. Повече стават гейове от мода, обърканост и нездрово семейство.