Споделена история от Семейство

Свекърва ми постоянно ми се меси в личния живот.
Хора, моля ви за помощ. Жена на 26 г. Съм. Живея с приятеля ми на семейни начала. Нямаме брак! Имаме дете на почти 2 г. Свекърва ми постоянно ми се меси в личния живот, прави ми скандали с мъжа ми. Той не иска да се изнесем, а аз не мога да го зарежа. Защото злата вещица ме заплаши, че ако ние двамата се разделим, ще ми вземат детето!!!! Тъй като съм безработна и нямам доходи, а бащата взима доста добри. И тъй като нямаме брак, възможно ли е наистина да ми го вземат??? Моля ви, който е запознат, да пише. Благодаря.

Коментари

1.   Не, не могат да ти вземат детето, освен ако не докажат, че го малтретираш или си със сериозно психично заболяване. Нещо повече, бащата дори ти дължи някаква смехотворна издръжка.

Дядо Торбалан

2.   Глопости! Никой не може дa ти вземе детето aко не си нaркомaнкa, aлколичкa, нaркомaнкa и/или детето в риск с теб и то ДОКAЗAНО!
Просто сa ти слaби aнгелите и те си те мaнипулирaт и прaвят нa мaймунa кaкто си искaт. A ти им се връзвaш.
Не знaм зaщо не можеш или не искaш дa зaрежеш тaкъв мъж, още по-мaлко могa дa рaзберa кaк си родилa от тaкъв, пък съвсем aкълa ми не побирa кaк си позволилa дa зaвисиш икономически от него и мaйкa му.
Aми кaто си в нейният дом, зaвисиш от тях дори зa хлябa- нaвеждaш глaвa, рaзтвaряш бузи и търпиш.
Или детето нa яслa, ти нa рaботa и с първи зaделени средствa излизaш нa квaртирa, пък той и мaмa дa си се дундуркaт.
Мaйкa му явно нямa дa го пусне, a той пък е нaпълно зaвисим емоционaлно от нея, aко тя не беше одобрилa ТЕБ зa слaбa мишкa, която дa може дa си мaчкa и мaнипулирa, детенцето и щеле дa те зaреже. Тя никогa нямa дa допусне той дa имa връзкa с нормaлнa женa, зaщото нормaлнaтa, рaботещa и незaвисмa женa със сaмочувствие ще я зaвре у кучи зaдник зa отрицaтелно време и то без дa може дa реaгирa бaбaтa. Тa дори и нежният синковец нямa дa рaзбере, че женa му "изялa" мaйкa му.
Зaпомни обaче-НЯМA ЗAКОН чрез който дa могaт дa ти вземaт детето aко не е в риск с теб!
Нaдигaй си зaдникa и излеш дa си търсиш рaботa! Стaни незaвисимa и тогaвa ще можеш дa и отвъртиш един здрaв през носa нa бaбaтa! Но по-добре е дa се изнесеш, a мъжът ти aко искa дa те последвa, кaто не-дa се лигaви с мaмa си... може и дa имaт повече причини дa не искaт дa се пуснaт един друг... сбъркaняци.

4.   Наистина като нямаш доход може да ти го вземат съвсем сериозно.
Не знам какъв съвет да ти дам? Мъжа ти е мекотело това е ясно което не иска да се раздели от майка си ОК но поне майката да беше добър човек..
най добре се раздели с него наистина така не може да се живее.
Или пък води битка и докажи на мъжа си, чрез запис че тази жена плете интриги..

Успех

5.   Явно и твоят мъж е от тези, които предпочитат майка си пред жена си и никога не я подкрепят. Това не е правилно и в крайна сметка никой не е станал щастлив като е избрал родителите си пред собственото си семейство, но това ще го разбере след време. Ако се обичате и мислиш, че има шанс да останете заедно, си поговори с него сериозно. Най-вероятно той е объркан и от малък са му насаждали синовен дълг и майка му го в манипулирала да я слуша и да изпълнява. Отвори му очите за истината и кое е правилно - има много статии в интернет от психолози, които биха помогнали да докажеш, че ти си права да искаш да си съпруга, майка и домакиня в собствения си дом, че ти и детето сте най-важното и той не трябва да оставя майка си да безобразничи по такъв начин спрямо теб. Когато човек създаде собствено семейство, родителите му остават на второ място - така е редно и това ни прави щастливи. Прочети за emotional incest и mother inmeshed men. Има полезни статии и на български. Дано си спасите брака, майка му е причина, че се карате, но и той е виновен, че го допуска - опитай се да му помогнеш да осъзнае, че това, което прави майка му не е редно и е в не е в негова полза. Тъжно ми е когато разбирам за семейства, които се разпадат заради егоистични родители. По темата - най-добре е да говориш с адвокат. Въпреки това, доколкото знам, детето винаги се присъжда на майката, а твоето е много мъничко и има нужда от теб. Също така, има много случаи в които при развод майката взима децата, а бащата плаща солидна издръжка и майката не работи, така че ми се струват необосновани заплахите на злата вещица. С добър адвокат неговите добри доходи ще станат твои и дъртата ще остане с пръст в уста.

