Споделена история от Семейство

Мразя живота си
Здравейте започвам така на 17 години съм нормално момиче не пия, не пуша, имам ограничен брой приятели, досега съм нямала сериозен приятел, в училище се справям. Проблема е в това че чувствам тормоз в семейството, си проблема е в майка ми която ме обижда и си изкарва проблемите от мен, каквото да правя и не правя, винаги се опитвам да съм примерна, но така се чувствам че живея фалшив живот. От другата страна е моята баба която ме е отгледала като нейно дете, единствено тя ме разбира, когато съм при нея се чувствам добре и защитена, която много обичам. Мразя майка си която ми влияе негативно, съсипва живота ми казва ми че съм дебела, казва ми някой ден семейство да не видя и мъж, забраняваме от всичко и всички, живея в затвор. Нищо не ми липсва пари, дрехи, храна но за какво са ми като съм под стрес, и нямам човек с който да споделя 2 думи. Моля, родители които четете това не си изкарвайте проблемите от децата ви, те не са виновни че животът е труден, винаги ги обичайте каквито грешки да правят. Ето сега се чудя какъв път да поема, защото не издържам понякога предпочитам да съм била във дом а не в такъв ад. Знам че има и по зле от мен не очаквам от вас съжаление просто няма с кого да споделя.

Коментари

1.   И аз не харесвам живота си, но не съм тръгнала да се оплаквам и да го публикувам в разни форуми. Вземи се в ръце и разбери, че хората си имат свои собствени проблени и че те са им достатъчни. Никой не се от теб, или от семейството ти. Просто го приеми и продължи напред. А ако по пътя към продължаването си напред искаш да направиш нещо голямо, скочи пред кола. Успех с това ти начинание :)

2.   Ами стисни зъби още една година, работи лятото на морето да изкараш някой лев, и като навършиш пълнолетие изчезвай от там.
Дори при баба си да се преместиш - майка ти вече няма да може да ти диктува какво да правиш и какво не.
Започни да ѝ се опълчваш, не си вече на 10 години. Всичко, което ти казва на тебе ѝ го казвай на нея: че е дебела, че е грозна, че се е провалила като родител, че пуши много (ако пуши) и т.н. Какво ще направи, ще ти спре джобните ли?
Наблюдавай я сега много хубаво и помни каква НЕ ТРЯБВА да бъдеш в живота си и спрямо децата си.

И ако седнеш да си пооправиш малко правописа - хич няма да сбъркаш.

3.   Стснс ми кофти за теб. Прегръдки. Живота е пред теб и ще ти поднесе много по хубави моменти.

4.   На жени като майка ти трябва да им бъде забранено със закон да се размножават!
А баща ти какъв човек е, зко е свестен защо не му споделиш как те кара да се чувстваш майка ти и какви малоумни неща ти говори..

5.   Защо просто не говориш с нея и не я попиташ защо се държи така. В една връзка дали с момче дали с момиче дали със семейството ти трябва да си споделя и да се търси начин за оправяне на проблема. Опитай се да говориш с майка ти искай съвет от баба ти. Това може да помогне. Късмет!

6.   Майка ми е още по-гадна. Още от малка ми се кара за щяло и нещяло, само защото баща ми и е изневерил, тя ги е хванала в леглото и са се развели и сега си го изкарва на мен. Винаги само мрънка как не съм изчистила нещо по къщата. Как не е домашна прислужничка. Разбрах, че като съм била на 5 години даже ме е била. Вдига ужасни скандали за 3-ка, а не 2-ка. И ми казва как съм безполезна и за нищо не ставам. А имам приятели, на които и за 2-ка не им се карат. Имах един телефон от баща ми и веднъж след поредния скандал го изхвърли от терасата надоло. Беше го направила и веднъж с дрехите ми, които не си бях сгънала. Понякога като съм при баща ми идваше и с крясъци ми викаше да тръгвам. Правата са при нея, но мога да ходя и при него събота и неделя. Пуска ме понякога, но изведнъж избеснява и идва след няколко часа. И аз много повече бих искала да бях в сиропиталище, отколкото при такава майка. И при мен понякога баба ми иска да накара майка ми да спре да ми се кара, но тя и казва да мълчи и да не и се бърка във възпитанието и.

7.   Стани на 18г, започни да работиш и веднага се изнеси от вас. Ако трябва излез на квартира с някоя приятелка. Бягай надалеч от такава майка и се старай да се виждаш колкото може по-рядко с нея. Или отиди при баба си.

8.   Мили деца живота е несправедлив, съдбата никога няма да ви гони, но ще ви чака. Вмимавайте, какво си пожелавате,защото ако силно го поискате то ще ви се случи.
В живота има двойни стандарти и лицемерие, и никой не ти е длъжен с нищо, включително и да ти казва цялата истина. Добре е да приемете съветите за вас те са безплатни.

“Следете мислите си, преди да станат думи.
Следете думите си, преди да станат действия.
Следете действията си, преди да се превърнат в навици.
Следете навиците си, преди да станат ваш характер.
Следете характера си, преди да стане ваша съдба.
Ние ставаме това, което мислим

М53

10.   Аз мразя своя живот но няма да напиша годините си защото ще си кажете О я вижте тя е малка но не е така значи моята история е че в училище ни тормозиха че другия клас били по добри матури това онова аз се изолираш от класа си защото все бях причина за нещо лишо и накрая се разболях от диабет тип едно нелечим в болницата в Русе за малко да ме докарат до кома бях припаднала от загуба на кръв от вените и на висока захар ми дават захар и само местиха абокатите и ми дупчиха пръстите със игли за спринцовки а за инсулина иглите бях а от най големите един сънтиметъе а моята ръка е слаба и те ми я забиваха и натискаха та чак ми се отпечатваше и сега мн хора ди мислят че съм глезена за това че съм под режими че си изчислявам хлебни но не е така защото това е живота ми утре може да умра по този начин ако някой ме подмине като му кажа например че нямам пари а имам спешна нужда от сладко и така и всичките разходи за диабета са много скъпи а и ние не сме заможни чудим се от къде да извадим стотинка за хляб и консумативи и знам че за вас това не е по темата но напротив аз точно заради това мразя живота си