Споделена история от Семейство

Мъжко или женско куче?
Здравейте!
Ще си взимам кокер шпаньолче и все още не съм сигурна какъв пол да е. Казвали са ми, че мъжките по-трудно се дресират, но пък женските цапали доста (основно заради цикъла и разговането).
Та, някой, който е отглеждал кокерче, може ли да ми даде съвет относно пола на кученцето? Както и по колко време сте го разхождали навън, колко пъти на ден и така нататък? Притеснявам се, че ще го взема и няма да успея да го направя щастливо. :/

Коментари

1.   Няма разлика, освен ако не искаш да отваряш кучкарник и да разплождаш. Кастрирай каквото и куче да вземеш и готово.

2.   Какъвто и пол да вземеш мръсотията ще я има. Вземи си женско, все пак ще си подхождате. Тези кучета независимо от пола са игриви, любвеобилни, поддават се на дресировка, дружелюбни, тихи и вярни.

Аз имам куче, което е в пъти по далеч от вашето (бъдеще) кокер шпаньолче и е мъжко. Сега е на годинка и след като навърши третата годинка ще го махам и ще си взема и женско кученце.

Трябва да знаеш, че няма значение от породата куче и полът му. Кучето си е куче и независимо от пола винаги ще е игриво и обичливо.

3.   Мило дете, щом се притесняваш, дали ще успееш да направиш животинката щастлива, значи ще успееш! Номер 1 е прав, кастрирай кучето, независимо от пола, за твое и, подчертавам за НЕГОВО спокойствие, чети киноложки сайтове и ще научиш много. А номер 2, щом ще си "маха" кучето на третата година, каквото и да значи това, да се въздържа от съвети! Да се благодари, че не мога да го докопам!

4.   Най-добре е без никакво куче. 100 %. Помисли!

5.   И аз ще си взимам кокер. Наистина, някой с опит може ли да каже колко пъти и по колко време на ден трябва да го разхождам?

6.   До номер 4.
Не питам дали да си взимам куче, а моля за съвет относно отглеждането на такова. Любовта ми към тези животни е категорична, а решението ми рано или късно да си взема куче - още повече.

7.   до 5/6 от 3
Вижте в Гугъл, няма начин да няма страница на феновете на породата. Аз отглеждам две помиярчета - майка и дъщеря. Миналата година, преди раждането много рових в Интернет, за да се подготвя, много информация има, ще ти е полезна. Кокерите са чудесни, просто не питаш на правилното място.