6.   Нищо не могат да ти вземат. Аз не разбирам какви са тия мъже дето не желаят да се изнесат от вкъщи. Скоро четох същата история. Каква е причината? Мъж съм и не ми го побира главата.

7.   Не е възможно да ти вземат детето - напротив, ти можеш да вземеш детето и да осъдиш бащата за издръжка. Гледа се не какъв доход имаш, а как е гледано детето - примерно ако се прибереш при родителите си докато си намериш работа, няма да има проблем. Той ще бъде осъден за издръжка, детето е голямо - отива на градина, ти работа ще си намериш, защото си млада и се търсят много хора в момента. Какво си се панирала, не знам
Ако у нас взимаха децата заради такива неща, половин България щеше да е в Дом майка и деца. Циганчетата да не мислиш, че ги питат какъв доход имат майките им - гледат дали е гледано детето, нахранено, облечено и щастливо и толкоз.
Само на алкохолички, наркоманки и жени, които не си гледат децата им взимат децата. Мъжът няма шанс да получи толкова малко дете. Дори до 4. 5 г можеш да му забраниш да го вижда без придружител.
Съвет - събирай си нещата и се прибирай при вашите. Мъжът ти да избира - майка си или теб с детето. Такъв полундер не ти трябва

8.   Самите думи "злата вещица ме заплаши, че ако ние двамата се разделим" говорят, че тя не иска да се разделяте.
Колкото до въпроса могат ли да спечелят родителски права, отговорът е ДА, те имат пари за добър адвокат, ти нямаш, нямаш и доходи да храниш себе си камо ли да посрещаш нуждите на дете, което е лесно доказуемо. Лесно е да се докаже също, че досега не си имала доходи и той е посрещал твоите и на детето нужди. Без значение дали сте имали брак, щом детето е признато и носи бащината си фамилия, бащата има право да иска родителски права, не се съмнявай, че свекървището няма да го навие да те оплюят ако го напуснеш, лесно ще подкупят и две техни съседки да свидетелстват, че досега свекърва ти е гледала бебето, а ти си стояла в Фейсбук.
За да имаш пълна кошница младо майче първо трябвало да си я оплетеш.

9.   Благодаря ви много... Само н. 4 ме стресира още повече... Точно защото нямам доходи ме е страх. А кой ще го остави на майка без доходи... Много ме е стах. ;((((

10.   Ако не си наркоманка, пияница и т. н. по смъртност не могат да ти го вземат щом го искаш де! Това, че си безработна грам не е проблем, запиши се в бюрото по труда, след това пускаш дело за попечителство и за издръжка-вземи си добър адвокат и милия с милата вещица ще плащат доста! А за това, че вещицата се меси, за това е виновен главно прекрасния ти "мъж"-пу*ка! Като постои с мама може и да те оцени, а може и ти да не искаш вече да те цени! Успех и детето никога не трябва да е претекст да стоиш с някой! Това е глупава грешка и глупаво оправдание затова, че ние си мислим, че не можем да се справим без някой!

11.   Още сега си вземи детето, върни се при вашите, намери си някаква работа и се консултирай с адвокат! По - добре сама отколкото да живееш с такова мекотело и властната му майка!

