Споделена история от Семейство

Майка ми и нейния приятел постоянно се карат
Здравейте! Искам някой да ми даде съвет. 7-ми клас съм и живея с мама вкъщи. От април месец тя си намери приятели и той дойде в нас да живее. Първите 3-4 месеца всичко беше нормално. Но Ега ще ме попитате къде е баща ми? Биологичния ми баща е в софия, но с него е трудно да се говори. Небиологичния ми баща ме разбира и ми помага с важни решения и промие.
От няколко месеца насам майка ми и приятелят ѝ постоянно се карат. Всеки уикенд мама намира причина за нещо да направи забележка и естествено после се карат. Приятелят на мама вмомента боядисва стените вкъщи и е нормално нещо да се изцапа, но за нея явно не е.. кара се, крещи му и т. н. Имало е няколко случая, в които майка ми е посягала на него. Опитах се да я спра, но не получих нищо хубаво от нея за отговор. На много пъти приятелят на мама се е замислял да си тръгва от нас, както се случи миналата събота. Той излезна в 12:00 часа вечерта и мама тръгна по-късно да го намери. Не знам какво е станало, но се върнаха заедно. Сигурно мама е плакала (както винаги прави) и го е размекнала.. Но всичко това се повтаря и повтаря. Със всеки изминал ден виждам как приятелят на мама повече и повече се оттегчава от обстановката вкъщи. Два пъти вече приятелият на мама (нека го кръстим "Х" ) си тръгва от скандалите на майка ми, но се връща, защото знае, че ако той си тръгне всичко ще се струпа върху мен.
И ето сега пак майка ми и Х се карат.. аз съм 7-ми клас и тази година ми е важна, знаете - имам матури в края на годината. Не мога да се преместя да живея при баща ми или при небиологичния ми баща.. баба или дядо нямам.. Не знам какво да правя. Всяка вечер плача в леглото ми.. единствената надежда ми е, че някой ден ще се махна оттук...

Коментари

1.   Съветвам те при това положение да се прибираш възможно най -малко у вас. Учи или заедно с приятелки или в училищната библиотека и се прибирай у вас само за къпане, ядене и спане. Втори съвет купи си правописен речник и ходи на консултации по БЕЛ, защото с тоя правопис няма да изкараш матурата!

2.   Събери ги, седнете тримата и им кажи в прав текст какво мислиш. майка ти нека си вземе бележка. Защото иначе този мъж ще избяга, тя ще остане сама, ще зацикли още повече и ще си го изкарва на теб. Явно тя е психически неуравновесена жена. Би трябвало ти да си нейния приоритет, поне до 18 г., но тя явно е много ограничена и да не кажа - проста жена.

3.   До коментар номер първи - Извинявам се за правописа ми,но пиша от телефон и ми е трудно. Плюс това аз не искам съвети за правописа ми,а за положението ми вкъщи. Въпреки това,благодаря ти за съвета. Само че майка ми не ме пуска много навън. Освен да отида до училищео и да се върна. Много радко дори ме пуска и на рожденни дни..

4.   Майка ти има нужда от психотерапия. Кажи го това на някоя нейна приятелка - нея може би ще послуша.

5.   По-горе са ти дали добри съвети. Ти очевидно си порастнала преждевременно за сметка на майка си. Изглежда, че и приятелят и е по-уравновесен от нея. Моят съвет е да опиташ да говориш най-напред с майка си и да и изложиш твоите терзания, стремежа ти да се справиш добре на матурите и да те приемат където искаш. Кажи и, че на теб ти е необходима спокойна атмосфера, за да можеш да учиш. Тя ти е майка и едва ли ти желае лошото. Ще се замисли най-малкото и може да и е като обица на ухото при следващото избухване. Желая ти успех в помиряването им.