Споделена история от Семейство

Лоша свекърва и мъж - мамино синче
Здравейте. Както вече разбрахте, имам страшни семейни проблеми и със свекървата, и с мъжа ми. Имам нужда от подкрепа. На 26 съм. Живея с мъжа си близо 4 години като от 2 години имаме детенце. Нямаме брак. След раждането на детето животът ми в тази къща стана пълен ад. Дотогава нямах проблеми с тази жена нито с мъжа ми се карах. Тя просто ми се качи на главата. Във всичко ми се меси - как да обличам детето, как да го храня. Ако е болно, да го намажа с ракия. Ако сме на разходка с детето веднага ми звъни да пита къде съм и кога ще се върна. Когато купя нова дрешка тя задължително ще намери кусур. Меси се дори в наще отношения с мъжа ми. Ако се скараме (щото тя живее на долния етаж), веднага се качва да провери кво се случва. Чувствам се в пълен затвор, задушавам се. Нямам свобода за нищо. По цели нощи не спя от нерви дори си докарах здравословни проблеми откакто живея тук. И дори с цялата си наглост сваля дрехите ни от пералнята за да ги пусне долу с нейните щото й били малко. Дори за това нямам право на дума. Ако й кажа нещо, става трета световна война. Всеки ден се карам с мъжа ми заради нея затова гледам все да си мълча, но не мога, не издържам. Ако не е нейното, тя веднага му се оплаква и той се кара с мен. Сега ще ми кажете за какво ти е такъв мъж, зарежи го и тн... Точно това ми е проблема - че не мога да го зарежа. Той е най - близкият ми човек. Той е най -добрият ми приятел. Той е бащата на детето ми и не си представям живота без него. Затова не мога и да си помисля за раздяла. Макар че е типично мамино синче. Сто пъти го молих да се изнесем на квартира. Но това е невъзможно. Всеки път се караме щом подхвана темата. Не можел да ги остави сами трябва да им помага, те не могат да се оправят без него. Примирила съм се и с това. Само да беше мъж на място да й каже да спре да ми се меси. И за капак на всичко той не смее да й каже и гък. Мамино синче... Не знам какво да правя моля ви за помощ. Само не ми давайте съвети да го оставя защото не мога без него. Дайте ми съвет как да се преборя с нея без скандали и без проблеми. Ако други свекърви четат това, нека се включат. Вие също ли се държите така със снахите си? Защо не оставяте младите намира да си живеят живота спокойно? Това някакъв тип ревност ли е? Синчетата ви немогат да са вързани цял живот за вас. Тя буквално не позволява на 30 годишния си син да порастне. Не знам той ли е виновен или тя. Но се задушавам и имам нужда от помощ. Благодаря на модераторите, че съществува този сайт. Благодаря на читателите за отделеното внимание...

Коментари

51-54 от 54

58.   Е ти какво искаш, щом мъжа ти се съобразява с майка му ти си решаваш- ако бях на негово място бих те зарязал. Явно си му станала хипер досадна и на него му е омръзнало да те слуша.

59.   Съгласна съм с номер 2. Това е единият вариант. А другия е да се опиташ да поговориш с нея. Успех!

60.   58, как си личи, че си дърта свекърва - снахата винаги се приема като “досадница” и “натрапница”, като “съпреница за любовта на сина”. Средно положение няма - или обичаш и слушаш мама, или обичаш и слушаш жената. Колко ограничен и егоцентричен начин на мислене! Авторке, прочети Отровните роднини, за да се научиш да се справяш с такива като 58, чиято единствена цел е да те прогонят, че синчето не е за женене...

62.   Аз знам, че бебетата се мажат с ракия. И аз бих проверила какво става ако се карате но само дотам. Не бих си позволила да правя нещо повече и да прекалявам. Нямаш друг избор, ще търпиш.

51-54 от 54