12.   Отивай при адвокат и ще разбереш какво могат да ти вземат те и какво можеш да им вземеш ти. По принцип в България детето се присъжда на майката и бащата плаща издръжка. И ти, и ние гадаем засега - всеки случай е индивидуален и затова трябва юрист. Ако нямаш пари за консултация, намери някой познат за съвет или изчети бракоразводните закони. А майка му не иска да го напуснеш, защото ако остане сам с нея ще я намрази затова, че ви е разделила. Познавам случай, който изгони жена си заради майка си и са задържали детето докато минат делата. И познай - милата свекърва вече не се натиска да му върти домакинството и да му гледа детето - то е изпратено в съседно село, за да го гледа някаква леля!

13.   Има сайтове за безплатни консултации с адвокат в интернет - умишлено не пиша сайта, който намерих, защото не знам дали модераторите ще публикуват коментара ми.

14.   Aвторке, много са те наплашили и манипулирали тези хора. Махкай се от там! Какъв доход да имаш като си майка на 2 г. дете - гледала си си детето. Никой няма да ти вземе дете, което е гледано! Отивай при вашите, давай детето на градина и почни работа ако така ще си по-спокойна, но мисли логично - за липса доход не се взима дете. По тази логика живо циганче нямаше да остане в семейството си, да не говорим за децата на инвалиди и така нататък. Дете се взима чак като го занемариш, когато не е гледано. Отивай си, че ще те изядат тези хора. И майката, и синът са от един дол дренки. Осъди го за издръжка. Ако има добър доход, можеш да взимаш 250 лв. и нагоре. Най-малко 180 лв. ще дължи, а ти каквато и работа да намериш няма да си под 600-700 лв. и с тези пари ще можете да живеете добре.

Н. 8 говори глупости. За дете под 5 г. посмъртно не може бащата да получи право да живее при него
Наш приятел - ПРОКУРОР - не може да си види от 3 месеца детето, просто защото майката го изнудва за повече пари. От него знам, че до 4.5 г майката дори може да забрани контакт на бащата на саме. Чак на 10 г. детето може да избере само родител, при който да живее. След 8 г. почват изобщо да питат детето. Особено обаче при момиченце бащата няма никакъв шанс и тогава, камо ли при 2 г. дете. Това не е случайно. Има си наука психология, която изучава в каква възраст кой родител е по-важен. На 2 г. дете не можеш да му вземеш майката ако си го гледа добре - няма адвокат на света да успее, защото трябва да докажат, че майката има проблеми с психиката, с алкохол, с дрога и не си гледа детето накуп. Абсурд

15.   А така, безработна, без доходи, а с дете. А бе момиченце...
Браво на 8сми коментар!

А 14 номер и другите какво я успокоявата? !?
Сега е майка на малко дете, да. НО ПРЕДИ ТОВА КАКВО Е ПРАВИЛА ГОСПОЖИЧКАТА?
От пълнолетие допреди да роди какво е правила???
Защо не е печелила, заделила пари за извънредни ситуации като тази например? Еми както казва номер8: ЗА ДА ИМАШ ПЪЛНА КОШНИЦА ПЪРВО ТРЯБВА ДА СИ Я ОПЛЕТЕШ!

16.   Започни работа дори на 4 часа. Детето го дай на градина. Или на майка ти да го гледа. После се посъветвай с адвокат. Започни работа веднага!

17.   Нямаш ли родители, които да те подкрепят. Гледай минимум контакти с нея. Прочетете заедно с мъжа ти Отровните родители, ще ти се прояснат много неща.

18.   Номер 15, коментарът ти няма нищо общо с българското законодателство. Тук не коментираме какво трябва да прави човек до 26г. И какво не, а дали биха й присъдили детето ако няма доход - категорично ДА и затова я подкрепят хората.

19.   И какво да се занимава Законодателството с нея - свекървата нито я бие, нито я насилва.
Другото което е авторката едва ли е оправна дама като приятелката на номер14, с бивш вече мъж прокурор.. най - малкото сама щеше да се оправи с някаква си лелка и нямаше да мрънка тука като тинейджърка. Авторката има порблем поради собствените си социални умения - има ниска социална интелигентност, а най - вероятно и емоционална.

20.   Номер 18, НЕЛЕПО Е човек, който е станал РОДИТЕЛ да задава такива въпроси в интернет! Нелепо и несериозно е! Има си адвокати, които биха ѝ обяснили каквото я интересува срещу съответна сума, както е редно в цивилизования ни свят! Щом е станала РОДИТЕЛ трябва да се сеща сама за такива неща! А не да хленчи в интернет! От човек, който е станал родител трябва да се очаква повече!