Споделена история от Семейство

Екзотичен домашен любимец
Здравейте. Жена на средна възраст съм от Пловдив. Имам две деца : момче и момиче, в тийнейджърска възраст, и с баща им сме им обещали като подарък за Коледно Новогодишните празници тази година - домашен любимец. И тъй като и двамата са почитатели на екзотичните животни , специално влечугите най вече, сме се насочили към змиите, като засега се колебаем между тигров питон, царевичен смок и императорска боа. От гущерите ни допадат гекон, игуана, брадат дракон и хамелеон. Четохме всичко, което намерихме из интернет за необходимите грижи за тях, но все пак реших да поискам и съвет от хора, които се интересуват от този тип животни, или дори имат такова като домашен любимец - кой от споменатите варианти биха препоръчали, и защо? Също така - дали е по добре животното да е от мъжки, или женски пол, и защо? Благодаря много предварително!!! Ще очаквам отговорите и коментарите Ви!!!

Коментари

1.   Кучетата станаха демоде за домашни любимци? Вместо да им вземете едно куче, тип ретривер, което ще ги обича с цялото си сърце, а е и почти сигурно, че те ще се привържат към него, вие искате да им вземете влечуго. И каква е ползата от това влечуго? ! Ще си седи в аквариума и така. Ехааа - мечта!

2.   По къщите е пълно със смокове, особено през лятото, когато е бумът на змиите. Защо ти е даваш пари?

3.   Хамелеон :) Аз не съм имала, но един мой приятел - да. Хамелеончето беше много сладко и значително по-симпатично от змия или гущер.

4.   Най добре вземете кобра!!!

8.   Жената пита най-културно, а понася подигравки! Е, аз обичам кучета и имам две, какво трябва да я поднасям ли, егати?! Не мога да те посъветвам, мила, не съм запозната, макар че и аз клоня към хамелеон. Исках да ти кажа, да не обръщаш внимание на заяждания на разни умници, дето на всяка цена държат да изпляскат някава простотия!

9.   Костенурките са много сладки, но изискат много грижи и редовно почистване на аквариума. Игуаните и хамелеончетата също стават, но не знам какви точно грижи се изискват за тях. Лично мен змиите ме плашат и не бих си взела, знам, че някои видове могат да се гледат като домашни любимци, но вие си знаете.

10.   Мисля, че има нещо дълбоко сбъркано в хората, които харесват змии. Гнусно, студенокръвно влечуго, без грам разум, без никаква способност да се привързва към стопанина си. Милиони да ми дават не бих се доближила до змия. Ада заспивам с нея под един покрив.... втриса ме...

11.   Не вземайте животно с голяма продължителност на живота (като костенурка). Най-добре вземете нещо с малък размер, за да не му е толкова малко пространството. Щом ще е екзотично, това мога да кажа. За тарантула какво мислилите?

12.   Номер 10 ти си много зле. Змиите са полезни създания. Нали знаеш, че плъховете разнасят огромни зарази, ядат ни реколтите, убиват пиленцата в птицефермите и кокошарниците, мишкуват в домовете ни и ни гризат докато спим. С техните зарази са избили повече хора, отколкото войните. 2 мишки за 1 година могат да направят потомство от 15 000 и те нали трябва да ядат нещо. Къде ще отидат според теб? В нашите ниви! Змиите трепят тази мръсна напаст и ни спасяват от тях. Как не можете да си размърдате мозъците да го разберете? Когато една змия убие плъх, тя ни помага да се отървем от няколко хиляди плъха. Змия никога не е нападало човек щото й е кеф. Нападат само, когато се чувстват заплашени. А кучетата колко често нападат хора, щото така им скимнало?

13.   До номер 10 - всеки с мнението си , мисля че номер 12 ви е отговорил много точно , и възможно най изчерпателно

До номер 12 - Благодаря за подкрепата

В крайна сметка решихме да е тигров питон или игуана . Все пак очаквам още коментари .

Авторката

14.   12, преди да обясняваш на другите колко са зле и да поставяш квалификации, първо се замисли за себе си. Аз не съм толкова тъпа, за да не съм чела за равновесието в природата, за естествените вредители, за това че ако от нещо няма нужда великата Природа просто не би го създала. Да си изтребват там мишките, това им е работата, но не и да са домашни любимци. Прекалено са гнусни и отвратителни за това.

15.   До 12: Не съм н. 10, но защо си измисляш неверни неща? За 1 година 15000? Мишките раждат два пъти в годината по около 8 мишлета. Грижила съм се за мишки, в зоомагазин. 15000 могат да са яйцата на някои видове насекоми, но за бозайник това е абсурдно. А "вредно" може да стане всяко едно животно, на което числеността стане ненормално висока. А това винаги се случва при унищожаването на друг вид, който е негов враг.

16.   Страхотно е, че се насочвате към терариумните животни. Аз самата съм любител. Но е хубаво да се знае, че тигровият питон достига забележителни размери от 3 - 6 метра. Това би могло да застраши живота на децата т. к. са силни животни и също така са удушвачи. Вместо тигров защо не се насочите към царевичен смок, млечна змия, кралска змия, азиатския тънкоопашат смок също е чудесен, кралски питон (размери: 100-150см). като цяло това са змийчетата, които намирам за подходящ избор.

17.   Ще се включа и този път просто за да поясня нещо. №10/14 съм. Точно това имах предвид, дето го пише 16, но не смеех да го напиша. Тигровият питон достига внушителни размери и е удушвач. Сигурно повече от вас са чели из социалните мрежи как такъв питон спрял да се храни и само лежал до стопанката си. Ветеринарят обяснил странното му поведение-че се кани да изяде стопанката си-затова е спрял да се храни и изследва тялото и за да прецени кога да го направи. А авторката сама да си преценява за себе си и за децата си.

18.   Така - ще им взимаме тигров питон . Благодаря на всички за коментарите - както положителни , така и отрицателни , които приемам като градивна критика . В крайна сметка взехме решението си , и няма да го променим . Най важно е радостта и щастието на децата . Пак благодаря на всички отговорили на темата ми .

Авторката

19.   От 5 дни имаме мъжки тигров питон , който децата нарекоха Хадес

Авторката

20.   Имаше един Христофор в Банкя и се говореше, че една вечер питонът отишъл в спалнята на майка му и е щял да я удуши.
След това май го е разкарал.

21.   С номер 4 бих добавил, Черна мамба.